آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان نمیشه از المنت سشوار صنعتی استفاده کرد اینتور که من پهلوی یکی از دوستان دیدم ظاهرا گان بالا خیلی شبی سشوار صنعتی بود که با هوای خیلی ملایم چیپ رو گرم می کرد

آخرین ویرایش:

ANRN53274

کاربر
2013-02-28
25
60
اصفهان
با سلام خدمت دوستان عزيز
و تشكر فراوان از تمام دوستاني كه در امر ساخت و اطلاع رساني براي ساخت اين دستگاه تلاش ميكنند و اطلاعات خودشان را در اختيار ديگر دوستان ميگذارند.....
دوستا ن عزيز يه تازگي كليپي از يو تيوب گرفتم در آن دستگضاه BGA هست كه تكنولوژي ( حرارت دهنده رو ) با بقيه تمام دستگاه هايي كه ديده ايم متفاوت است ..... كسي در مورد تكنولوژي اين دستگاه و نحوه عملكرد برداشتن چيپ و گذاشتن آن اطا عاتي دارد .....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورم اتو ماتيك بودنش نيست ..روش حرارت دادن به ICمهمه...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ANRN53274

کاربر
2013-02-28
25
60
اصفهان
سلام آقاي نصوحي عزيز
مطلب شما رو در مورد المنت خواندم بسيار جالب بود
(((و اصفهان يه جايي رو پيدا كردم كه المنت رو به صورت صفحه اي در هر ابعادي كه بخواي ميسازه. يه ابعاد حدود 30*30 كه توانش هم حدود 1000 وات ميشه رو گفت 150 تومن.)))
المنت هايي كه شما فرموديد ميله اي هستند يا صفحه اي...؟؟؟؟ آيا بزرگ تر هم ميتونند بسازند؟؟؟؟؟

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام آقاي نصوحي عزيز
مطلب شما رو در مورد المنت خواندم بسيار جالب بود
(((و اصفهان يه جايي رو پيدا كردم كه المنت رو به صورت صفحه اي در هر ابعادي كه بخواي ميسازه. يه ابعاد حدود 30*30 كه توانش هم حدود 1000 وات ميشه رو گفت 150 تومن.)))
المنت هايي كه شما فرموديد ميله اي هستند يا صفحه اي...؟؟؟؟ آيا بزرگ تر هم ميتونند بسازند؟؟؟؟؟

درود
این المنت که من دیدم از قطعه های کوچک تقریبا 2در3 ساخته شده بود.ولی طوری بود که صفحه رو کامل و یکنواخت گرم میکرد.تو هر ابعادی هم که بخوایم میسازه برامون

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
اینم یه ویدو دیگه که این دستگاه خیلی جالبه قیمتش هم من حساب کردم به دلار تقریبا 2.500.000 در میومد که داخل سایت EBay شاید بتونه برای ساخت کمک کنه اگر کسی هم بتونه تهیه کنه خیلی خوبه

Download
13353373430.jpg

المنت گان بالای دستگاه
rt03333.jpg
دستگاه ورژن پرو
ACHI-IR-PRO-SC-BGA-Rework-Station.jpg
دوستان اگر کسی راجب نحوه کار دستگاه های BGA اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی بفرمایند مثلا نحوه گرم شدن المنت پایین که مثلا رفته رفته به همراه گان بالا حرارت بالا میره یا یا المنت پایین یه دمای خاص میرسه و بعد گان بالا رفته رفته حرارتش بالا میره
نکته دوستان کسی راجب لیست قطعات این دستگاه ها اطلاعاتی نداره مثلا قطعاتی سخت افزاری مثل تعریف کردن میزان حرارت و زمان نصبت به حرارت و میزان در ضمن بهتر نیست از یه همچین المنتی که دربالا عکسش رو گذاشتم استفاده کنیم تا پیدا کردن یه لامپ فکر کنم حرارت رو هم به طور مساوی تقسیم کنه

به سایت زیر هم سری بزنید ببینید چیزی دستگیرتون میشه
http://scotle.blog.com/
http://www.scotle.com/en/infrared-b...cotle-ir6000-infrared-bga-rework-station.html

آخرین ویرایش:

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
کسی هنوز کاری صورت نداده یه بنده خدای پیدا کردم داخل شیراز که چند تایی تولید کرده و چون مشتری نداشته دیگه تولید نکرده میتونیم ازش کمک بگیریم یا سفارش بدیم اگر بیشتر از یکی بخواهیم

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
کسی هنوز کاری صورت نداده یه بنده خدای پیدا کردم داخل شیراز که چند تایی تولید کرده و چون مشتری نداشته دیگه تولید نکرده میتونیم ازش کمک بگیریم یا سفارش بدیم اگر بیشتر از یکی بخواهیم

درود بر شما
این دستگاه که تولید کردند,چه قیمته و عکس یا فیلم ازش داری?یا شماره تماس?

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
والا چند روز پیش مشغول گشت زد راجب وارد کنندگان دستگاه بودم که نوشته بود استان فارس تولید دستگاه تعوض چیپ تماس گرفتم گفت 2 سال پیش ما تولید میکردیم چون مشتری نداشته جمع و جور کردند والا میشه المنت های دستگاه بیجا رو از محصولات ACHI کپی کرد ولی نمیدونم لیست سخت افزار این دستگاه ها چی هست و چطوری حرارت رو به صورت پلکانی بال ببره ببینین از این عکس چیزی سر در میاری
inside%20cables%20for%20scotle%20ir6000.jpg
123.jpg
$T2eC16ZHJIYE9qUcOtyfBQ13kN8pG!~~60_35.jpg

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
برای تغییر دما مشکلی نیست.با یه برنامه با AVR میشه کنترلش کرد.من قبلا کنترل دما با میکرو کار کردم، فقط رنجش تا 100 درجه بود وبا سنسور lm35 کار کردم ولی الان باید با سنسور pt100 کار کنم.این المنت که برای گان بالا استفاده کرده سرامیکی هستش ولی اونم مادون قرمزه.از این نمونه تو بازار پیدا کردم ولی فکر میکردم جواب نمیده.دوستانی که تهران هستند تو لاله زار فراوان پیدا میشه. من سایز بزرگش رو اصفهان دیدم.بیشتر برای دستگاه های تزریق پلاستیک استفاده میشن

بالا