آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ 3000n100 تصویر دارد ولی نور ندارد

mrd90550

کاربر
2012-02-27
164
502
با سلام
لپ تاپ لنوو 3000n100 تصویر دارد ولی نور ندارد. ضمنا از خروجی vga هم تصویر ندارد. البته درب مانیتور را نبستم و تست کردم.
20 ولت روی پایه 7 سوکت ال سی دی مادربورد هست و نیز 20 ولت روی پایه 1 برد های ولتاژ هم هست.
ضمنا من ال سی دی دیگری جهت تست موجود ندارم لطفا راهنمایی کنین.
حیاتی است

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام
لپ تاپ لنوو 3000n100 تصویر دارد ولی نور ندارد. ضمنا از خروجی vga هم تصویر ندارد. البته درب مانیتور را نبستم و تست کردم.
20 ولت روی پایه 7 سوکت ال سی دی مادربورد هست و نیز 20 ولت روی پایه 1 برد های ولتاژ هم هست.
ضمنا من ال سی دی دیگری جهت تست موجود ندارم لطفا راهنمایی کنین.
حیاتی است

دوست عزیز ابتدا خروجی برد اینورتر را ولتاژگیری کنید و اگر مشکلی وجود نداشت به احتمال زیاد چون از خروجی vga تصویر ندارید ممکن هست چیپ گرافیک شما مشکل پیدا کرده باشد که ابتدا باید ولتاژ خروجی اینورتر را اعلام کنید تا دوستان بتوانند بهتر شما را راهنمایی کنند

با تشکر

mrd90550

کاربر
2012-02-27
164
502
دوست عزیز ابتدا خروجی برد اینورتر را ولتاژگیری کنید و اگر مشکلی وجود نداشت به احتمال زیاد چون از خروجی vga تصویر ندارید ممکن هست چیپ گرافیک شما مشکل پیدا کرده باشد که ابتدا باید ولتاژ خروجی اینورتر را اعلام کنید تا دوستان بتوانند بهتر شما را راهنمایی کنند

با تشکر

روی برد های ولتاژ دو قطعه شبیه خازن ولی سفید رنگ هست. آیا این دو قطعه فیوز هستند؟ اگر چنین است پس هر دو فیوز سوخته اند.
برای تعویض آنها میتوانم سیم کشی کنم؟
ایا با تعویض فیوز ها ممکن است دوباره آنها بسوزند؟ یعنی جای دیگه ایراد داشته باشه
2013-08-25 11.01.37.jpg

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز نداشتن نور 3 عامل اصلی داره . اول فلت دوم اینورتر یا همون های ولتاژ و در اخر لایت های خود ال سی دی .
شما ابتدا چک کنید به ورودی های ولتاژ برق میرسه یا نه . اگه رسید خروجی را چک کنید ببینید ولتاژی خروج داره یا نه . اگه خروجی نداد های ولتاژ سوخته . اگه ولتاژ نرسید به های ولتاژ فلت رو چک کنید . البته اگه تو بایوس نور هست ولی با ورود به ویندوز نور میره بایوس رو پروگرام کنی اکی میشه .
های ولتاژ ها معموا چک موجود در انها یا همون سیم پیچ دچار لیحیم سردی میشه و با سرویس اکی میشه . اگه ولتاژ خروجی هم موجود بود لایت ال سی دی مشکل داره . با یه ال سی دی سالم چک کنید

بالا