آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: باز شدن خودکار dvd writer( inspiron n 5110

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سنسور open و close نمیدونم کجاست اگه میشه آقا بشتذ راهنمایی کنید........
در ضمن جدیدا با باز بسته کردن درب مانیتور هم به طور خودکار باز میشه
در ضمن سی دی هم داخلش باشه باز میشه به طور خودکار
لطفا یه راهنمایی بکنید دقیقا چیکار کنم چون در مورد رایتر هیچ اطلاعاتی ندارم...............

دوست عزیز این سنسور داخل قاب پلاستیکی سیاه رنگ در جلوی درب سی دی رایتر هست و شما باید این دو سنسور را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوستان واسه من چندین بار این اتفاق افتاد روی دستگاه های مختلف.چیز جالبی که دستگیرم شد روی تمام او دستگاه ها مودم سیم کارت خور نصب بود که بعد از عدم استفاده و حذف مودم مشکل حل شد.

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
با سلام سی دی رامتو در بیار دربو اول باز کن یه تسمه و چرخ خواهی دید ببینید وقتی یه زایده پلاستیکی هس وقتی بسته میشه ببینید البته معذرت دوستان گفتن سنسور باعرض پوزش اون پلاتین بهش میگن که دو حالت باز و بسته هست شما اونو در بیارید ترجیحا عوض کنید یا داخل نفت بندازید صد درصد پرابلمتون حل میشه موفق

ghasemi2020

کاربر vip
کاربر
2012-02-14
115
445
سلام دوستان عزیز . این ایراد میتونه از کلید eject هم باشه که دچار کثیفی یا اتصال باشه و به کوچکترین ضربه ای عکس العمل نشون بده . شما چک کن وقتی سی دی داخلش هست باز هم بیرون میاد یا نه . اگه با سی دی بیرون اومد با سرویس قطعات داخلی اکی میشه طبق گفته دوست عزیزم محمد سخی پور عمل کن

دوست عزیز همونطور که دوستمون گفتند احتمال زیاد از کلید Eject خود DVD هست-چون این نوع مدل روی درب DvdRW یه قاب داره که کلید باز کردن اون رو این قاب قرار داره - و وقتی اون کلید رو فشار میدی روی قابش با یه اهرم به خود DVD وصله-
میتونی قاب رو در بیاری و چک کنی اگر با تمیز کردن درست نشد به اندازه سر سوزن از اون اهرم که عرض شد بتراش فکر کنم مشکلش حل بشه

بالا