آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن و خاموش شدن مکرر سیستم

janamhosein

کاربر
2013-02-24
49
104
با سلام خدمت دوستان عزیز:
روی سیستم 16GB رم گذاشته بودم و تقریباً دو سالی کار می کرد یه روز صبح دیدم سیستم بعد از 4 ثانیه خاموش و مجدداً روشن میشه یکی از رم ها رو برداشتم مشکل حل شد. رم ها را به صورت تصادفی روی اسلت ها جابجا می کنم سیستم مشکلی نداره ، اما به محضی که 4 تا رم رو میزارم و 16Gb کامل میشه مجداً همان اتفاقات تکرار میشه ، میخواستم از دوستان خواهش کنم راهنمایی کنند که مشکل از کجاست و راه حل چیه؟ در ضمن مدل مادربوردم ASUS P8z68 DELUX هستش

S.y.a

کاربر
2013-07-06
16
35
به احتمال قوی یکی از رم هاتون مشکل دار شده . همه ی رم ها رو از اسلات در بیارید . یکی یکی رم ها رو بذارید رو سیستم و ببینید با کدوم بالا نمیاد و اون رم رو تو همه ی اسلات ها تست کنید . اگر این تست موفقیت آمیز بود برای شروع میتونید به بایوس مشکوک بشید .

janamhosein

کاربر
2013-02-24
49
104
رم ها رو به صورت جداگانه تست کردم و همگی سالم بودند. احتمال خرابی بایوس هم فکر میکنم منتفی باشه ، چون سیستم الان با سه تا رم چند ماهه داره کاره میکنه ،مشکل اصلی ساپورت نکردن 4 تا رم هستش که سیستم ری استارت میشه

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوست عزيز:
شما ابتدا پاور سيستم را تعويض كنيد و نتيجه را اعلام نماييد/ممكن است پاور سيستم دچار مشكل باشد كه توانايي ولتاژ دادن كافي را براي 4 تا رم نداشته باشد/

S.y.a

کاربر
2013-07-06
16
35
پین های سوکت سی پی یو و اسلات های رم شما باید تمیز باشه و سالم در ضمن به احتمال زیاد یکی از استیک های رم شما مشکل داره . خیلی وقت ها ممکنه روی سیستم های دیگه هم حتی کار کنه ولی به هر حال یکی از رم ها مشکل داره اگر بایوس شما مشگل نداشته باشه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان عزیز:
روی سیستم 16GB رم گذاشته بودم و تقریباً دو سالی کار می کرد یه روز صبح دیدم سیستم بعد از 4 ثانیه خاموش و مجدداً روشن میشه یکی از رم ها رو برداشتم مشکل حل شد. رم ها را به صورت تصادفی روی اسلت ها جابجا می کنم سیستم مشکلی نداره ، اما به محضی که 4 تا رم رو میزارم و 16Gb کامل میشه مجداً همان اتفاقات تکرار میشه ، میخواستم از دوستان خواهش کنم راهنمایی کنند که مشکل از کجاست و راه حل چیه؟ در ضمن مدل مادربوردم ASUS P8z68 DELUX هستش

دوست عزیز ابتدا ولتاژ اسلاتهای رم را اندازه بگیرید و اگر ولتاژها درست بود به احتمال زیاد پایه های اسلاتهای رم به مرور زمان دچار قلع مردگی و لحیم سردی شده هست که این مشکل را میتوان با خمیر فلکسی و سشوار صنعتی حل کرد

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا