آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوت کشیدن پاور گرین مدل 380

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
سلام
پاور سوت می کشه ! تو تاپیک های دیگه خوندم و ترانس رو با یه مدل مشابه تعویض کردم ولی درست نشد !
راهنمایی بفرمایید
ممنون

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
پاسخ : سوت کشیدن پاور گرین 380

تعویض کردم صدا که بر طرف نشد :دی با یه صدای انفجار و جرقه پاور از کار افتاد ! :دی

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)

خازن 10 میکرو یا 4.7 میکرو 50 ولت کنار ترانس چاپر هم تعویض کنید

با سپاس دوست من شما که با تجربه هستید نباید می گفتید این خازن رو تعویض کنه خازن اکثرا با باد کردن و نشتی خراب میشن و بهترین روش برای تست خازن سنج هست به هر حال شما احتمال داره پایه های خازن رو اشتباه جا زده باشید شما خازن 10 میکرو رو بردارید و دوباره یک خازن نو رو جایگزین کنید مشگل شما به احتمال زیاد ترانس هست که سوت میکشه با تعویض درست ترانس مشگل حل میشه

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)

به نظر من خازن 400 که داره سوت میکشه نشتی داره و زمانی که شارژ و دشارژ میشه تولید صدای سوت میکنه
این تجربه بنده است

من هم موافق هستم با خازن 400 ولی دوست گلم باید چک کنه و بگه ایا نشتی داره یا نه احتمال ترانس هم هست

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز

با سپاس دوست من شما که با تجربه هستید نباید می گفتید این خازن رو تعویض کنه خازن اکثرا با باد کردن و نشتی خراب میشن و بهترین روش برای تست خازن سنج هست به هر حال شما احتمال داره پایه های خازن رو اشتباه جا زده باشید شما خازن 10 میکرو رو بردارید و دوباره یک خازن نو رو جایگزین کنید مشگل شما به احتمال زیاد ترانس هست که سوت میکشه با تعویض درست ترانس مشگل حل میشه
خدمت شما که تجربتون از من بیشتر هم هست باید عرض کنم که همونجوری که می دونید گاهی اوقات برعکس باد کردن و نشتی خازن ها الکترولیت موجود توی اونها خشک شده و کاملا ظاهر سالمی دارن ولی مشکل دار هستن اگر زحمت بکشید و تاپیک های تجربیات همکاران در مورد تعمیرات پاور رو بخونید گفته های منو تایید می کنه . با تشکر

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)

خدمت شما که تجربتون از من بیشتر هم هست باید عرض کنم که همونجوری که می دونید گاهی اوقات برعکس باد کردن و نشتی خازن ها الکترولیت موجود توی اونها خشک شده و کاملا ظاهر سالمی دارن ولی مشکل دار هستن اگر زحمت بکشید و تاپیک های تجربیات همکاران در مورد تعمیرات پاور رو بخونید گفته های منو تایید می کنه . با تشکر

بله منم هم گفتم بهترين وسيله خازن سنج هست به هر حال احتمال خرابي خازن 400 هست

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950

درود
چنانچه با تعویض خازن بزرگ مشکل برطرف نشد
اگر قبل از سوئیچ سوت می کشد از ترانس کوچک
و اگر بعد از سوئیچ سوت می کشد از ترانس بزرگ می باشد با تعویض آنها مشکل برطرف می شود
دقت کنید برای تعویض ترانس حتما شماره ها یکی باشد در صورت جایگزین با شماره های دیگر احتمال روشن شدن دارد اما یک پاور قابل اطمینان نمی باشد.

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841

سلام-همکار گرامی چسب قطره ای روی ترانسهای چاپر درحین کار بریزید احتمال اینکه عیب رفع شود هست موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: My_SAEED7
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا