آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: اموزش باز کردن اداپتور و باطری لپ تاپ به همراه حلال چسب روی قطعات

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
سلام دوستان
این موادی سفید رنگی که که توی آداپتور ها روی قطعات میرریزن تا اتصال نکنه با بدنه حلالش چیه ؟؟؟ چطور میشه برداشتشون ؟؟ با تینر که نمیره ... برداشتنش خیای سخته .... کسی میدونه ؟
با گرما دادان انگار وضع کمی بهتر میشه ... دم خودم گرم :83000000:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
پاسخ : حلال مواد داخل آداپتور لپ تاپ چیست ؟

این چسب خیلی ضد حاله
مخصوصا تو اداپتورهای دل و سونی
فکر کنم شبیه چسب چوب باشه
یکی از اداپتور هایی که پر چسب بود رو یک روز کامل تو تینر خابوندم هیچ فرقی به حالش نکرد
با گرما هم امتحان کردم به قطعات و برد اسیب میرسونه و زیاد اصولی نیست
دو روز فکرم رو مشغول کرده که چه حلالی میتونم براش جور کنم که الحمدلله شما سوال کردی
راستی شما چطور اداپتور ها رو باز میکنی ؟
اداپتور های درجه دو که مثل اب خوردن باز میشه . یک چاقو تیز میذارم تو شکاف اداپتور و با چکش چند بار میزنم پسه کلش
:biggrin0:
ولی اداپتور های اصلی مثل سونی و ایسوز خیلی سخت باز میشن

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

این رو پیدا کردم

ضد چسب رازی-DEBONDER
ضدچسب رازی یک برطرف کننده چسب قطره‌ ای و چسب ١-٢-٣ انواع دیگر چسب از روی سطوح ، پارچه ، قطعات ، و یا انگشتان که بطور تصادفی بهم چسبیده‌ اند می باشد.

19.jpg

نحوه استفاده
مقداری ضدچسب رازی بر سطوح و مکان های لکه دار و یا قطعاتی که نامناسب به هم متصل شده اند قراردهید، یک دستمال تا شده را روی منطقه قراردهید(درموردپارچه ها دستمال تا شده را روی هردو طرف قرارگیرد)پس از چندساعت محل مورد نظر را تمییز نموده و در نهایت آن را با آب بشوئید .در مورد پارچه ها ممکن است چندین مرحله شستشو تا برطرف شدن کامل لکه مورد نظر نیاز باشد.
نحوه کاربرد برروی انگشتان به هم چسبیده:کمی از پاک کننده رازی را روی محل مورد نظر قراردهید ،چند دقیقه صبرکنید تا پاک کننده در چسب نفوذ کرده و پیوندها را متلاشی نماید، سپس به آرامی انگشتان را از هم دورنمائید و منظقه مورد نظر را با آب و صابون بشوئید تا از تماس طولانی با پوست جلوگیری شود.
انبارش
در ظرف در بسته و درجه حرارت [SUP]oC[/SUP] 30 – 5 بمدت 12ماه ميباشد .
مشخصات فنی
رنگ
شفاف
بو
مطبوع
حلال
الكل – اتر – آب

رعایت موراد ایمنی و بهداشتی
· چسب بايد دور از شعله و جرقه نگهداري شود . در محيط كار تهويه و هواكش مناسب و به هنگام كاربرد از دستكش و ماسك استفاده شود و در صورت تماس با پوست و چشم با آب شسته شود .
· بهنگام آتش سوزی از کف – گاز Co[SUB]2[/SUB] – پودر برای اطفاء حریق استفاده گردد.ضد چسب رازی-DEBONDER

ضدچسب رازی یک برطرف کننده چسب قطره‌ ای و چسب ١-٢-٣ انواع دیگر چسب از روی سطوح ، پارچه ، قطعات ، و یا انگشتان که بطور تصادفی بهم چسبیده‌ اند می باشد.

19.jpg

نحوه استفاده
مقداری ضدچسب رازی بر سطوح و مکان های لکه دار و یا قطعاتی که نامناسب به هم متصل شده اند قراردهید، یک دستمال تا شده را روی منطقه قراردهید(درموردپارچه ها دستمال تا شده را روی هردو طرف قرارگیرد)پس از چندساعت محل مورد نظر را تمییز نموده و در نهایت آن را با آب بشوئید .در مورد پارچه ها ممکن است چندین مرحله شستشو تا برطرف شدن کامل لکه مورد نظر نیاز باشد.
نحوه کاربرد برروی انگشتان به هم چسبیده:کمی از پاک کننده رازی را روی محل مورد نظر قراردهید ،چند دقیقه صبرکنید تا پاک کننده در چسب نفوذ کرده و پیوندها را متلاشی نماید، سپس به آرامی انگشتان را از هم دورنمائید و منظقه مورد نظر را با آب و صابون بشوئید تا از تماس طولانی با پوست جلوگیری شود.
انبارش
در ظرف در بسته و درجه حرارت [SUP]oC[/SUP] 30 – 5 بمدت 12ماه ميباشد .
مشخصات فنی
رنگ
شفاف
بو
مطبوع
حلال
الكل – اتر – آب

رعایت موراد ایمنی و بهداشتی
· چسب بايد دور از شعله و جرقه نگهداري شود . در محيط كار تهويه و هواكش مناسب و به هنگام كاربرد از دستكش و ماسك استفاده شود و در صورت تماس با پوست و چشم با آب شسته شود .
· بهنگام آتش سوزی از کف – گاز Co[SUB]2[/SUB] – پودر برای اطفاء حریق استفاده گردد.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران

با سلام باتریهای لپ تاپها چطور آیا آنها هم با این روش باز میشوند و قابل تعمیر هستند و چطوری؟ متشکرم راهنمایی کنید.

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

اره مویی برای باز کردن شارژر هایی که کمی بیزی شکل هستند کاربردی ندارند چون که زودی میشکنه
برای معرفی ضد چسب ممنونم پشتیبان عزیز . نمیدونستم.
من که خودم بشخصه برای باز کردن شارژر ها بصورت عمود میزارم شارژر و بعد پیچ گوشتی 2 سو رو بصورت عمودی تقریبا با زاویه 30 درجه میزنم تا هموووووون طور شکاف ایجاد شده بین قاب رو ادامه بده بیاد . خیلی هم تمیز باز میشه :) لااقل زیاد جای باز شدنش تابلو نمیشه.
بازم ممنون دوستان :)

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دکتر لپتاپ
من دارم با یکی کار مکینم که فقط اداپتور نو داره که بیشتراشون خراب هستن
این اقا میخواد طوری بازشون کنم که اصلا کسی نفهمه
خیلی سخته
ولی تا به امروز از 20 تا تونستم 6 تا رو طوری باز کنم که هیچکی سه نکنه
با این دو پهلو که شما گفتی میشه بازش کرد ولی فکر نکنم تمیز تمیز در بیاد
حالا دونبال یه فن و فوتی هستم که این کار با ظرفت تمام اجرا بشه
دوستان لطفا نظرشون رو بدن
برای باز کردن باطری لپ تاپ و از بین بردن چسب داخلشون باید چه کار کنیم

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633

من که خودم بشخصه برای باز کردن شارژر ها بصورت عمود میزارم شارژر و بعد پیچ گوشتی 2 سو رو بصورت عمودی تقریبا با زاویه 30 درجه میزنم تا هموووووون طور شکاف ایجاد شده بین قاب رو ادامه بده بیاد . خیلی هم تمیز باز میشه :) لااقل زیاد جای باز شدنش تابلو نمیشه.
بازم ممنون دوستان :)

سلام من بجای پیچ گوشتی از چاقوی نازک آشپزخونه استفاده میکنم و با چکش یا انبردست بهش ضربه میزنم
یک مقدار که باز شد با بدنه گرد یک پیچ گوشتی ترک رو توسعه میدم
چاقو چون سطح پهن تری داره اثر کمتری بجا میذاره

بالا