آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب آنتن دار

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
شرکت جویندگان آسیا معمولا دستگاههای خارجی را کبی کرده و می فروشه بنابراین خیلی از آنها را بمشتری می اندازه چون ساخت سازنده اصلی نیست ولی از دستگاههای آنتنی ردی نشان میده مثلا 15متر کنده رسیده به خاکستر یا یکدره را نشان کرده ولی کجای دره است معلوم نیست

tomas_edison

کاربر
2009-08-03
55
59
دوستان نیازی به تهیه این ایسی نیست شما میتوانید با آیسی 555 یا هر نوسان ساز دیگه که از 0-20کیلو هرتز (بسته به فرکانس فلز مورد نظر مثلا طلا 5 کیلوهرتز)باشه فلزیاب انتنی درست کنید و با شکل موج های مختلف که معمولا موج سینوسی بهتر جواب میدهد...ولی طراحی آنتن کمی مشکل است ..

کسی در مورد ساخت انتن اطلا عاتی دارد؟

MP3

Banned
2009-09-07
27
41
سلام این آنتن ها همان سیم جوشه که در کابنیت سازی استفاده می شه شما می تونید از ابزار فروشی ها تهیه کنید نمره 3 یا 4 خوبه همین که بگید سیم جوش می خوام خودشون می دن 1 متری می فروشن و1 مترش 500 تومنه اون دو تا آنتن ها هم داخل خاک قرار می گیرند با ید آنتن ها طوری باشند که بتوانند داخل سوراخها که قرار می گیرند به راحتی بچرخند.بعدا اگر خواسید نحوه کار با فلزیاب آنتنی رو هم براتون می گم

tomas_edison

کاربر
2009-08-03
55
59
آقای mp3 مگه فلزات دیگر برای آنتن جواب نمیدهند؟ خودت امتحان کردی با چه فرکانسی؟

tomas_edison

کاربر
2009-08-03
55
59
آقای mp3 مگه فلزات دیگر برای آنتن جواب نمیدهند؟ خودت امتحان کردی با چه فرکانسی؟
من با آنتن تلسکوپی امتحان کردم

MP3

Banned
2009-09-07
27
41
برای فلزیاب های دو آنتنی از این فلز استفاده می شود .

ANARI

کاربر
2008-10-21
7
7
سلام خدمت دوستان عزيز
لطفا درموردفلزياب آنتني بيشتر توضيح بديد(نصب قطعات وطريقه كار كردن)
باتشكر

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام
من این فلزیاب ردیاب رو ساختم.وقتی با دوتا سیم خالی ردیابی می کنیم دقیقتره نسبت به حالتی که فرکانس میدیم به زمین .وقتی فرکانس به زمین داده میشه دستگاه دچار خطا میشه و معمولا 5 تا 6 متر مکان رو بالا پایین نشون میده نمی دونم چرا؟؟ولی فکر می کنم که فرکانس کار رو با خطا رو به رو می کنه.
در کل نمی دونم چرا؟؟؟؟؟
اگه کسی می دونه کمکم کنه لطفا؟؟؟

tomas_edison

کاربر
2009-08-03
55
59
دوستان عزیز جناب meysam و detector من میخواهم یه فلزیاب انتنی تفکیک دار درست کنم برای شروع چی کار باید کرد؟؟؟

من هم زمانی که به میله ها فرکانس میدهم حسایست انها به کلی افت میکنه من فرکانس ها رو با برنامه protues تامین کردم و فرکانس رو از 0-15 کیلوهرتز سینوسی

طبق همین دستگاهی که توی پست (فلزیاب انتن دار) هست فرکانس طلا 5 کیلو هرتز و نقره 8 کیلوهرتز

آیا دامنه و فرکانس موج سینوسی رو تقویت ان تاثیر دارند؟

در ضمن من هم با دادن خوراک نتیجه ای نگرفتم

:smilie_help:

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
دوست عزیز tomas-edison
برای شروع کار قبل از هر چیزی ابتدا باید تجربه تون رو بالا ببرید.
و بعد از اون هم من یه پیشنهاد بهتون می کنم .اینکه برای کار با فلزیاب آنتی به دنبال ژنراتور فرکانس نباشید .من فکر می کنم که اگه تجربه تون رو بالا ببرید با دوتا میله خالی هم که بهش خوراک بدید میتونید به نتیجه برسید.دوست عزیز فلزیابهای آنتنی خطای خیلی زیادی دارند مخصوصا برای کسانی که در این زمینه تجربه کافی ندارن
گفتم من این دستگاه آنتنی رو ساختم ولی وقتی از ژنراتورش استفاده کردم نتیجه بر عکس داد.
چیز دگیری که اینجا وجود داره اینه که فرکانس دقیق طلا و نقره مشخص نیست .هر کسی یه چیزی میگه.یکی میگه 5.6 یکی میگه 7و...
شاید علت اینکه این دستگاه نتیجه بر عکس داد همون نادرست بودن فرکانس باشه.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم.بازم
موفق باشید

بالا