آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مادربورد الایت مدل Gforce6100PM-M2 با اتصال سوکت 4پین پاور نمیشه؟

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
----------------------------
دوست عزیز 3 تا از فت هایی که روی بورد مشخص کردم که اصلا ولتاژی ندارن این فت ها هر 3 پایه با منفی اتصال دارن پایه ها رو با بازر مولتی متر تست کردم هر سه پایه 3 تا فت بوق زد
شما احتمال میدین ایراد از کجا باشه؟؟
سلام این ۳ تا فت رو که میگی همه پایه هاش بوق میزنن رو خارج مدار تست بگیر،اگه مشکل داشتن،تعویض کن،درست میشه،نمیدونم چرا دوستان بد راهنمایی میکنن!!!90 درصد این مشکل مربوط میشه به فت های تغذیه سی پی یو.

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
سلام این ۳ تا فت رو که میگی همه پایه هاش بوق میزنن رو خارج مدار تست بگیر،اگه مشکل داشتن،تعویض کن،درست میشه،نمیدونم چرا دوستان بد راهنمایی میکنن!!!90 درصد این مشکل مربوط میشه به فت های تغذیه سی پی یو.
--------------
سلام
دوست عزیز من تمام فت های اطراف سی پی یو رو خارج از بورد تست کردم سالم هستن رو بورد اتصال دارن ایراد از 1 جای دیگه هست

در ضمن من گفته دوست عزیزمون رو هم در مورد شستشوی سوکت سی پی یو انجام دادم و حتی سی پی یو رو هم تعویض کردم ولی نتیجه ای نگرفتم

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
----------------------
دوست عزیز از راهنماییتون ممنون ولی شما فقط میگین که نباید اتصال کوتاه باشه ،خوب منم گفتم اتصال کوتاه هست

شما بگید که اتصال کوتاه باشه ایراد از کجاست
اگه از خود فت هست که نیست چون تمام فت ها رو خارج از مدار تست کردم سالم بودن؟؟؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
آیسی pwm بدرستی کار می کند که عمل کنترل و در نتیجه خطا رو انجام میده و سیستم خاموش می شود از قطعات ریز smd نیز شورتی میتونه بوجود بیاد و همچنین شورتی از مدار چیپ و خود چیپ نیز میتونه باشه از همون سوکت 4پین برق ولتاژگیری کن و بطرف همون فتها که خروجی ندارن مدار رو از نظر سلف پریدگی چک کن
و آیسی بغل پورت کیبرد رو نیز از نظر خال زدگی چک کن در عکس بنظر یه نقطه در وسطش دیده میشه

آخرین ویرایش:

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
با تشکر از تمامی دوستان عزیز
مشکل رو پیدا کردم

ایراد از PWM بود با تعویض آن درست شد

با تشکر از تمامی دوستان عزیز ممنون که راهنمایی کردین
آی سی PWM طبق گفته دوستمون (
آقای پشتیبان) زیر پایه های که فن قرار میگیره ،بوده.

آخرین ویرایش:
بالا