آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: صدای مهیب در پاور گرین330 و ترکیدن دیود زنر

sadeghr7

کاربر
2018-03-31
16
41
تهران
وریستور های ورودی پاور گرین 270 ولت هستند احتمال زیاد ولتاژ ورودی برق شما بر اثر نوسانات به این مقدار رسیده و وریستور مثل یک مقاومت اتصال کوتاه عمل میکنه و جریان زیادی رو از خودش عبود میدهد و فیوز می سوزد(فیوز ورودی گرین معمولا 5-6 آمپر هست)
مثل یک محافظ عمل میکند

در مورد چشمک زدن لامپ دیود های شاتکی روی هیت سینگ دوم رو بررسی کنید سوختگی دارید

استاد گرامی دلیل بالا رفتن ولتاژ ورودی چه چیزی می تونه باشه ؟
و اینکه من هیت سینک اول و دوم رو خارج و چک کردم ، دیودهای شاتکی سالم هستند و هیت سینک اول رو هم خارج و چک کردم ترانزیستورها و ماسفت N chanel سالم هستند
میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید که من کدوم قطعات رو چک کنم ؟ تمامی خازن های خروجی رو خارج کردم و با خازن سنج چک کردم و اوکی هستند و خازن هایی که با رنگ قرمز علامت زده شده اند هم با مقدار مشابه سالم تعویض شده
اگه تجربه ای دارید که می تونه به من کمک کنه ممنون می شم راهنمایی بفرمایید :icon26:
IMG_20190212_201449.jpg IMG_20190212_201448.jpg IMG_20190212_201537.jpg

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
عرض کردم زیاد شدن ولتاژ ورودی به خاطر نوسانات شبکه توزیع برق هستش و به همین علت وجود محافظ برق برای دستگاه های مثل تلویزیون و یخچال و ... ضروری می باشد چون دستگاه های حساس با ولتاژ پایین 220 و بالای 220 به مشکل میخورند و می سوزند و محافظ برق همین کار رو میکنه و قطع می کنه

ورودی پاور هم وریستور این کار رو میکنه منتها با شورت شدن خودش فیوز رو می سوزونه که پاور صدمه نبینه

چشمک زدن لامپ تست به صورت مداوم نشانه اینه که شما توی خروجی اتصالی دارید حالا یا دیود های شاتکی سوخته یا سیم مشکی به قرمز و زرد چسبیده که باید با تست دیود بررسی کنید
برخی مواقع هم من دیدم که توی ساتا ها خار ها از داخل به هم چسبیده بودند و همین مشکل چشمک زدن لامپ مشاهده شده
کلا این مورد به اتصالی در خروجی بر میخوره

sadeghr7

کاربر
2018-03-31
16
41
تهران
عرض کردم زیاد شدن ولتاژ ورودی به خاطر نوسانات شبکه توزیع برق هستش و به همین علت وجود محافظ برق برای دستگاه های مثل تلویزیون و یخچال و ... ضروری می باشد چون دستگاه های حساس با ولتاژ پایین 220 و بالای 220 به مشکل میخورند و می سوزند و محافظ برق همین کار رو میکنه و قطع می کنه

ورودی پاور هم وریستور این کار رو میکنه منتها با شورت شدن خودش فیوز رو می سوزونه که پاور صدمه نبینه

چشمک زدن لامپ تست به صورت مداوم نشانه اینه که شما توی خروجی اتصالی دارید حالا یا دیود های شاتکی سوخته یا سیم مشکی به قرمز و زرد چسبیده که باید با تست دیود بررسی کنید
برخی مواقع هم من دیدم که توی ساتا ها خار ها از داخل به هم چسبیده بودند و همین مشکل چشمک زدن لامپ مشاهده شده

من خروجی ها رو تست می کنم و اطلاع می دم خدمت شما

sadeghr7

کاربر
2018-03-31
16
41
تهران

کابل های خروجی تست شد و مشکلی مشاهده نشد ، ایراد رو برد هستش

akbarebrahim

کاربر
2010-08-29
6
4
سلام من هم به مشکل مشابه شما برخوردم پاور مقداری صدای سوت داشت خیلی کم خواستم ثواب کنم کباب شدم خازنهای اطراف چوک ها رو تعویض کردم صدا کامل قطع شد وقتی خواستم سویچ کنم ترانزیستور طبقه اول درجا ترکید چرا با تعویض خازنها باید این اتفاق بیفته ؟؟

akbarebrahim

کاربر
2010-08-29
6
4
البته اینم بگم برا لامپ تست از لامپ رشته ای 200 وات استفاده کردم یبار روشن و خاموش شد

بالا