آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

در خواست مدار برای روشن و خاموش کردن 50 LED با استفاده از ATMEGA 8 و شیفت ریجیستر 74hc595

behzadsen

کاربر
2009-04-06
34
31
دوستان سلام.
من میخوام با میکرو atmega8 و شیفت ریجیستر 74hc595پنجاه تا LED رو به ترتیب هر کدوم رو به مدت 2 ثانیه روشن نگه دارم و بعد خاموش بشه.
یعنی میخوام اول LED1 دو ثانیه روشن بشه و بعد خاموش بشه بعد LED2 دوثانیه روشن بشه و بعد خاموش بشه و این روند فقط یک بار تا LED50 ادامه پیدا کنه.
من توی انجمن خیلی گشتم که با توصیه دوستان تنها راه ساخت این مدار استفاده از شیفت ریجیستر 74hc595 اما من هیچ اطلاعی در مورد راه اندازی شیفت ریجیستر 74hc595 با استفاده از میکروکنترلر ندارم.
20.gif

لطفاً اگه فایل آموزشی در مورد شیفت ریجیستر 74hc595 دارید برام بزارید.
لطفاً نقشه این مدار رو برام بزارید (اگه با پروتئوس باشه خیلی بهتر)
لطفا کدنویسی ش با بسکام باشه.
خلاصه این که من تازه اولمه باید دوستان بهم کمک کنند تا مثل خودتون راه بیفتم(مطمئن باشد شاگرد زرنگی هستم)
book.gif
d.gif

از لطف تون ممنونم.

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
دوستان سلام.
من میخوام با میکرو atmega8 و شیفت ریجیستر 74hc595پنجاه تا LED رو به ترتیب هر کدوم رو به مدت 2 ثانیه روشن نگه دارم و بعد خاموش بشه.
یعنی میخوام اول LED1 دو ثانیه روشن بشه و بعد خاموش بشه بعد LED2 دوثانیه روشن بشه و بعد خاموش بشه و این روند فقط یک بار تا LED50 ادامه پیدا کنه.
من توی انجمن خیلی گشتم که با توصیه دوستان تنها راه ساخت این مدار استفاده از شیفت ریجیستر 74hc595 اما من هیچ اطلاعی در مورد راه اندازی شیفت ریجیستر 74hc595 با استفاده از میکروکنترلر ندارم.
1.gif

لطفاً اگه فایل آموزشی در مورد شیفت ریجیستر 74hc595 دارید برام بزارید.
لطفاً نقشه این مدار رو برام بزارید (اگه با پروتئوس باشه خیلی بهتر)
لطفا کدنویسی ش با بسکام باشه.
خلاصه این که من تازه اولمه باید دوستان بهم کمک کنند تا مثل خودتون راه بیفتم(مطمئن باشد شاگرد زرنگی هستم)
1.gif
1.gif

از لطف تون ممنونم.

سلام دوست عزیز
تیتر پست شما اصلاح شد .لطفا من بعد دقت کنید !!!
این هم مقاله ای در مورد 74HC595
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=24813&p=129689&viewfull=1
و خیلی عجله نکنید.!!

behzadsen

کاربر
2009-04-06
34
31
سلام دوست عزیز
تیتر پست شما اصلاح شد .لطفا من بعد دقت کنید !!!
این هم مقاله ای در مورد 74HC595
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=24813&p=129689&viewfull=1
و خیلی عجله نکنید.!!

سلام،چشم اطلاعت امر میشه.
اون فایل پاورپوینت هم مطالعه کردم،اما من اینقدر حرفه ای نیستم که بتونم با خوندن یه همچین مقاله ای خودم مدار با شیفت رجیستر طراحی کنم، لطفاً یه خورده مبتدی تر بهم کمک کنید.

بالا