آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

برد کم وای فای zyxel آنتن داخلی

saboosi

کاربر
2013-04-25
10
22
سلام .برد وای فای مودم خیلی پایین بود و من مودم رو باز کردم و آنتن داخلیش رو از مدار حذف کردم و با کابل کواکسیال به آنتن وصل کردم. چون مدار خود آنتن مودم جوری بود که مغزی و شاسی تو سر با هم اتصال داشتن و آنتن خونه هم در سر با هم هتصال دارن به آنتن وصل کردم ولی بردش افزایش نداشت. میدونم روش احمقانه ایه ولی یه راهکار میخوام واسه افزایش برد وایرلس مودم.ممنون میشم

P-660HN-T1A

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
منظورتون این هست که از حالت عادی بردش کمتر شده؟ یا کلا برد همه زایکسلها کم هست؟

اگر مورد اول باشه که دوستان تعمیرکار بیشتر میتونن راهنمایی کنن. ولی اگر مورد دوم هست باید بگم متأسفانه همه زایکسلها برد کمی دارند و آنتن رومیزی براشون من خیلی گشتم یک مدل 10 دسیبل پیدا کردم ولی ایران گیر نمیاد.
مودمهای TPLINK خیلی بردشون بیشتر هست و حتی براشون آنتن رومیزی 10 دسیبل تو ایران هم گیر میاد. چون خود شاتل روی سرویسش خیلی تبلیغ این نوع مودم رو میکرد من چندین سال پیش اشتباه کردم و زایکسل گرفتم و اصلا از راضی نیستم. هم وایرلسش قطع و وصل میشه هم گاهی کلا قاطی میکنه باید برم خاموش روشنش کنم.

اون زمان من این زایکسل رو 76 تومان خریدم د رحالی tplink فقط 40 یا 45 تومان بود. بعدا که مردم یواش یواش فهمیدن زایکسل بدرد نمیخوره و بردش هم خیلی کم هست همه روی آوردن به tplink و جالبه که قیمتش یکدفعه آمد بالا رسید به زایکسل و حتی رد کرد!! تا ببینند مردم یک چیز رو علاقه دارند قیمتش و میبرند الکی بالا.

من تو یکی از اتاقها زایکسل رو میگذارم زورکی آنتی میده در حالی TPLINK همسایمون تو خونه ما راحت آنتی میده....

اگر راهی برای تقویت آنتنش باشه که ضرر نداشته باشه خیلی عالی هست. ولی باید راهی باشه که واقعا عمر مودم رو کم نکنه و من تا حالا از هر کسی پرسدیم راه حل مناسبی نداشته. جز گذاشته قوطی آلمینیومی جوری که امواج رو به یک طرف هدایت کنه که با توجه به فیزیک کار حتی جوابم بده فایده نداره.

اینها تو آپدیت درایور هم مشکل دارند. ا زسایت خودش دقیقا درایور خودش رو گرفتم ولی موقع ریختن روی مودم یکم پیش میره بعد مودم رو ریست میکنه و میگه فایل اشتباست!! در حالی تو سایتش دقیقا برای همین مدل گذاشته.....

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام دوست عزیز
آقای نکویی من خودم تو بازار کار که میکردم پر فروش ترین مودم هامون زاکسل و ایسوز بودن
ولی بار اول که میشنوم کیفیت بدی دارن
از دوستان تعمیرکار هم شندیم مودم های با کیفیت و استانداردی هستن و علکی خراب نمیشن
ولی تجربتون رو که خودنم برام جالب بود
برای افزایش برد وای فای از پست شماره 2 استفاده کنید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=32085
انتن وای فای رو از وسط ببرید و بهش کابل RG58 استفاده بکنید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
ممنون آقای پشتیبان اوایلی که زایکسل آمده بود تو بازار چون مودم وایرلس بدرد بخور به جز ایسوس و چند مدل دیگه نبود جزء مدلهای خوب حساب میشد. بعدا TPLINK مودمهایی که داد خیلی ارزون تر، کیفیت بهتر ، برد بیشتر ، و وسایل جانبی بیشتر در ایران داشت و من چون خیلی زیاد با ISP ها سر و کار دارم دقیق این موضوع رو میدیدم که کاربرها همه میامدن و اصرار داشتند TPLINK بگیرند به جای زایکسل.

بعد ها شرکت شاتل دید داره روی مودمهاش ضرر میکنه و مردم نمیخرند مجبور شد جایزه تأیین کنه یعنی شما اگر یک مودم زایکسل میگرفتید یک اینترنت 128 یکساله روی خط تلفن دیگری به شما جایزه میدادن! حساب کنید جایزه به این بزرگی که مودم رو شما مجبور بشید بخرید....

اما باز هم نتونستن طرفدار براش پیدا کنن که عمده دلیلش برد خیلی کمش هست. و البته مشکلات دیگری مثل قطع و وصل شدن چند لحظه ای وایرلس هم همشون دارند. ممکنه این مسئله رو فقط کاربر حرفه ای متوجه بشه!

saboosi

کاربر
2013-04-25
10
22
عکس بورد مودمو آپلود کردم ولی برای گذاشتن تو سایت erorمیده

s384_DSC03895.jpg

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
کاربرهای عادی نمیتونن فایل آپلود کنند. لطفا عکس رو تو آپلودسنترها آپلود کنید و اینجا لینک بدید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

hncboys

کاربر
2012-04-17
1
1
منظورتون این هست که از حالت عادی بردش کمتر شده؟ یا کلا برد همه زایکسلها کم هست؟

اگر مورد اول باشه که دوستان تعمیرکار بیشتر میتونن راهنمایی کنن. ولی اگر مورد دوم هست باید بگم متأسفانه همه زایکسلها برد کمی دارند و آنتن رومیزی براشون من خیلی گشتم یک مدل 10 دسیبل پیدا کردم ولی ایران گیر نمیاد.
مودمهای TPLINK خیلی بردشون بیشتر هست و حتی براشون آنتن رومیزی 10 دسیبل تو ایران هم گیر میاد. چون خود شاتل روی سرویسش خیلی تبلیغ این نوع مودم رو میکرد من چندین سال پیش اشتباه کردم و زایکسل گرفتم و اصلا از راضی نیستم. هم وایرلسش قطع و وصل میشه هم گاهی کلا قاطی میکنه باید برم خاموش روشنش کنم.

اون زمان من این زایکسل رو 76 تومان خریدم د رحالی tplink فقط 40 یا 45 تومان بود. بعدا که مردم یواش یواش فهمیدن زایکسل بدرد نمیخوره و بردش هم خیلی کم هست همه روی آوردن به tplink و جالبه که قیمتش یکدفعه آمد بالا رسید به زایکسل و حتی رد کرد!! تا ببینند مردم یک چیز رو علاقه دارند قیمتش و میبرند الکی بالا.

من تو یکی از اتاقها زایکسل رو میگذارم زورکی آنتی میده در حالی TPLINK همسایمون تو خونه ما راحت آنتی میده....

اگر راهی برای تقویت آنتنش باشه که ضرر نداشته باشه خیلی عالی هست. ولی باید راهی باشه که واقعا عمر مودم رو کم نکنه و من تا حالا از هر کسی پرسدیم راه حل مناسبی نداشته. جز گذاشته قوطی آلمینیومی جوری که امواج رو به یک طرف هدایت کنه که با توجه به فیزیک کار حتی جوابم بده فایده نداره.

اینها تو آپدیت درایور هم مشکل دارند. ا زسایت خودش دقیقا درایور خودش رو گرفتم ولی موقع ریختن روی مودم یکم پیش میره بعد مودم رو ریست میکنه و میگه فایل اشتباست!! در حالی تو سایتش دقیقا برای همین مدل گذاشته.....

در مورد آپدیت کردن حرف شما درسته ولی اگر دقت کنید آخرین‌حرف فایل آپدیت با آخرین حرف خوده مودم فرق داره
شما میتونید فایل موجود تووی سایت دلسارو بردارید و آپدیت کنید
البته بگم که توو سایت دلسا فقط برای یه مدل گذاشته اما میتونید از اون استفاده کنید

بالا