آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

رفع مشكل در تابلوهاي روان (روشن شدن تعداديled صورت عمودي)

Eengineer

کاربر
2012-04-28
15
32
روی ابرها
با سلام خدمت اساتيد گرامي
يك تابلو روان 1.5متري يكي از اشناها اورده گفته برام درستش كن.متاسفانه شركت سازنده اون هم از هم پاشيده و پشتيباتي نميشه ديگه. مشكلشم اينه كه به صورت تفريبآ رندوم led هاي ستونيش روشن ميشه البته نه به طور كامل 14سطر داره و فكر ميكنم حولو هوش 100تا120تا ستون.طريقه جاروبشم سطري هست يعني اون 14 ستون به 14 ترانزيستور قدرت وصل شده .من يك تابلو روان كوچولو زمان دانسجوييم ساخته بودم ولي اين خيلي بزرگتر و قديمي تره . چيپش فكر ميكنم 8051 و روشم از اين اي سي هاي eprom كه يك شيشه جلوش داره هست كه مربوط به رومشه.فكرشو بكنيد خيلي قديميه....؟؟!!!:63000000::p: از دوستايي كه كار كردن ممنون ميشم اگه كمك كنن!!!:212:

Eengineer

کاربر
2012-04-28
15
32
روی ابرها
با سلام دوستان كسي نيست جواب منو بده؟؟؟!!!!
خودم يك چيزايي دستگيرم شد مربوط به سيم كشي ها و تصالات - شايدم تغذيش ميشه . اتصالاتو اسپري زدم بهتر شد ولي بازم همون حالتو داره....
كسي نظري نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
با سلام
دوست گرامی لطفا بفرماید از چه نوع ای سی در ستون و سطر استفاده شد است ایا قسمتی که ال ای دی ها روشن می شود همیشه روشن هست یا نه وقتی مطلب هست ایا کم نور هست در صورت امکان یه عکس بگذار واگر از قسمت نرم افزار یک عکس بگذارید بهتر و بیشتر می شود راهنمای کرد
با کمال تشکر

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
با سلام خدمت اساتيد گرامي
يك تابلو روان 1.5متري يكي از اشناها اورده گفته برام درستش كن.متاسفانه شركت سازنده اون هم از هم پاشيده و پشتيباتي نميشه ديگه. مشكلشم اينه كه به صورت تفريبآ رندوم led هاي ستونيش روشن ميشه البته نه به طور كامل 14سطر داره و فكر ميكنم حولو هوش 100تا120تا ستون.طريقه جاروبشم سطري هست يعني اون 14 ستون به 14 ترانزيستور قدرت وصل شده .من يك تابلو روان كوچولو زمان دانسجوييم ساخته بودم ولي اين خيلي بزرگتر و قديمي تره . چيپش فكر ميكنم 8051 و روشم از اين اي سي هاي eprom كه يك شيشه جلوش داره هست كه مربوط به رومشه.فكرشو بكنيد خيلي قديميه....؟؟!!!:63000000::p: از دوستايي كه كار كردن ممنون ميشم اگه كمك كنن!!!:212:

با سلام دوستان كسي نيست جواب منو بده؟؟؟!!!!
خودم يك چيزايي دستگيرم شد مربوط به سيم كشي ها و تصالات - شايدم تغذيش ميشه . اتصالاتو اسپري زدم بهتر شد ولي بازم همون حالتو داره....
كسي نظري نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
اطلاعاتی که دادی ناقصه. شما باید بفرمایید ای سی هایی که شیفت ریجستر هستند به چه شماره است . منظورم اطلاعاتی که میکرو به ستون ها فرستاده میشه به وسیله کدوم ای سی دکود میشه و به ال ال دی ها متصل است. 2 مورد پیش میاد 1- ممکن کلاک دیتا به شیفت رجیستر ها نیاد لااقل یکیش قطع باشه .2- یا در مسیری که بصورت سری متصل هستند یکی از شیفت ریجیستر ها معیوب است. یا تغذیشون قطعه.!!!

Eengineer

کاربر
2012-04-28
15
32
روی ابرها
با سلام
دوست گرامی لطفا بفرماید از چه نوع ای سی در ستون و سطر استفاده شد است ایا قسمتی که ال ای دی ها روشن می شود همیشه روشن هست یا نه وقتی مطلب هست ایا کم نور هست در صورت امکان یه عکس بگذار واگر از قسمت نرم افزار یک عکس بگذارید بهتر و بیشتر می شود راهنمای کرد
با کمال تشکر
ممنون از دوستان به خاطر پاسخ هاشون بايد خدمتتون عرض كنم كه تمام اي سي هاي روي برد شماره هاشون پاك كردن و همونطور ك گفتم برد خيلي قديميه با بدبختي پاشيدن اسپري تونستم يك قسمتي از شماره ها رو بخونم (متد اختراع كردم:32000000::nevreness:--خيلي جالبه تا خشك نشده يك يخشيشو ميشه خوند) ولي با اين حال عكسشو براتون ميزارم پايين به همراه يك فيلم كوتاه از كاركردش.
ايسي هاي درايور uln2003 به تعداد 8عدد است و قبل اين اي سي ها ايسي بافر d-latch به شماره 74ls174 است كه 12 عدد از اين اي سي ها رو برد موجوده . براي دكودر هم يا 4067 است يا 74hc154 اصلآ مشخص نيست. نرم افزارش موجود نيست متاسفانه فعلا به نرم افزارم نيازي نيست اخه برنامه تو خودش هست و داره اجرا ميشه مشكل چيز ديگست (اين كه اين خطاي اضافي رو داره)؟؟؟!!!!!....
درمورد led ها هم نه دايمي نيست هستش چند لحظه بعد نيست؟!!--كم نورم نيست
اقاي jfrras از اون 2موردي كه گفتيد مورد دومي محتمل تره فكر ميكنم.
يك چيز ديگه كه يادم رفت بگم اين تابلو قبلآ داشته قشنگ كار ميكرده براي 1سال گذاشتنش توي شيرووني يك خونه و ظاهرا رطوبت و دما بالا شايدم پايين اين بلا رو سرش اورده .
خيلي ممنون
http://cortexelec.persiangig.com/shared/Picture&Video MassegeBox Repairing 92.1.rar

آخرین ویرایش:

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
با سلام دوست
عزیز ما به این مشکل می گوییم ******* اولین کاری که باید کردن پاک کردن بردهای سطر وستون با تنیر 200 بعد لحیم کاری برد سطر وستون اگر در برد خازن عدسی و شیمی در قسمت سطر و ستون هست تعویض کنید راستی هنگام کار هویه را از برق جدا کنید تا مشکلی بیش نیاید لطفا نگاه کنید ببنید ******* بر روی سطر است یا ستون و ببیند بر روی کدام سطر هست و بهتر است ای سی آن قسمت را تعویض کنید

Eengineer

کاربر
2012-04-28
15
32
روی ابرها
با سلام و عرض تشكر بابت پاسختون
من تو پست قبلي تعدادي عكس و يك فيلم كوتاه گذاشتم.اونارو ديديد ؟! اگه نياز به جزئ

آخرین ویرایش:

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
با سلام دوست گرامی فیلم شمارا نگاه کردم ای سی میکرو سالم هست . ای سی دکودر را تعویض کنیدببین درست میشه یا نه . اگر نشد اولین ای سی که به اولین um2003 دیتا می فرستدرا تعویض کنید .
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: latifk200
بالا