آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک در مورد تعمیر مولتی متر صاایران مدل 8510

saeed rafat

کاربر
2009-01-05
79
272
سلام
اگه دوستان محبت کنن یه راهنمایی در مورد قطعات و کاربردشون توی مدار این مولتی متر بکنن عالی میشه ، خصوصا دوست عزیزمون SOVIETIRAN که با این دستگاه آشنایی دارن

rashkan

کاربر
2013-06-08
2
6
سلام دنبال این مولتی متر بگرد حتما" تعجب می کنی ولی منم همین مشگل رو دارم 8050 soar

saeed rafat

کاربر
2009-01-05
79
272
البته اصل این مولتی متر همون soar 8050 ژاپنی هست ،هرچند ای سی lcd رو عوض کردم ولی مشکل حل نشد یه چندتا میلی مولتی متر کره ای هم دارم که یه همچین مشکلی دارن مثل عدم نمایش صحیح مقدار اهم یا ولتاژ ،نمایش مقدار بدون کانکت کردن پراپها و...بازم از دوستانی که کمک میکنن ممنون هستم

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
با سلام
با عرض پوزش از تمامی اساتید ، اگر مقادیر رو صحیح نشون نمیده باید کالیبره بشه

rashkan

کاربر
2013-06-08
2
6
سلام ، من يه دونه از اين مولتي متر رو خريدم كه مقدار اهم رو درست نشون نميداد و بيزرشم درست كار نمي كرد بدون اتصال پراب اعداد نمايشگرش بازي ميكرد كم زياد ميشد دو تا ديود سوخته توش پيدا كردم ديود ها نزديك يه آي سي 8 پين كه تقويت كننده عملياتي بود قرار داشت ديود ها سري بودند با هم عوض كردم رديف شد يه تستي بكن اي ميل منم خواستي بهت ميدم كاري داشتي بگي در سرور ميل گوگل بدرود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
همکار گرامی گذاشتن ادرس ایمیل خلاف مقررات سایت است شما از طریق پیام خصوصی اقدام کنید.مواردی داشتنم که با بی احتیاطی این اهم متر بخاطر اینکه روی اهم بوده و ولتاژ بالا به ان اعمال شده که پریدگی مدار وسوختن مقاومت ودیود داشته این المان ها را بدقت بررسی ونتیجه را اعلام کنید

far1344

کاربر
2008-03-13
7
11
باسلام
من هم همین مو لتی متر را دارم عیبش اینکه ولت را زیاد نشون میده .دادم توپخونه کالیبره کرده ولی همون مثل قبل هست.بید چه قطعه هایی عوض بشه؟
باتشکر

بالا