آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اموزش شبکه GSM شبکه BTS

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
سلام برادران :wink::wink:
ببخشید جایی را پیدا نکردم برای ایجاد این موضوع .این جا مطرح کردم
چند تا سوال در مورد نصب و را ه اندازی شبکه های BTS و GSM به صورت کارشناسی داشتم .
کسی تو این موارد کار کرده .تو سایتها و انجمن های دیگه سوال کردم کسی جواب نداد .

:wink::wink:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام برادران :wink::wink:
ببخشید جایی را پیدا نکردم برای ایجاد این موضوع .این جا مطرح کردم
چند تا سوال در مورد نصب و را ه اندازی شبکه های BTS و GSM به صورت کارشناسی داشتم .
کسی تو این موارد کار کرده .تو سایتها و انجمن های دیگه سوال کردم کسی جواب نداد .

:beach::beach::beach::beach:
سلام مهندس
با اجازه اساتید . مهندس امرتون را بفرمایین من در خدمتتون هستم .

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
:beach::beach::beach::beach:
سلام مهندس
با اجازه اساتید . مهندس امرتون را بفرمایین من در خدمتتون هستم .

سلام ودرود :wink:
بالاخره یکی جواب ما را داد .....
غرض از مزاحمت .ابتدا می خواستم بدونم که شما تا چه حدی تو این رشته و شبکه وارد هستین چون سوالاتم زیاد هست . من مسئول یک سایت هستم وکارشناسی ارشد مخابرات دارم .ولی از لحاظ تجربی
در این زمینه تقریبا متوسط هستم و چون هیچ جایی پیدا نکردم که بحث شده باشه تا مشکلاتمان برطرف بشه
خواستم که کلاس های خصوصی برم ک هزینه واقعا بالای داشته مثلا یک جای در شیراز بهم گفتن هر ساعت 50 هزار تومان . یه جای دیگه گفتن هر ساعت 200000 توان . که کل کلاس را حساب کردم در حدود 3 میلیون باید میدادم تا تجربر یاد بگیرم . وهم این که اصلا وقتشو ندارم که برم سر کلاس خصوصی .
پس لطفا اگه در این موارد خودتون و رشتتون را و تجربه کاریتون را بهم معرفی کنید تا بدونم با چه کسی و تا چه اندازه ای میتونم حساب کنم .
بسیار ممنون میشم . اگر هم لطف کنیین و ایمیل بدین تا بیرون انجمن با هم بحث کنیم بهتره ... :wink:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام ودرود :wink:
بالاخره یکی جواب ما را داد .....
غرض از مزاحمت .ابتدا می خواستم بدونم که شما تا چه حدی تو این رشته و شبکه وارد هستین چون سوالاتم زیاد هست . من مسئول یک سایت هستم وکارشناسی ارشد مخابرات دارم .ولی از لحاظ تجربی
در این زمینه تقریبا متوسط هستم و چون هیچ جایی پیدا نکردم که بحث شده باشه تا مشکلاتمان برطرف بشه
خواستم که کلاس های خصوصی برم ک هزینه واقعا بالای داشته مثلا یک جای در شیراز بهم گفتن هر ساعت 50 هزار تومان . یه جای دیگه گفتن هر ساعت 200000 توان . که کل کلاس را حساب کردم در حدود 3 میلیون باید میدادم تا تجربر یاد بگیرم . وهم این که اصلا وقتشو ندارم که برم سر کلاس خصوصی .
پس لطفا اگه در این موارد خودتون و رشتتون را و تجربه کاریتون را بهم معرفی کنید تا بدونم با چه کسی و تا چه اندازه ای میتونم حساب کنم .
بسیار ممنون میشم . اگر هم لطف کنیین و ایمیل بدین تا بیرون انجمن با هم بحث کنیم بهتره ... :wink:

سلام مهندس .::rocketq3:::31000000:
منم مثل شما هم رشته تقریبا هستیم و ارشد هستم
البته خودم پیمانکارم تو این زمینه و تقریبا میتونم بگم که 20 تا پروژه مخابراتی (بی سیم) تمام باند ها انجام داده ام . ومیتونم از طراحی تا نصب و راه اندازی شبکه ها و دکله ای مخابراتی و انتنها کمکتون کنم که شامل

1- (-WERELESS ALL BUNDS (VHF - UHF - LF- ISM-GSM- REPEATERS
2-LAN-CAN-WAN
3- -(- GSM
(NOKIA- ERICSSON
4-{GSM{ -BSS-BTS-BSC - TC - TI
در مورد سوال اخرتون هم نه مهندس همین جا مطرح کنید تا دوستان دیگه هم که مشکل تو این زمینه داشتن به جواب برسن . ولی اگه پروژه ای تو این زمینه داشتین در خدمتم اون وقت ایمیلم را براتون ارسال میکنم

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
سلام مهندس .::rocketq3:::31000000:
منم مثل شما هم رشته تقریبا هستیم و ارشد هستم
البته خودم پیمانکارم تو این زمینه و تقریبا میتونم بگم که 20 تا پروژه مخابراتی (بی سیم) تمام باند ها انجام داده ام . ومیتونم از طراحی تا نصب و راه اندازی شبکه ها و دکله ای مخابراتی و انتنها کمکتون کنم که شامل

1- (-WERELESS ALL BUNDS (VHF - UHF - LF- ISM-GSM- REPEATERS
2-LAN-CAN-WAN
3- -(- GSM
(NOKIA- ERICSSON
4-{GSM{ -BSS-BTS-BSC - TC - TI
در مورد سوال اخرتون هم نه مهندس همین جا مطرح کنید تا دوستان دیگه هم که مشکل تو این زمینه داشتن به جواب برسن . ولی اگه پروژه ای تو این زمینه داشتین در خدمتم اون وقت ایمیلم را براتون ارسال میکنم
بسیار عالی مهندس . از اشنایی با شما خوشحالم
پس ابتدا از این جا شروع میکنم لطفا اگه نرم افزار یا هر چی در مورد communication flow دارین برام بزارید .

و سوالم این که پس شما TI هم کار میکنید عالی شد چون تو همین زمینه صفر هستم ...اگه همکاری کنید بینهایت ممنون میشم
ودیگه این که من مدیر سایت NOKIA هستم . وسوالم این بود که
از DU UNIT ,به طرف انتن , وهمچنین از بستن بصورت 2-2-2 و 4-4-4 در BTS NOKIA لطفا فقط بصورت نمایشی بهم بدین . توضیح نیاز ندارم چون هزار بار اینا را خوندیم و تو همین جا PSU معمولا چه مقداره ..؟؟؟؟تا بعد ....
ممنون از شما

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
بسیار عالی مهندس . از اشنایی با شما خوشحالم
پس ابتدا از این جا شروع میکنم لطفا اگه نرم افزار یا هر چی در مورد communication flow دارین برام بزارید .

و سوالم این که پس شما TI هم کار میکنید عالی شد چون تو همین زمینه صفر هستم ...اگه همکاری کنید بینهایت ممنون میشم
ودیگه این که من مدیر سایت NOKIA هستم . وسوالم این بود که
از DU UNIT ,به طرف انتن , وهمچنین از بستن بصورت 2-2-2 و 4-4-4 در BTS NOKIA لطفا فقط بصورت نمایشی بهم بدین . توضیح نیاز ندارم چون هزار بار اینا را خوندیم و تو همین جا PSU معمولا چه مقداره ..؟؟؟؟تا بعد ....
ممنون از شما

خوب مهندس جان . $ir@an
در مورد سوال اول اگه منظورت CALL SETUP نیاز داری نرم افزار نوع H و کم حجم فقط برای برسی اجمالی و سریع برات اپ کردم .لطفا دانلود کن
سوال دوم . عکس از خود قسمت ی که فرموده بودین و و برابر اون براتون بصورت مهندسی سیم بند و نحوه اون را کنارش زدم -عکس واقعی + نوع نمایش سیم بند :: تذکر :: کوچکترین اشکال در نوع سیم بند کل پاور نتن میسوزه ::: عکس ها سه تا هستن
1- DU . که اگه منظورتون ولتاژ PSU هست . 48 ولت هست . البته 12+- مقدار هست
2- حالت 2-2-2
3- حالت 4-4-4
امیدوارم بدر بخوره
:beer:
id4uc0o71xi7ufzrl9kj.jpg
[/URL][/IMG]
el062qs6jpjlzq82whbr.jpg
[/URL][/IMG]
nrimksank8ip7w4gqjca.jpg
[/URL][/IMG]

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ببخشید چون جا نبود احساس کردم که باید نرم افزار تونو جای دیگه اپ کنم که میتونید از این جا دانلود کنید
فقط جهت بررسی اجمالی مهندس . اگه بیشتر نیاز هست فقط سوال کنید در خدمتم . چون نمی تونم تمام نرم افزار ها رو در اختیارتون بزارم ...
:200:
""3122_(14)""
http://s1.picofile.com/file/7718492903/C لینک دانلود

آخرین ویرایش:

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
سلامی دوباره مهندس :wink::wink:

I HOVE YOU :dosti:
اگه لطف میکنی در مورد DU UINT توضیح بیشتر بدی مثلا هر قسمت چند تا TRX داره و تو عکس کدوم هست و پس PSU . و BB2X کجاست که من نمیبینم . واگه انتن منظورم سکتور ها یکی باشه چند تا BB2X . میتونیم سوار کنیم تا مچ بشه .

سوال دومم . خواهشن نحوه نصب این نرم افزار و راه اندازیش هم بفرمایید
بازم بسیار ممنون . البته ببخشید خیلی سوال میکنم . :wink:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلامی دوباره مهندس :wink::wink:

I HOVE YOU :dosti:
اگه لطف میکنی در مورد DU UINT توضیح بیشتر بدی مثلا هر قسمت چند تا TRX داره و تو عکس کدوم هست و پس PSU . و BB2X کجاست که من نمیبینم . واگه انتن منظورم سکتور ها یکی باشه چند تا BB2X . میتونیم سوار کنیم تا مچ بشه .

سوال دومم . خواهشن نحوه نصب این نرم افزار و راه اندازیش هم بفرمایید
بازم بسیار ممنون . البته ببخشید خیلی سوال میکنم . :wink:

مهندس
هر قسمت منظور چیه . ولی در کل هر BB2X . شامل یک TRX و یا بهتره بگم که در سیستم 2-2-2-
سه عدد PSU , وتا TRX `S میشه 6 تا BBX2 نیازه , پس در این جا 3 تا DU داریم
و همچنین 3 تا CU که اگه قشنگ تصویر را ببینی سه تا TRX سمت راست سیستم در داخل راک هست و سه تا PSU و ,CUو DU هم بالا از سمت چپ دیده میشه و از بالا به پایین 6 تا BBX 2 بصورت افقی که فاصله زیاد دارن بین هم قرار گرفته .
خوب حالا بریم سر نرم افزار اموزشی مهندس این نرم افزار فقط اموزشی و سادس . که جنبه عمومی داره در شبکه GSM . که اگه از سمت بالا و راست قسمت های ابی رنگ هست . و ایکن دومی که حالت فلش جهت عقربه های ساعت گرد شده .راببینی که اگه ماوس را ببری روی اون نوشته میشه AUTOPLAY وبزنی منظورم این که کلیک چپ کنی روی اون بصورت خودکار سیستم راه میوفته که باید خودتون بفهمید چه میشه .در شبکه

آخرین ویرایش:
بالا