آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی در خصوص اینورتر 12 به 220 ولت

mhn_nova

کاربر
2008-10-12
68
114
باسلام خدمت اساتید گرامی
نمیدونم جای این سوال اینجا هست یانه من میخوام یه اینورتر 1000 وات بگیرم که با باطری ماشین کارکنه برای استفاده در منزل که یه ال سی دی و دستگاه دی وی دی بهش وصل شه.حالا آیا در استفاده دراز مدت آسیبی به تی وی و وسایل دیگه نمیزنه؟ممنون اگه راهنمایی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
باسلام خدمت اساتید گرامی
نمیدونم جای این سوال اینجا هست یانه من میخوام یه اینورتر 1000 وات بگیرم که با باطری ماشین کارکنه برای استفاده در منزل که یه ال سی دی و دستگاه دی وی دی بهش وصل شه.حالا آیا در استفاده دراز مدت آسیبی به تی وی و وسایل دیگه نمیزنه؟ممنون اگه راهنمایی کنید.

سلام
تصور میکنم اطلاع کافی از هزینه و میزان انرژی مصرفی و مشکلات مربوطه ندارید و لذا اگر مقدوره بفرمایید چرا میخواهید دستگاههای 220 ولتی را با باطری استفاده کنید تا بی جهت خود را به زحمت نیاندازید

آیا مترصد کاهش مصرف برق هستید ؟
اساسا UPS برای دستگاههای ضروری استفاده میشود مانند کامپیوتر ادارات که قطع لحظه ای آن نیز در مواردی موجب حذف برخی از اطلاعات قیمتی میشود و خسارات قابل توجهی وارد میکند نه برای خاموش شدن LCD که نهایتا برای چند ساعت از دیدن تلویزیون محروم میشویم و بسادگی با تلویزیون 12 ولتی هم رفع میشود

سپاس

mhn_nova

کاربر
2008-10-12
68
114
دوست عزیز منطقه ما چون قطعی برق زیاد داره و همچنین چون قیمت یو پی اس در بازار هم خیلی گران هست میخوام خودم یه یو پی اس با همین اینورتر ها درست کنم! حالا نمی دونم این اینورتر ها آسیبی به ال سی دی و دستگاه های دیجیتال وارد نمیکنه؟ممنون از راهنمایی هاتون

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
دوست عزیز منطقه ما چون قطعی برق زیاد داره و همچنین چون قیمت یو پی اس در بازار هم خیلی گران هست میخوام خودم یه یو پی اس با همین اینورتر ها درست کنم! حالا نمی دونم این اینورتر ها آسیبی به ال سی دی و دستگاه های دیجیتال وارد نمیکنه؟ممنون از راهنمایی هاتون

دراینصورت بهترین و ارزانترین راه اینه که در زمان خاموشی از DVD لب تاب که TV هم داره و قابل شارژ هم هست استفاده کنید

سپاس

mhn_nova

کاربر
2008-10-12
68
114
ببخشید که من زیاد سوال میکنم یعنی آسیب به وسایل میرسونه چون من شنیدم موج سینوسی اینورتر در بازار با برق شهر فرق میکنه؟ پیشنهاد شما در خصوص این کار چی هست؟

• Like

hadi_b

کاربر
2013-01-18
19
59
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
شکل موج خروجی مبدل ها شبه سینوسی هستش
و اگه واسه lcdوdvd استفاده کنین مشکلی پیش نمیاد تا آنجایی که بنده اطلاع دارم
چون ورودی دستگاه دیود پل وجود داره
ولی اگه میخوایین با این روش استفاده کنین پیشنهاد بنده مدار اینورتر با هسته آهنی هستش

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
ببخشید که من زیاد سوال میکنم یعنی آسیب به وسایل میرسونه چون من شنیدم موج سینوسی اینورتر در بازار با برق شهر فرق میکنه؟ پیشنهاد شما در خصوص این کار چی هست؟

اولا مصرف LCD کم نیست و 40 اینچ حدود 200 الی 150 وات است یعنی حدود 17 آمپر از باطری میکشه
ثانیا قطع برق شبکه موقته و بعدا خصوصا با توجه به پز هسته ای درست میشه

ولی نوع سیگنال حتی مربعی هم ضرری برای دستگاههای فاقد ترانس 50 هرتز نداره
البته در تغذیه LCD بخش جدیدی شامل ترانس خاص و فت های مستقل برای کاهش نویز اضافه شده که تاکنون اطلاعاتی در این خصوص منتشر نشده و یا من ندیده ام و با توجه به اینکه پیشنهاد شما را تجربه نکرده ام و لذا قادر به انتشار تحلیل شخصی خودم نیستم

بنابرین در این خصوص قادر به اعلام نظر نیستم و مسئولیتی نمیپذیرم و بعهده شما
اما نوع موج اعم از مربعی و سینوسی در دستگاههای که فاقد ترانس 50 هرتز و دارای تغذیه سوئیچینگ ساده هستند هیچ اشکالی ندارد و در خصوص LCD های مذکور نمیدانم

سپاس

بالا