آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

محاسبات وآموزش محاسبه

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
باسلام خدمت همه دوستان
اول آقا محسن من یه گلایه کوچیک از شما برادر بزرگوارم دارم
اونم اینه که شما اگه توجه میکردی دراولین مطلبی که من نوشتم به این دلیل که همه کسانی که در مورد سیم پیچ نظر دادن نظراتیه که من میدونم شما چقدر به نواقص اون ها اگاهی دارید (با توجه به سطح اگاهی شما)
دستور ساخت سلف 1:اون قدر سیم فلان دور یه حلقه فلان اون قدر میپیچی که بشه فلان اهم حالا خودتون قضاوت کنید
مسئله مولتی متر رو خودتون سرچ کنید شماره تلفن رو بگیرید به عرض بنده میرسید
ولی مسئله اصلی این بود که به کسانی که با دستورات اساطیری تشویق به ساخت میکنند کمی توضیح بدم که فرمایشات اساطیری(برای رفع سو تفاهم دستور 1 که در بالا امده) اونها که سهله حتی ابزار کار ما هم اسباب بازی الکترونیکی حساب نمیشه وتوی دنیا برای محاسبه چه ابزاری استفاده میشه وما برای پیچیدن یک سلف چه ساده برخورد میکنیم ودستوراتی را میخونیم که از قوطی هیچ عطاری تا حالا بیرون نیومده
اکثر کسانی که به اینترنت رو میارند به دلیل اینه که اماتور هستند و وجود یک شخص اگاه مثل شما نعمت بزرگی تا حالا توجه کردی چرا یه لیسانس الکترونیک ایجا چیزی نزاشته؟
به نظر شما کسانی که کوچکترین اگاهی از الکترونیک ندارند وفقط میخان به یک نتیجه خیلی زود برسند ایا نیاز ندارند یک شمای کلی از کاری که میخان انجام بدن داشته باشند من نه برنامه نویسی رو گنده می کنم نه ابزار کالیبره گران رو توصیه .فقط میگم ایا میشه به یک مولتی متر 7یا 8 هزار تومنی که از یک بقالی خریداری شده اعتماد کرد یا نه؟
ایا کسی که دستور سلف 1 رو داده تا حالا با مولتی مترش ولتاژ رفرنس رو تست کرده ببینه چقدر خطا داره یا اصلا میدونه اون چیه به نظر شما چیزی از ساده ترین مفاهیم الکترونیک ,برنامه نوسی ,یا ... به گوشش خورده ؟
یکی دیگر از دوستان ایسی7816 رو یک ایسی رگولاتور 16 ولت میدونه (اگر توی سایت بگردی حتما برخورد میکنید باهاش) منتظر نظر شما هستم
اقا محسن من یک اماتور هستم با سطح اگاهی محدود وشدیدا انتقاد پذیر و از نقد شما هم استقبال میکنم
شما هم توجه داشته باشید اگه شما هم این مفاهیم رو
1 --چگالی --2شار میدان مغناطیسی --3بالای مرکز دایره-- (4 بیشترین خطوط درامتداد-- 5محور عمود با مرکز دایره --
6"میو"--ضریب نفوذ بذیری هوا-- 7نمودار --8منحنی -- 9منحنی چگالی فاصله-- 10منحنی چگالی جریان --11منحنی چگالی شعاع --12رسم توابع-- 13 چگالی میدان --(14 دوستان رازی دراین مبحث وجود دارد سعی کنید انرا استخراج کنید خیلی مهمه وقت بزارین می ارزه) --15جریان با چگالی رابطه ای مستقیم دارد --16فاصله نیز با چگالی رابط های عکس دارد -- 17باشیب یکنواخت وبه صورت خطی --
جز به جز توضیح بدهید که به درد افراد بیشتری بخوره وسختی کار معلوم میشه(برای شما که می خوای توضیح بدی)
امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو برای همه دوستان به خوبی تشریح کنم
راستی من ادبیات خوندم وشغل ازاد دارم ومتاهلم ومنتظر انتقادهای بعدی
موفق باشید ودر پناه دانش

آخرین ویرایش:

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
با سلام دو باره
آقا محسن نظرشون کاملا درسته .میشه از پروتئوس به جای اسکپ کالیبره استفاده کرد من هم نظرم روتصحیح میکنم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

lachinani

کاربر
2009-05-09
92
248
سلام مهدی جان کسی که تایبک میسازه که اینقد دیر نمیاد تو جوابای سولارو هم میزارم به وقتش.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahdi

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
باسلام
:eek:k:
موفق باشید امیر

آخرین ویرایش:

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
سلام دوستان
میبینم که همه دارن محکم کار میکنند وهنوز با همون روش های سنتی همه چیزو میسازن امیدوارم که یه روزی دنیا بفهمه فرمول به درد نمیخوره دانشکاه رو تعطیل کنن وبه جاش ضراب خونه برای چاپ اسکناس تحقیقات تجربی ایجاد کنن کاش ما هم همگی کارو تعطیل میکردیم اصلا این سایت الکیه بیاد واقع نگر باشیم ما میخایم دستگاهی بسازیم که با اون طلایی که در بیابون دفن شده رو بیرون بیاریم بیاید به روش تجربی بریم با کلنگ وجب به وجب بیابون رو بکنیم وکلا اینجوری تجربه کنیم ماکه میخایم طلا استخراج کنیم چه نیازی به علمه بابا بازو رو عشقه اگه این سایت ها نبودن وما دست به کار شده بودیم لااقل تا حالا کویر لوت رو کلا گشته بودیم تا عمق 20متری حالا شما یه فلز یاب تصویری با عمق 20متر وشاید بیشتر دارید کفران نعمت نکنید واز نعمت های خدادای که در وجودتون هست بدون هزینه کردن پول و وقت استفاده کنید تا خدا هم از کار شما که استفاده از عقل وبازو هست خوشحال بشه وشما هم شکر نعمت کرده باشید
موفق باشید نمیگم اخه اینجا همه موفقند واین یه حرف الکیه

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
با سلام
یکی از مشکلاتی که تقریبا همه با اون در گیر میشن وکمتر کسی به اون توجه میکنه اینه که همه به جای سیم شیلد از کابل کواکسیال یا همون کابل تلویزیون استفاده میکنن وبا توجه به اینکه این نمونه سیم بدلیل داشتن خاصیت خازنی بسیار بالا اختلال قابل توجهی در عملکرد دستگاه ایجاد میکنه(هر دستگاهی) وباید به این نکته توجه کردکه سیم شیلد با کابل کواکسیال تفاوت داره
ودوم اینکه در ساخت شاسی برای کویل به هیچ عنوان نباید از فلز در هر شکلی استفاده کرد چه پیچ ومهره ویا هر شکل دیگه ای باید از پیچ ومهره پلاستیکی استفاده کرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bahaar
بالا