آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: راهنمایی از اساتید باتجربه

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
با سلام و خسته نباشید خدمت تمام تعمیرکاران عزیز
بنده یه مدت هستم در تلاش برای ارتقا کیفی شهر کوچیکمون در مورد کار با سیستم و خرید هرچه بیشتر قطعات با کیفیت هدفم اینه که مردم من در اینجا اکثرا زیاد به کامپیوتر وارد نیستند یعنی حدود 60 تا 70 درصد اصلا فقط کار میکنن از قطعات اصلا هیچی نمیدونن دوم قدرت مالی هم خیلی زیاد ندارند
قصدم از ایجاد این تایپیک اینه
من یه چند بار تاحالا این مشکل رو داشتم و برام پیش اومده شاید گفته هام زیاد بشه ولی وجدانا بخونید و کمک کنید چون هدفم خیر هست
قضیه از اینجا شروع میشه که پاور های خیلی ببخشید مزحرف تو بازار به وفور زیاد پیدا میشه که واقعا به سیستم ضربه میزنن و هارد ها رو داغون میکنن زیاد نمونه داشتم که پاور کانکتور های ساتا بجای 5 سیم 4 سیم داشته...
خلاصه
بنده همین امروز که تازه ترین مشکلم بوده یه مین بنده خدای قبلا تعمیر کردم مشکلش بایوس بوده و ای سی بایوسش به دلیلی هرکاری کردم درست نشد ناچار شدم که بایوسش رو از رو یه مین خراب گیر اوردم و پروگرام کردم کلا ازش 20 تومن گرفتم (لطفا درمورد قیمت هم نظربدید) بعد پاورش از این 1000 وات های الگانس بوده من هم بهش گفتم سیستمش هیچ مشکلی نداره ولی با پاورهای خودم که گرین 480 داشتم تست کردم و با یه دونه 530 وات هم تست کردم کاملا راحت سیستم بالا اومد و مشکلی نداشت پاور خودش هم رو سیستم انداختم و کار کرد و بعد از چند روز اومد که فلان مشکل بازم داره منم رفتم عیب یابی کردم دیدم مشکل الان نه از بایوس هست و جای دیگه چیب جنوبی در عرض 5 ثانیه دست رو میسوزنه به طرف گفتم مشکل شما از پاور بوده ....خلاصه شخص مورد نظر پولش رو میخواست و هزار دعوا شد منم کوتاه اومدم وپولش رو دادم این یه موضوع پاور خراب
حالا مشکل دوم
بازم همین پاور های اشغال ttm elegance و سایر برند های مزخرف قبلا یه مین ای سی ite خراب رو تعویض کردم درست شد به محض اینکه سیستم رو وصل کردم و پاور خود فرد رو وصل کردم در جا یه دود بلند شد درحالی که با پاور گرین و کولر مستر راحت رفتم تو ویندوز حالا منی که این ای سی رو عوض کردم و درست شد ولی پاور طرف خرابش کرده نه میتونم ادعا کنم درستش کردم ... خلاصه اونم بیخیال شدم

-===============
الان من بعنوان یه برادر کوچیک و یه تعمیرکار نیمه ماهر به شماعزیزان توصیه میکنم که تا جای که ممکنه این نوع پاور رو دید سیستم طرف رو هم تعمیر کردید تضمین کامل هم دادید از پاورش بگید که قضیه از چه قراره و بگید اگه مشکل ساز بشه از اونه
حالا مشکل من اینه در این موارد چیکار کنم هم اعتماد مشتری رو جلب کنم و کارم هم درست باشه
خودم پاور گرین وکولر مستر میارم ولی خدایش طرف خیال میکنه دارم جنس خودم رو بهش قالب میکنم
چیکار کنم همین
با سپاس

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام دوست من این مشکلات در کار ما زیاد پیش میاد من خودم از این موارد برام پیش اومده و تو این موارد خداییش انسان میمونه چی بگه اخه کار ما طوری هست که مثل دیگر لوازم الکترونیکی نیست چون داخل کیس تشکیل شده از 10 یا 11 تا قطعه که میتونه بعد از تعمیر یک قطعه که ربطی هم به اون مشگل قبلی نداشته خراب بشه و طرف فکر کنه ما خراب کردیم و هزار مشگل دیگه پیش بیاد مثلا طرف مادربردش خراب میشه و میاره برای تعمیر ولی بعد از 5 روز میاد میگه اقا dvd من کار نمیکنه یا هاردم سوخته تو این موارد انسان میمونه چیکار کنه

من خودم شخصا بعضی وقتا خسته میشم از کار تعمیرات مثلا چند وقت پیش اومده بود بهم می گفت چرا برام ویندوز چینی نصب کردی :busted_red::busted_red: گفتم کی گفته ویندوز چینی نصب کردم گفت بچه خواهرم لیسانس عمران داره اون گفته :32000000::32000000:

منم دگفتم خدا بچه خواهرتو شفا بده واقعا نمی دونستم گریه کنم بخندم

این موارد پیش میاد ولی من خودم شخصا وقتی یک سیستم میاد همه قطعاتو چک میکنم بعضی اوقات وقتی به پاور مشکوک میشم پاورو باز میکنم تعمیر میکنم گرافیکو تست میکنم و چنتا کار دیگه

ولی برای من این موارد خیلی کم پیش اومده و تا حدودی حسن شهرت دارم تو منطقه ولی باز هم گه گاهی این موارد پیش میاد

شب خوش

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
این مشکلات واقعا اعصاب خورد کن هست ولی باید باهاش کنار بیام و بیایم همین ویندوز و هیمن جریان هم سرم خودم اومده و انسان درجا مخش NO DISK میده از این نوع انسان ها ..
فقط و فقط مشکلم همینه
باسپاس از توجه شما عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hossein_g
بالا