آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

دیود شالکی (همه بیان تو)

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
بعلت کپی از انجمنها ی دیگر و ............. ویرایش شد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
خوب دوست من مقاله رو بذار همه استفاده کنیم دیگه. انتشار علم که اجازه نمیخواد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: مهدی4

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
خوب دوست من مقاله رو بذار همه استفاده کنیم دیگه. انتشار علم که اجازه نمیخواد
من میخام بذارم ولی اول میخام بدونم چند نفر اسم این قطعه (دیود شالکی) به گوششون خورده بعد مقاله ام رو میزارم

سلام دوستان فارسی را پاس بدارید همچنین الکترونیک را عبارت نوشتاری دیود (((( شاتوکی )))) درست است همه دوستان در منبع تغذیه سویچینگ با اون برخورد کرده و آشنایی دارند . بدرود .

amiric

ناظم انجمن
2007-09-29
2,998
29,011
سلام دوستان امروز براتون میخام در مورد قطعه

دوست عزیز انگاری شما عادت دارید با یوذرهای مختلف ثبت نام کنید ومطالب دیگر انجمنها را کپی نموده وجهت
نیت های خودتان اینجا قرار بدهید
این اخرین اخطار من به شما است که این کارها را می کنید:busted_red::busted_red:

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ببینید اقای amiric من همینجور که تو این انجمن یوزر دارم در انجمن تعمیر کاران هم یوزر دارم من این سوال رو هم در این انجمن و هم در انجمن تعمیرکاران
مطرح کردم تا ببینم نظر دوستان چیه؟ من هیچ مطلبی رو کپی نمیزنم توانجمن تعمیرکاران نام کاربری mal برای منه شما اخطارتو واسه خودت نگه دار شما بجای تشکر تونه ؟ بجای اینکه از مطالبم تشکر کنی انتقاد هم میکنی؟:busted_red::busted_red::busted_red: اگه مطالب من بدردت نمیخوره و نمیخای استفاده کنی خب استفاده نکن من این مطلب را برای دوستان علاقمند گذاشتم تا استفاده کنند من در هر انجمن اکانت دارم و تمام مطالبم مال خودمه و از هیچ جای کپی نمیزنم:busted_red::busted_red::busted_red:

اینم برای اگاهی دوستان
www.irantk.ir نام کاربری: jax

بعلت گذاشتن لینک دیگر انجمن ها و عدم توجه به تذکرات پست شما ویرایش شده
وکاربری شما یک هفته بسته شد

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
[FONT=&quot]دیود شا کلی :[/FONT]
[FONT=&quot]یک دیود 4 لایه [/FONT]pnpn [FONT=&quot] است که دوسر کاتد و دو سر آند دارد و در الکترونیک صنعتی بیشترین کاربرد را دارد برای هدایت دیود شاکلی باید ولتاژی در حدود چند صد ولت به ان اعمال شود دیود شاکلی از دو ترانزیستور [/FONT]npn [FONT=&quot] و [/FONT]pnp [FONT=&quot] شده است که به یکدیگر کوپلاژشده اند[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]به عکسها توجه کنید:[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

2.png

56.jpg

[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]ناخالصی در دو ناحیه وسط کمتر است و معادل بیس ترانزیستور هست[/FONT]
[FONT=&quot]این دیود در ولتاژهای بالا در حدود 380 ولت و 400 ولت مورد استفاده قرار میگیرد این دیود در حالت قطع میتواند ولتاژهایی تا چند صد ولت رانیز تحمل کند ودر بایاس مستقیم جریانهایی تا چند صد آمپر را از خود عبور میدهد و میتوان از آن به عنوان کلید الکترونیکی استفاده کرد[/FONT]

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000

amiric

ناظم انجمن
2007-09-29
2,998
29,011
ببینید اقای amiric من همینجور که تو این انجمن یوزر دارم در انجمن تعمیر کاران هم یوزر دارم من این سوال رو هم در این انجمن و هم در انجمن تعمیرکاران
مطرح کردم تا ببینم نظر دوستان چیه؟ من هیچ مطلبی رو کپی نمیزنم توانجمن تعمیرکاران نام کاربری mal برای منه شما اخطارتو واسه خودت نگه دار شما بجای تشکر تونه ؟ بجای اینکه از مطالبم تشکر کنی انتقاد هم میکنی؟:busted_red::busted_red::busted_red: اگه مطالب من بدردت نمیخوره و نمیخای استفاده کنی خب استفاده نکن من این مطلب را برای دوستان علاقمند گذاشتم تا استفاده کنند من در هر انجمن اکانت دارم و تمام مطالبم مال خودمه و از هیچ جای کپی نمیزنم:busted_red::busted_red::busted_red:

اینم برای اگاهی دوستان
www.irantk.ir نام کاربری: jax

بعلت گذاشتن لینک دیگر انجمن ها و عدم توجه به تذکرات پست شما ویرایش شده
وکاربری شما یک هفته بسته شد

بعلت عدم توجه به قوانین انجمن فعلا یک هفته اخراجت میکنم تا بعد

بالا