آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شناخته نشدن هارد در مادربرد asrock fsb800 ddr 400 با مشخصات بایوس 775V88

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
سلام خدمت اساتید
یه سیستم دارم که کلیه قطعات رو چک کردم فهمیدم که ایراد از مادربرد وقتی هارد رو وصل می کنی تو بایوس شناخته نمیشه و ارور eroror loading opatrating system میده البته هارد رو تست کردم هیچ مشکلی نداره با سیستم دیگه اومد بالا آیسی بایوس رو اومدم پروگرام کنم به صورت خودکار شناسایی نکرد نوع آیسی بایوس چیه که از منوی برنامه پروگرامر انتخاب کنم
775V88+(m).jpg
شرمنده یه سوال دیگه هم داشتم دو تا مادربرد دارم با اینکه صدا نصبه ولی خروجی صدا نداره آیکن ولوم هم در ویندوز سون در هنگام گذاشتن آهنگ بالا و پایین میره اما خروجی صدا نداره حتی کارت صدا هم که روی pci نصب می کنی فقط از طریق کارت صدای usb خروجی صدا داره
ممنون میشم اگه راهنمایی کنند
با تشکر

آخرین ویرایش:

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
سلام آقا بردیا نوکرتم هستم
دست تو کار بود گفتم هر دو سوال یکجا مطرح کنم آره هر هاردی چه sata چه ide

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوست عزيز:
ابتدا ببينيد كه هارد ide در منوي بايوس سيستم شناسايي مي شود سپس اگر شناسايي شد به قسمت بوت سيستم برويد و اولين دستگاه بوت را هارد ديسك را انتخاب كنيد و در قسمت خود تنظيمات هارد هم ببينيد اولين دستگاه هارد مي باشد و براي شناسايي هارد ساتا در گزينه هاي بايوس سيستم قسمت SATA را فعال كنيد و اين مشكل بر طرف مي شود/در پاسخ سوال دوم شما معمولا چندين مورد براي من پيش آمده است كه صداي دستگاه به درستي نصب است ولي خروجي صدا ندارد/شما ابتدا به بايوس سيستم رفته و كارت صدا را غير فعال كنيد و سپس يك كارت صدا بر روي سيستم نصب كنيد مشكلتان بر طرف مي شود

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
من احتمال میدم که فقط هارد ساتا رو نمی شناسه و به احتمال زیاد این مین از سری p4 هست دوست من در صورت امکان مدل دقیق مین را اعلام کنید
ولی ابن مین فکر کنم 2 تا پورت ساتا 2 2 تا IDE داره شما با یک کابل نو ای دی ای و یک هارد سالم تست کنید جوا رو بدید تا مراحل بعدی

بالا