آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مادر برد گیگابایت سویچ نمی کنه DDR2

mm.khd.l

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-30
313
1,252
سلام به دوستان
من تعمیرکار صوت و تصویر (ال سی دی و ال ای دی) هستم و زیاد به اصطلاحات شما آگاه نیستم
کیس هم برای خودم هستش توی شهرم تعمیرکارPC نیستش
یک مادر برد گیگابایت هستش هیچ بوقی نمی زنه و منظور من از سوئیچ همان روشن نمیشه هستش و فقط فن CPU شروع به کار می کنه
البته من همه ی قطعات رو تست کردم و فقط مادر برد خرابه
امکان داره که ولتاژورودی که از پاور به مین میره در مین شورت بشه و دستگاه روشن نشه؟؟
البته مدل دقیق و عکس از مین رو فردا ارسال می کنم
این مادر برد مدلی هستش که رم DDR2 می خوره و CPU 2 هسته داره
اگه راهنمایی اولیه بکنید ممنون می شم

mm.khd.l

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-30
313
1,252
سلامی دوباره
مدلش GA-G31M-ES2S هستش
لطفا راهنمایی فرمایید

012213084037.jpg

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,849
سلام
با اجازه اساتید محترم وظیفه دونستم در حد توان کمک کنم ،اول از همه اگه دیباگر داشته باشی خیلی بهتون تو تعمیر کمک می کنه اما اگه ندارین،اول برق پاور رو قطع کنید باطری بک آپ رو در بیارین و دوزبانه داخل رو مین برد را اتصال کوتاه کنید تا سی موس پاک و ریست بشه ،تست کنید ببینید ok شد یا نه ،یعنی فقط مین برد رو بدون هیچ کارت و رم فقط پاور رو بزنید هم 24 پین و هم 4 پین سی پی یو رو حتما" بیزر داشته باشه مین بورد تا از بوق اون بدونید که ok شده یا نه در غالب اوقات مشکل با پاک شدن تنظیمات سی موس حل می شه،اگه حل نشد فن سی پی یو رو دربیارین با یه سی پی یو دیگه اگه دم دست دارین تست کنید ببینید سوئیچ می شه یا نه ،البته قبل از همه از صحت پاور اطمینان حاصل کنید یعنی خارج از مین سیم سبز رو با گراند اتصال کوتاه کنید ببیند پاور استارت می خوره یا نه بعد ولتاژ ها رو چک کنید سپس بیاین سراغ مین بورد،در اکثز اوغات مشکل من با این دو تا حل شده اگه باز نشد ببینید روی فتهای اطراف سی پی یو ولتاژ 1.8 ول رو دارین یا نه اگه ندارین یه آی سی 4 گوش هست که pwm و کنترل کننده این فتهاست اون شاید مورد داره،خازنهای اطراف فتها هم مد نظر قراربدین ببینید شورت نشده باشن ؟من موردهایی داشتم که با گرفتن لحیم سردی زیف سی پی یو مین استارت شده یعنی اگه کمی روغن فلکس سی روی مین بزنید و فشار بالای باد با دمای کم سعی کنید روغن رو به زیر زیف برسونید و سپس با دمای بالاتر و باد ملایم از پشت مین محل زیف رو حرارت بدین البته سی پی یو رو قبلا" در آورده باشید که بهش آسیب نرسه ، دقت کنید از پش مین برد حرارت بدین تا به زیف بخشهای پلاستیکی اون آسیب نرسه،تست کنید ونتیجه رو اعلام کنید ممنون و سپاس بیکران:)

آخرین ویرایش:
بالا