آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نکته دوم در Minediver-1

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
نکته دیگری که در طراحی minediver-1 باید در نظر داشت بخش منبع تغذیه هست که به سهم خودش تاثیر فراوان در کارایی دستگاه دارد.
tel2-1221 ماکزییم جریانی را که می تواند ارائه دهد 200ma+- هست تازه اگر قطعه تهیه شده شما اورجینال باشد.
این جریان دهی برای قسمت دیجیتال سیستم vcc1 کاملا مناسب می باشد ولی این جریان دهی برای قسمت انالوگ سیستم vcc2 اصلا مناسب نیست چون دستگاه در حدود همین 200ma را می کشد بخصوص محدود کننده های جریان r8 و r6 که دیگر کار را بدتر کرده است بطوری که اگر سیستم در پیک بار خود جریان بیشتری بکشد باعث افت ولتاژ در vcc2 می شود و در نتیجه راندمان دستگاه پایین می اید و یا حتی خطا می زند و شاید هم سیستم ری استارت شود .
راه حل :
استفاده از یک کنورتور مناسب با جریان دهی بالاتر حدود 700 یا 800 میلی امپر (( می توانید از نقشه من که در همین بخش ارسال کردم استفاده کنید ))
در مرحله بعدی برای جلوگیری از افت ولتاژ مقاومت های r8 وr6 رااز 150اهم به 100 کاهش دهید با اینکار می بینید که خروجی 4.8 ولت در vcc2 به 4.95 و 5 ولت می رسد و حتی در پیک بار دستگاه این ولتاژ از 4.95 ولت پایینتر نمی اید .
http://www.savefile.com/files/2063755
با ارزوی موفقیت برای همه شما
mohammad 88/01/13

پیوست‌ها

• 61.1 کیلوبایت بازدیدها: 452
  • 48.7 کیلوبایت بازدیدها: 451
آخرین ویرایش:

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
نکته سوم در Minediver (( مهم ))

سلام
یکی از دوستان مایندایور را ساخت که قسمت صوتی ان کار نمی کرد ، جواب سوال ایشان را مدتها پیش در تاپیک پیشاپیش گفتم . به دلیل مهم نشدن این موضوع در تاپیک ها و قرار کرفتن این تاپیک در انتهای تاپیک ها لازم دیدم که این نکته را مجدد ارسال کنم .
تکرار : :)
نکته سوم در Minediver (( مهم ))
مدتهای پیش قرار بود که نکات مایندایور را بگم . ولی این یکی رو یادم رفته بود ( کسی هم یاداوری نکرد این نشون دهنده اینکه مطالب بدقت خوانده نمی شه )
نکته سوم : اشتباه در فیبر مدارچاپی مایندایور توسط طراح .
در عکس های زیر اشتباه و روش اصلاح ان بطور واضح نشان داده شده است .
با سپاس Mohammad

پیوست‌ها

• 149.3 کیلوبایت بازدیدها: 354
  • 83.7 کیلوبایت بازدیدها: 355
آخرین ویرایش:

jani38

کاربر
2012-01-13
60
101
من اکثر مقاومتها رو شکندم فقط این نمونه کربنی هستن و درونشون از سیم استفاده نشده اگر توجه کنید سیم مستقیم وارد کربن شده هیچ برجستگی دوسر مقاومت وجود نداره

jani38

کاربر
2012-01-13
60
101
یک سوال در مورد r21 داشتم فکر نمیکنید انم باید کربنی گذاشت؟

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام jani38
اتفاقا من هم در یکی از انجمن ها, دوستی تاکیید کرده بود مقاومت موازی با کویل رو حتما از کربنی استفاده کنید چون مقاومت هایی که داخلشون سیمی هست خاصیت سلفی ایجاد میکنه
حالا نظر شما چیه جناب jani38 و جناب mee

jani38

کاربر
2012-01-13
60
101
درسته من توی عکسهای اقای mee از مدارشون گذاشتن دیدم مقاومتها سیمی هستن ازشون سوال کردم گفتن ظاهرشون به سیمی شبیه هستن ولی سیمی نیستن بخاطر همین عکسها رو گذاشتم چون تنها مقاومتهای دیدم واقعا کربنی هست این شکل دارن ویک نمونه دیگه که صفحه ای هستن مثل همین که داخل ماینر و مدارهای المانی هست دیگه بقیه همه سیمی بودن

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
حق با شماست . اصلا و عبدا نباید از مقاومت سیمی ، روغنی و ... استفاده کرد .بهترین مقاومت برای موازی کردن با کویل از جنس متال فیلم هست که بسیار کم پیدا می شوند ولی بجای ان می توانید از مقاومت کربنی استفاده کنید و چون مقاومت کربنی سرعت واکنش کمی داره و سریع داغ می شه بهتره که از جنس بسیار خوب و با درصد خطای کم و همچنیین وات بالا استفاده کنید
در تصویر زیر نمونه ای از چند نوع مقاومت کربنی را گذاشته ام که از راست به چپ از کیفیت کاسته می شود . اخرین قطعه در سمت چپ در بازار یافت شده و بقیه خیلی کم پیدا می شوند . من پیشنهاد می کنم در مغازه هایی که لوازم نظامی می فروشند جوستجو کنید
با سپاس

پیوست‌ها

jani38

کاربر
2012-01-13
60
101
من دستگاه مایندایور روشن میکنم بعد عوض شدن دو تصویر ان قسمتی دستگاه شروع به کار میکنه میاد از سمت چپ به راست دوتا عدد20 هست وعدد های دیگه که هیچ تغییری با تغییر ولومها روی صفحه دیده نمیشه و ظاهرا همه عدد ها روی نهایت ان عددها ثابت هست دوستان اگر پیشنهادی برای برطرف کردن این مشکل دارن دریغ نفرمایند تشکر:dast:

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
لطفا یک عکس از دستگاه خود برام بخصوص از ال سی دی در زمان روشن بودن برام ارسال کنید

بالا