آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کمک به یه مبتدی

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام
شما خودتون رو بگذارید به جای بنده که هیچ چیز از الکترونیک نمیدونم، این آموزش‌ها که تو فروم رو گذاشتید بخونم چیزی متوجه میشم اصلا؟ البته بی‌ ادبی‌ نباشه که وظیفه شما باشه، ولی‌ تو هر تاپیک آموزشی که رفتم متاسفانه بحث منحرف شده.

حالا من یک سوال از شما دوستان عزیز دارم : من می‌خوام یه تعمیر کار لپتاپ بشم در واقع و البته یه تعمیر کار حرفه ای، که بهم گفتن نیاز دارم که یک بیس از الکترونیک بلد باشم، حالا به نظر شما باید چیکار کنم؟ کلاس خاصی‌ هست که من برم؟ کتاب خاصی‌ هست که بخونم؟
البته اموزشگاه‌های تعمیرات تخصصی سخت افزار خودشون یک الکترونیک بیس یاد میدن اما فکر نمیکنم کافی‌ باشه، ممنون میشم اگه راهنمایی‌ کنید.
البته شاید اینجا جای من

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
پاسخ : کمک به یه آماتور

سلام
شما خودتون رو بگذارید به جای بنده که هیچ چیز از الکترونیک نمیدونم، این آموزش‌ها که تو فروم رو گذاشتید بخونم چیزی متوجه میشم اصلا؟ البته بی‌ ادبی‌ نباشه که وظیفه شما باشه، ولی‌ تو هر تاپیک آموزشی که رفتم متاسفانه بحث منحرف شده.

حالا من یک سوال از شما دوستان عزیز دارم : من می‌خوام یه تعمیر کار لپتاپ بشم در واقع و البته یه تعمیر کار حرفه ای، که بهم گفتن نیاز دارم که یک بیس از الکترونیک بلد باشم، حالا به نظر شما باید چیکار کنم؟ کلاس خاصی‌ هست که من برم؟ کتاب خاصی‌ هست که بخونم؟
البته اموزشگاه‌های تعمیرات تخصصی سخت افزار خودشون یک الکترونیک بیس یاد میدن اما فکر نمیکنم کافی‌ باشه، ممنون میشم اگه راهنمایی‌ کنید.
البته شاید اینجا جای من

Padashi

VIP+ افتخاری
کاربر

سلام

البته شاید اینجا جای من

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas

سلام دوست عزیز این سایت واقعا یک آموزشگاه حرفه ای است . شما می تونید ازقسمت آموزش گام به گام الكترونيك | Electronic Learning Step by Step استفاده کنید یه خورده با قطعات وکاربردشون آشنا بشید .تا بتونید گام بعدی که یاد گیری تعمیر لپ تاپ میباشد رو یاد بگیرید . تو قسمت لپ تاپ استاد امجدی به شما کمک خواهد کرد. موفق باشید.
دوست من، من این آموزش قدم به قدم رو خوندم، متاسفانه تاپیکش همش با سوال‌های مختلف منحرف شده و من اصلا چیزی نفهمیدم.
با سلام خدمت شما:عاقبت خواستن توانستن است.انجمن تعمیرکاران یک انجمن کاملا حرفه ای در سایه مدیران با تجربه و اساتید دانشمند می باشد منتها شما هنوز استارت نزده می خواهید برسید نقطه پایان . پس شما باید از دو منبع کمک بگیرید اول انجمن تعمیرکاران دوم اصول الکترونیک که در اکثر کتاب فروشی ها موجود هست تا بشید یک تعمیر کار ماهر
داداش من نمیخوام راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه برم، اما واقعا با خوندن یه کتاب کار من راه میافته؟ حقیقتش من می‌خوام بیشتر عملی‌ کار کنم، مثلا ۴ تا برد تو دستم بگیرم ببینم چطوریه.

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas

سلام
خوب دوست عزیز الان با کار کرد چه قطعاتی آشنا نیستی .

حقیقتش با هیچی‌ آشنا نیستم ! ۲۰ تا کتاب خوندم اما باز نفهمیدم چون همش تئوری

Padashi

VIP+ افتخاری
کاربر

دوست من، من این آموزش قدم به قدم رو خوندم، متاسفانه تاپیکش همش با سوال‌های مختلف منحرف شده و من اصلا چیزی نفهمیدم.داداش من نمیخوام راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه برم، اما واقعا با خوندن یه کتاب کار من راه میافته؟ حقیقتش من می‌خوام بیشتر عملی‌ کار کنم، مثلا ۴ تا برد تو دستم بگیرم ببینم چطوریه.
بلی کتاب اصول الکترونیک و کار کردن همزمان در پیش یک تعمیرکار حرفه ای اولین و بهترین قدم هست در صورتیکه مبتدی باشی

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas

بلی کتاب اصول الکترونیک و کار کردن همزمان در پیش یک تعمیرکار حرفه ای اولین و بهترین قدم هست در صورتیکه مبتدی باشی

آره، فکر کنم باید یه تعمیر کار پیدا کنم، ولی‌ کیه که کار یاد بده به ما! بدبختی اینه که آشنا هم ندارم تو این زمینه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544

آره، فکر کنم باید یه تعمیر کار پیدا کنم، ولی‌ کیه که کار یاد بده به ما! بدبختی اینه که آشنا هم ندارم تو این زمینه

با سلام :
این انجمن بهترین اشنا برای پیشبرد اهداف شماست به شرطی که خود تان بخواهید ...
عزیزم ابتدا باید بگم که شما هنوز فرق بین یک مبتدی با اماتور یا حرفه ای را نمیدونید و متاسفانه مبتدی را از خود دور کردین و از درج کلمه اماتور در عنوان پست تان مستقیم دنبال اماتور و... هستین !!!!
{ عنوان پست شما اصلاح شد }
-
اگه بخواهید و اگه بخواهید و بخواهید که بدانید باید از مبتدی شروع کنید تا برسید به گام های بعدی ...
اگه از تاپیک های اموزشی موجود چیزی نفهمیدید دلیلش هم همینه .
مسلما تا شناختی از بکار گیری و عملکرد قطعات و .... اطلاعات کافی نداشته باشید !!! مطمین باشید که این کتابهایی هم که معرف خدمت تون شده باز براتون نا مفهوم خواهد بود .
توصیه میکنم اول با مطالعه و اشنایی با اصول مقدماتی الکترونیک و بخصوص اشنایی با گیت های دیجیتالی و.... شروع کنید همزمان که از هر قطعه ای بصورت علمی تا حدودی اطلاعاتی بدست اوردید سعی کنید با مونتاژ و رفع عیبوب احتمالی انرا راه اندازی کنید و همینطور برید جلو
- ... صرفا و فقط خواندن یک مقاله یا کتاب فعلا براتون کافی نیست که هیچ !!! تازه گمراه هم می شوید انحراف در اموزش می پندارید .
بازم تاکید میکنم که اگر بخواهید میتونید به کمک همین انجمن و استفاده از امکانات مجانی اش به خواسته های خود می رسید .
موفق باشید .

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas

با سلام :
این انجمن بهترین اشنا برای پیشبرد اهداف شماست به شرطی که خود تان بخواهید ...
عزیزم ابتدا باید بگم که شما هنوز فرق بین یک مبتدی با اماتور یا حرفه ای را نمیدونید و متاسفانه مبتدی را از خود دور کردین و از درج کلمه اماتور در عنوان پست تان مستقیم دنبال اماتور و... هستین !!!!
اگه بخواهید و اگه بخواهید و بخواهید که بدانید باید از مبتدی شروع کنید تا برسید به گام های بعدی ...
اگه از تاپیک های اموزشی موجود چیزی نفهمیدید دلیلش هم همینه .
مسلما تا شناختی از بکار گیری و عملکرد قطعات و .... اطلاعات کافی نداشته باشید !!! مطمین باشید که این کتابهایی هم که معرف خدمت تون شده باز براتون نا مفهوم خواهد بود .
توصیه میکنم اول با مطالعه و اشنایی با اصول مقدماتی الکترونیک و بخصوص اشنایی با گیت های دیجیتالی و.... شروع کنید همزمان که از هر قطعه ای بصورت علمی تا حدودی اطلاعاتی بدست اوردید سعی کنید با مونتاژ و رفع عیبوب احتمالی انرا مونتاژ و راه اندازی کنید و همینطور برید جلو ... صرفا و فقط خواندن یک مقاله یا کتاب فعلا براتون کافی نیست که هیچ !!! تازه گمراه هم می شوید انحراف در اموزش می پندارید .
بازم تاکید میکنم که اگر بخواهید میتونید به کمک همین انجمن و استفاده از امکانات مجانی اش به خواسته های خود می رسید .
موفق باشید .

درست میفرمایید کلمه آماتور اشتباه بود، بنده یک Bigginerر هستم!

منظور شما از گیت‌های الکترونیکی‌ اینه که برم مثلا یک پرینتر یا یک برد الکترونیکی‌ مثل مادربرد دست دوم بخرم و روش کار کنم؟ و دونه دونه قطعاتش رو با کمک کتاب بشناسم؟
ولی‌ منظور از این مونتاژ کردن رو نفهمیدم، یعنی‌ یه هویه بخرم بیفتم به جونش؟

شرمند‌ها من انقدر سوال می‌کنم، واقعا ذهنم بدجوری پیچیده، اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!

بالا