آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دور تند ماشین(خشک کن)

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
سلام......

لباسشویی قدیمی کنوود 1600 دارم...........که جدیدا دور تند از کار افتاده ولباس رو خشک نمی کنه .........علت چی هست

ظاهرا دور کند کار میکنه....... تایمر
هم فکر کنم سالم باشه.................. برای تست سالم بودن موتور چکار کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
سلام......

لباسشویی قدیمی کنوود 1600 دارم...........که جدیدا دور تند از کار افتاده ولباس رو خشک نمی کنه .........علت چی هست

ظاهرا دور کند کار میکنه....... تایمر
هم فکر کنم سالم باشه.................. برای تست سالم بودن موتور چکار کنم
......... وقتی کلید تایمر روی دور کند است فقط قسمت سبز برق دار شده و می چرخد.......اما وقتی روی دور تند است فقط قسمت قرمز برق دار شده اما موتور نمی چرخد ......... در ضمن از نظر اهمی سیم پیچ تست کردم ....دور کند مقاومت حدود 70 اهم داشت ...... ومقاومت دور تند 28 اهم بود ..... پس نباید موتور سوخته باشه .....علت چیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
انجمن صاحبی ، مدیری نداره.........نمیشه تا یکسال منتظر بود...........پس فروم رو واسه چی گذاشتید

toti

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-15
13
25
صبور باش دوست من ما بخاطر آنچه که نمیدانیم از دیگران طلب کار نیستیم.
مطمن باش کسی تجربه مشکل شما را ندارد یا اینکه کسی که تجربه دارد هنوز تاپیک شما را ندیده.بنده با مدل لباسشویی شما کار نکردم اما چند راهنمایی:
۱- در صورت وجود خازن موتور آن را چک کنید.
۲- سیم کشی از سر تایمر تا موتور را چک کنید.
موفق باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahmad30_n

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
صبور باش دوست من ما بخاطر آنچه که نمیدانیم از دیگران طلب کار نیستیم.
مطمن باش کسی تجربه مشکل شما را ندارد یا اینکه کسی که تجربه دارد هنوز تاپیک شما را ندیده.بنده با مدل لباسشویی شما کار نکردم اما چند راهنمایی:
۱- در صورت وجود خازن موتور آن را چک کنید.
۲- سیم کشی از سر تایمر تا موتور را چک کنید.
موفق باشید.

اصلا این موتور چه نوعی هست و برای تست سالم بودن چطور باید به برق وصلش کنم که معلوم بشه سالمه یا نه............... همونطور که گفتم موتور 6 سیم داره که طبق شکلی که قبلا قرار داده بودم دو سیم از 6 سیم به هم اتصال شدهاند و یا به نول وصله یا فاز ...................میمونه اون چهارتا که توسط سیم به تایمر وصل شده ......... دور کند کار می کنه و برق 220 میاد ........ و
لی دور تند کار نمیکنه ولی برق 220 روش هست

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
اگر درپانل ماشین دکمه ضد خشک وجو دداره ببین داخل نباشه یا کلیدش خراب نشده باشه-خودت نمیتونی موتور رو چک کنی ببرش پیش یه سیم پیچ شاید سیم هانیم سوز باشه ودر این صورت اهم داره ولی نمی چرخه-حتما خازن رو چک کن یا با نو امتحان کن چون اکثرا ضعیف میشن-ببین آیا موتور بدون تسمه هم نمیچرخه و یا صدا یی میده-- غیر اینها موند فقط هیدرو استات یا تایمر(یه شلنگ باریک به هیدرو استات وصله درش بیار و داخل هیدرو استات فوت کن دقت کن که صدای پلاتینش میاد ببین سرعت موتور روشن میشه البته در بعضی مدل ها صادقه)

Bahram13666

کاربر vip
کاربر
2023-02-03
4
1
سلام وقت منم یه لابس شویی دارم مدل پارس 4250که فقط در دور خشک کن برا میوفته همه چی را چک کردم ولی ایراد هنوز سر جاشه فقط برد رفته واسه تعمیر

بالا