آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی برای تولید تابلو ال ای دی ثابت برای شروع کار

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
2012-12-31
4
39
سلام خدمت دوستان عزیز و گل انجمن
واقعا لذت بردم از این همدلی و کمکهای بی شاعبه به دوستان
این اولین پست من هست...
من در زمینه الکترونیک صفر کیلومتر هستم و کار فعلیم چاپ هستش..
ولی میخوام در زمینه تابلوهای ثابت فعالیتم رو شروع کنم.....
حالا چندین سوال ابتدایی داشتم.....ممنون میشم اگر دوستان پاسخ بدن...

1-در مورد سری کردن و موازی کردن و نحوه خروجی گرفتن میخواستم کی از دوستان توضیح بدن برام؟

2- منظور از کانال در مدار ها چیه؟(3کاناله ،5 کاناله و....)؟؟؟؟

3-آیا این مدار ها به صورت آماده در بازار موجود هست؟ یا باید خودمون تهیه کنیم؟

4-آیا پشت تابلو ها نیاز به لحیم کاری داره یا نه با تابوندن ال ای دی ها بهم میشه کار رو جلو برد؟؟؟

از دوستانی که لطف میکنند پاسخ میدن کمال تشکر را دارم؟؟؟

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
پاسخ : راهنمایی:تازه کار هستم..

سلام خدمت دوستان عزیز و گل انجمن
واقعا لذت بردم از این همدلی و کمکهای بی شاعبه به دوستان
این اولین پست من هست...
من در زمینه الکترونیک صفر کیلومتر هستم و کار فعلیم چاپ هستش..
ولی میخوام در زمینه تابلوهای ثابت فعالیتم رو شروع کنم.....
حالا چندین سوال ابتدایی داشتم.....ممنون میشم اگر دوستان پاسخ بدن...

1-در مورد سری کردن و موازی کردن و نحوه خروجی گرفتن میخواستم کی از دوستان توضیح بدن برام؟

2- منظور از کانال در مدار ها چیه؟(3کاناله ،5 کاناله و....)؟؟؟؟

3-آیا این مدار ها به صورت آماده در بازار موجود هست؟ یا باید خودمون تهیه کنیم؟

4-آیا پشت تابلو ها نیاز به لحیم کاری داره یا نه با تابوندن ال ای دی ها بهم میشه کار رو جلو برد؟؟؟

از دوستانی که لطف میکنند پاسخ میدن کمال تشکر را دارم؟؟؟
به نام خدا
سلام آقای گل محمدی.
خوشحالم که شما را در این انجمن هم میبینم.
و از این همه اشتیاق و پشتکارتان برای فراگیری مهارتهای جدید شگفت زده شدم.
و خیلی شرمنده شدم که به دلیل ترافیک کاری نتوانستم خیلی در خدمت باشم.
اما ...
1-سری و موازی کردن آنها بر طبق ولتاژ ال ای دی ها باید انجام شود و ولتاژ اداپتور مورد استفاده که بعدا شرح خواهم داد.
البته قبلا هم برای دوستی شرح داده ام که لینک آن را پیدا کرده و برایتان خواهم گذاشت.
2- کانالها مربوط به چشمک زن است و منظور یک قسمت از تابلو است که برای آن یک قسمت چشمک زن اختصاص داده میشود.
3- مدار چشمک زن آماده هست اما خود تابلو را باید سفارش دهید.
4- بله نیاز به لحیم کاری دارد.
منتظر راهنمایی های خوب استاد رسولی هم باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
2012-12-31
4
39
مخلصیم آقای صابری نظر لطفتونه...
ما شاگرد خودتون هستیم و خواهیم بود

در رابطه با بحث کانال ها یعنی مثلا واژه «چاپ»که از سه قسمت «چ» ،«ا» و «پ» تشکیل شده اگر بخواهیم برای هر قسمت یک چشمک زن طراحی کنیم مدار ما 3 کاناله میشود یا اینکه ما میتوانیم 3 انیمیشن برروی طرح پیاده سازی کنیم؟؟(میدونم سوالام ابتداییه ولی به بزرگی خودتون ببخشید)

منتظز راهنمایی های استاد رسولی هم هستم.

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
بنام خدا

سلام خدمت جناب گل محمدی واستاد صابری عزیز
با اجازه استاد صابری عزیز
جناب گل محمدی برای جواب سوال اولتون: برای تابلو باید ابتدا منبع تغذیه که معمولا از 12 ولت استفاده میشه در نظر گرفته بشه .تا چینش ال ای دی ها بصورت سری طبق ولتاژ تغذیه انجام بگیره .
برای مثال اگه منبع رو 12 در نظر بگیریم ولتاژ ال ای دی ها (قرمز 2.2 تا 2.5 -ابی سبز و سفید 3.3 تا 3.5 البته روی بسته بندی خودش مقدار ولتاژ و جریان رو قید کرده است) مثلا قرمز 2.2 تعداد 4 تا باید ببندیم تا نزدیک ولتاژ منبع تغذیه بشه ویک مقاومت 100 اهم برای این رنگ هم با این ها سری میشه تا از اضافه بار کشیدن و اسیب دیدن ال ای دی جلو گیری بشه.به عکس دقت کنید. این 5 تا بسته. شما
4 تایی ببندبد این عکس برای فهم بیشتر گذاشتم.

58263d1350612549-image013.jpg

بعد 4 تا 4تا بصورت موازی بهم لحیم کنید .

سوال دوم : برای کانال ها طبق گفته خودتون هر حرف (چ ا پ) یک کارکتر است که خروجی هر کانال به یک کاراکتر متصل میشه . و برای افکت یا حالت های نمایش متن ممکن 16 حالت داشته باشید.
این افکت ها یصورت انیمیشن دیده میشه در هر حالت به شکلی. از راست به چپ یا از چپ به راست یا کم نور پر نور شده وغیره... - فیلم ومدار در این مورد آپلود شده میتونید دانلود کنید وببینید.

بقیه سوال ها رو استاد صابری فرموده اند.
موفق باشید.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
حالا یه سوال دیگه برام پیش اومد:
اینا که با هم سری میشن،از اون دوتا سر که به چیزی وصل نیست با بعدی ها موازی میشه....
پس این چجوری خروجی میده برا آداپتور؟؟

آقای گل محمدی
مثلا حرف چ سری ها رو که 4 تا 4تا کردیم همه رو با هم موازی میکنیم. بعد در یک فونت دوتا سیم رو جدا میکنیم تا به مدار افکت مون وصل بشه .برای این گفتم دو تا سیم جدا می کنیم بعضی از مدار های افکت خروجی منفی وبعضی خروجی مثبت دارند. بعد سیم مشترکشون رو می بندی به مدار.
موفق باشید.

2012-12-31
4
39
ممنونم استاد از راهنماییتون....
من ان شالله از یکی دو هفته دیگه استارت کاررو میزنم
و وقتی شروع کردم دوباره به راهنمایی های شما عزیزان نیازمندم...
بازهم ازتون ممنونم که خالصانه و از ته دل وقت گذاشتید و به بنده آ»وزش های اولیه رو دادید.....

aristar

کاربر
2013-02-11
5
24
ممنون از دوستان
یک سوال: تو طراحی پایه ال ای دی ها برای سوراخ ال ای دی از چه سایزی استفاده می کنید؟من 0.7 میزنم ولی یه کم گشاده و ال ای دی لق هستن . بنظرتون 0.6 یا 0.65 بزنم یا به همون چسب زدن ادامه بدم.
یک سوال دیگه:
ال ای دی اوال بنظرتون بهتر نیست؟برای تابلو ثابت منظورمه.من احساس میکنم متنش تو نور روز بهتر دیده میشه و البته متن یکپارچه دیده میشه.البته تا الان هر چی کار کردم کلاهی بوده ولی خب چند تا کار دیدم که با اوال بودن

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
ممنون از دوستان
یک سوال: تو طراحی پایه ال ای دی ها برای سوراخ ال ای دی از چه سایزی استفاده می کنید؟من 0.7 میزنم ولی یه کم گشاده و ال ای دی لق هستن . بنظرتون 0.6 یا 0.65 بزنم یا به همون چسب زدن ادامه بدم.
یک سوال دیگه:
ال ای دی اوال بنظرتون بهتر نیست؟برای تابلو ثابت منظورمه.من احساس میکنم متنش تو نور روز بهتر دیده میشه و البته متن یکپارچه دیده میشه.البته تا الان هر چی کار کردم کلاهی بوده ولی خب چند تا کار دیدم که با اوال بودن

سلام
دوست عزیز خوب یه خورده سایز سوراخ کوچکتر بگیرید تا نیازی به چسب زدن نباشه! ال ای دی اوال در نور روز شاید بهتر دیده بشه ولی برای شب خیلی پر نور واطراف
ال ای دی هاله دیده میشه. هر کس سلیقه خاص خودش رو داره!!!

doost_el

کاربر
2012-09-28
4
14
سلام
من یه ته بسته ال ای دی کلاهی مارک HG دارم که رو برچسبی که رو پاکتش زده ولتاژ و جریان مشخص نشده منم زیاد وارد نیستم مقاومت چقدر بزارم رنگش قرمزه ، قبلا با هاشون یه تابلو کوچیک ساختم چهار تا چهارتا سری کردم و با مقاومت 270 اهم موازیشون کردم ( با راهنمایی دوستان ) و نور قابل قبولی هم داشت نصبش کردم هنوزم هیچ مشکلی براش پیش نیومده

الان می خوام با همونا یکی دیگه بسازم ولی دیدم اینجا گفتید چهارتا ال ای دی قرمز سری و با مقاومت 100 اهم موازی کنید منم رو برد برد تست کردم نورش بیشتر و بهتر بود ولی به نظر شما بهشون فشار نمیاد که مقاومت داغ شه یا ال ای دی ها بسوزه ؟ به مرور زمان ؟

ببخشید زیاد شد
ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا