آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالا بودن ولتاژهای 12 و 5 ولت و نیز بالا بودن زمان سوییچ

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان
2 عدد پاور دارم که مشکلات جداگکانه دارند
یکی از آنها زمان تاخیر سوییچی حدود 990 نانوثانیه دارد.کاملا استارت میشود ولی روی مادربرد بعلت بالا بودن زمان تاخیر مادربرد را روشن نمیکند.
پاور دوم ولتاژ 3.3 درستی دارد اما 5 ولت به 5.8 و 12 ولت به 13.2 ولت رسیده.نرمال استارت میشود و روی مادربرد هم مشکلی ندارد و مادربرد روشن میشود اما با توجه به ولتاژ بالا در بایوس در قسمت مدیریت سیستم آلارم بالابودن ولتاژها را میدهد.
خازنهای خروجی چک شدند اکثر قطعات موجود و مقاومتها نیز چک شدند.حداقل در خروجی قطعه تست نشده وجود ندارد.
هر دو ایسی 494 و 7500 نیز تعویض شده اند.
منتطر نظرات شما هستم
متشکرم

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان
مشکل پاوری که دارای زمان تاخیر 990 نانوثانیه بود پیدا شد.برعکس همه خازنها که ظرفیت آنها معمولا کاهش پیدا میکند خازن 47 میکروفاراد در قسمت 5ولت استند بای به 70 میکروفاراد افزایش پیدا کرده بود.قبلا تست کرده بودمش اما بنظر نمی میوند مشکل از اون باشه.
بهش شک کردم عوض که کردم پاور درست شد.
الان فقط در پاور دومی که ولتاژها بالا هستند مشکل دارم.
منتظر راهنمایی شما هستم

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
با سپاس از شما دوست عزیز که نتیجه رو بیان میکنید. پیشنهاد من اینه که روی خط 12 ولت خازنها رو اگرچه ظاهر سالمی دارند بیرون از برد تست و درصورت کمی اختلاف تعویض کنید.
یا حق...

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
با سپاس از شما دوست عزیز که نتیجه رو بیان میکنید. پیشنهاد من اینه که روی خط 12 ولت خازنها رو اگرچه ظاهر سالمی دارند بیرون از برد تست و درصورت کمی اختلاف تعویض کنید.
یا حق...

سلام دوست گرامی و ممنون از پاسخگویی شما.
خازنهای 12 و 5 ولت تعویض شدند.مشکل همچنان پابرجاست.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا