آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل عجیب در خازن هی پاور

saeed2041

کاربر
2012-08-15
307
848
(نیشایور)
دوستان به مشکل عجیبی برخوردم :خازن هاس صافی اولیه بیشتر پاورها 330 میکرو هست شنیدم که 220 میکرو هم می شه جایگزین کرد؟

حالا مشکل اینجاست حدود 20 عدد 330 میکرو گرفتم با مارک teapo که به گفته فروشنده ژاپنی هست حالا خازن ها رو که عوض کردم 2 تا از پاور ها بدون مشکل کار می کنند بقیه در صورتی که قبلا اتصالی در مدار نداشته فیوز می سوزانند؟؟؟؟؟!!!!!
ممکنه که خازن ها مشکل داشته باشند؟

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
دقت کنید از اون خازن های تقلبی نباشد با خازن سنج تست کنید وبه توصیه اقای محمودی همه رو روی یک تغذیه سالم تست کنید اخیرا خیلی خازن تقلبی با مارک روبیکن ومارک های معروف در بازار یافت میشود که با خازن سنج تست میکنیم درست نیست

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
ضمنا من یکبار چندعدد خازن 330 میکروفاراد 200 ولت از طبقه پایین پاساژ امجد خریدم روی ولتاژ کار خازنها برچسب کاغذی ظریفی 200 ولت تایپ شده بود چسب کاغذی برچسب 200 ولت را کندم متوجه شدم که ولتاژ اصلی 160 ولت است ممکن خازنهای شما هم همینطوری باشد ولتاژ کار کم باعث این ایراد شود.

Soli1006

کاربر vip
vip
کاربر
2010-05-27
34
175
زمین خدا
سلام قابل توجه شما وهمه عزیزان همکار یک روش ساده برای تشخیص خازنهای سالم همچنین خازنهای مرغوب علاوه بر مارکش شکل ظاهری وسولفاته نبودن پایه ها × وزن × آنهاست کافیه که خازن را توی کف دستتون بزاری و توی ذهنتون سبک یا سنگین بودنشو احساس کنی چون خازن داخلش روغن داره اگه روغنش خشک شده باشه یا نامرغوب باشه وزن کمتری خواهد داشت . موفق باشید

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,788
25,723
با درود ///دوست گرامي شما چرا همان 330 را استفاده نميكنيد در بازار هم فراوان پيدا ميشه /من چند مورد از 220 استفاده كردم حين كاناليابي دستگاه ريست ميشد ولي در بقيه موارد بدون مشكل كار ميكرد با تعويض خازن و استفاده از 330 مشكل حل شد ////بدرود

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان
متاسفانه این خازنهای تقلبی بدجوری کار داد دست من.
حدود 60 تا خازن 330 میکرو 250 ولت از طبقه پایین امجد خریدم ولی هی پاورهای من رو دچار مشکل میکرد خازنها میترکیدند و دیودها رو هم اتصال کوتاه میکردند.با خازن سنج همگی سالم بودند ولی هیچجوری توی مدار جوابگو نبودند.
راه حلی که من پیدا کردم بسیار ساده بود ولی عجیب
با منبع تغذیه حدود 60 ولت برق به خازنها تزریق کرده و همانزمان جریان مصرفی رو میخوندم.توجه کنید خازن در هنگام شارژ باید مقدار زیادی جریان بکشد و بعد از شارژ تقریباً به مقاومت بسیار بالا برود و جریان نکشد اما خازنهای من تقریبا در همه شرایط جریان بالای از منبع تغذیه کشیده و حتی در مدت زیاد کمی هم گرم میشدند.
نکته اخلاقی اینکه : حدود 35 هزارتومن رفت توی هوا اول کم بخرید بعد اگه خوب بود طمع کنید زیاد بخرید

بالا