آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نرم افزاری برای محاسبه ترانس های تطبیق آمپدانس

amin_bm2003

کاربر
2012-11-28
7
21
با سلام خدمت اعضای محترم . من تا اونجایی که تو سایت های فارسی سرچ کردم نرم افزاری برای محاسبه ترانس های مچینگ که برای تطبیق امپدانس بکار می ره ندیدم.
من این نرم افزار رو برای محاسبه تعداد دور سیم های اولیه و ثانویه و همچنین قطر سیم ها و هسته می خوام که در ترانس های خروجی امپلی فایر های صوتی لامپی استفاده می کنم . از استاد رجبی و سایر دوستان مطلع خواهش می کنم نسبت به معرفی نرم افزار و توضیح پارامتر های اون اقدام کنند.
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام خدمت اعضای محترم . من تا اونجایی که تو سایت های فارسی سرچ کردم نرم افزاری برای محاسبه ترانس های مچینگ که برای تطبیق امپدانس بکار می ره ندیدم.
من این نرم افزار رو برای محاسبه تعداد دور سیم های اولیه و ثانویه و همچنین قطر سیم ها و هسته می خوام که در ترانس های خروجی امپلی فایر های صوتی لامپی استفاده می کنم . از استاد رجبی و سایر دوستان مطلع خواهش می کنم نسبت به معرفی نرم افزار و توضیح پارامتر های اون اقدام کنند.
با تشکر
با سلام :
عزیزم شما می تونید از همین نرم افزار که برای ترانس های هسته فلزی در ابتدای همین تاپیک اپلود شده استفاده کنید :
[hide]برای اینکار بایستی فرکانس ترانس را در محدوده باند صوتی {حداکثر 4 کیلوهرتز برای موزیک و اصوات زیر } و { 400هرتز برای سخنرانی } و 800 هرتزرا برای استفاده اصوات عمومی {فرکانس میانگین صوتی در انواع تجاری } و به نسبت ولتاژ های مورد نیاز برای خروجی { میانگین75 الی 100 ولت} و برای ورودی اش همون ولتاژ پیک خروجی امپلیفایر تون را در باکس های مربوطه جایگزین و درخواست هایتان را از نرم افزار بخواهید . [/hide]
موفق باشید .

amin_bm2003

کاربر
2012-11-28
7
21
با سلام :
عزیزم شما می تونید از همین نرم افزار که برای ترانس های هسته فلزی در ابتدای همین تاپیک اپلود شده استفاده کنید :
hidden content may not be quoted
موفق باشید .

سلام استاد رجبی
ضمن تشکر از شما خواهشمندم دقیقا نام ببرید از چه نرم افزاری استفاده کنم چون من این چند روز بدلیل نداشتن اطلاعات تخصصی اینقدر نرم افزار و مقاله از این سایت و سایت های دیگر دانلود کردم که واقعا سر در گم شدم. و اینکه من یک لینک ضمیمه می کنم و شما بفرمایین واسه این ترانس پوش پول چه پارامتر هایی رو در کجای نرم افزار قرار بدم . اگر اطلاعاتی نیاز بود که تو نقشه نمایان نبود بفرمایید تا من بگم.
http://dbl.musicweb.ch/schematics/M...ogie/Mesa Boogie Dual Rectifier Power Amp.gif

با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام استاد رجبی
ضمن تشکر از شما خواهشمندم دقیقا نام ببرید از چه نرم افزاری استفاده کنم چون من این چند روز بدلیل نداشتن اطلاعات تخصصی اینقدر نرم افزار و مقاله از این سایت و سایت های دیگر دانلود کردم که واقعا سر در گم شدم. و اینکه من یک لینک ضمیمه می کنم و شما بفرمایین واسه این ترانس پوش پول چه پارامتر هایی رو در کجای نرم افزار قرار بدم . اگر اطلاعاتی نیاز بود که تو نقشه نمایان نبود بفرمایید تا من بگم.
http://dbl.musicweb.ch/schematics/M...ogie/Mesa Boogie Dual Rectifier Power Amp.gif

با تشکر
با سلام :
عزیزم شماتیک فوق مداری قدیمی و پیش پا افتاده هستش { پوش پول لامپی موازی } که تلفات زیادی دارد با این وجود اگر مایل به پیچیدن ترانس فوق را دارید ؟!!! ولتاژ پیک { همون ولتاژ یکسوشده که به نقطه وسط ترانس خروجی { آند لامپ های پوش پول } معمولا 250 ولتی هستند } به همراه شماره لامپ بکار رفته جهت محاسبه توان } و سایر مشخصات را بزارید تا بیشتر در خدمتون باشم .
این نرم افزار ساده و کابردی تر و برای شما کافیست" [hide] Capture Selection-20081120-220007-2.jpg[/hide]

موفق باشید .

amin_bm2003

کاربر
2012-11-28
7
21
با سلام :
عزیزم شماتیک فوق مداری قدیمی و پیش پا افتاده هستش { پوش پول لامپی موازی } که تلفات زیادی دارد با این وجود اگر مایل به پیچیدن ترانس فوق را دارید ؟!!! ولتاژ پیک { همون ولتاژ یکسوشده که به نقطه وسط ترانس خروجی { آند لامپ های پوش پول } معمولا 250 ولتی هستند } به همراه شماره لامپ بکار رفته جهت محاسبه توان } و سایر مشخصات را بزارید تا بیشتر در خدمتون باشم .
این نرم افزار ساده و کابردی تر و برای شما کافیست" hidden content may not be quoted

موفق باشید .

سلام

استاد رجبی داخل اون نقشه ولتاژ نقطه A: 450v هستش و چهار تا لامپ پاور استفاده شده 6L6GC هست و توان خروجی ترانس 100watt هستش. و امپدانس اولیه با توجه به موازی شدن 4 تا لامپ پاور فکر می کنم حدود 2000ct باشه اما اصلا مطمئن نیستم و امپدانس خروجی هم که 4 و 8 و 16 اهم مد نظر هستش. لطفا اگه این پارامتر ها رو با ترم افزار بالا محاسبه می کنین بفرمایین هرکدوم از این پارامتر ها رو در چه قسمتی از ترم افزار جای میدین.
استاد رجبی در مورد اینکه چرا من سراغ همچین مداری رفتم باید بگم که من زمانی که ایران نبودم و مشغول تحصیل در رشته آهنگسازی بودم در محل تمرینمون خیلی آمپهای متنوعی داشتیم اما این مدل در بین حرفه ای ترین آمپها از صدای بی نظیری برخوردار بود و برندهای بزرگ دیگه از لحاظ صوتی اصلا قابل قیاس با این مدل و برند نیستن ( البته در مورد سبک بخصوصی که من کار می کنم). من نیاز به مشاوره با شما در مورد چند مسئله دارم لطفا یک راه تماس به من بگین تا مستقیما بتونم با شما تماس داشته باشم. و همچنین امیدوارم این پست برای دیگران نیز مفید واقع بشه تا من خودخواهانه وقت استاد و دوستان رو نگرفته باشم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام

استاد رجبی داخل اون نقشه ولتاژ نقطه A: 450v هستش و چهار تا لامپ پاور استفاده شده 6L6GC هست و توان خروجی ترانس 100watt هستش. و امپدانس اولیه با توجه به موازی شدن 4 تا لامپ پاور فکر می کنم حدود 2000ct باشه اما اصلا مطمئن نیستم و امپدانس خروجی هم که 4 و 8 و 16 اهم مد نظر هستش. لطفا اگه این پارامتر ها رو با ترم افزار بالا محاسبه می کنین بفرمایین هرکدوم از این پارامتر ها رو در چه قسمتی از ترم افزار جای میدین.
استاد رجبی در مورد اینکه چرا من سراغ همچین مداری رفتم باید بگم که من زمانی که ایران نبودم و مشغول تحصیل در رشته آهنگسازی بودم در محل تمرینمون خیلی آمپهای متنوعی داشتیم اما این مدل در بین حرفه ای ترین آمپها از صدای بی نظیری برخوردار بود و برندهای بزرگ دیگه از لحاظ صوتی اصلا قابل قیاس با این مدل و برند نیستن ( البته در مورد سبک بخصوصی که من کار می کنم). من نیاز به مشاوره با شما در مورد چند مسئله دارم لطفا یک راه تماس به من بگین تا مستقیما بتونم با شما تماس داشته باشم. و همچنین امیدوارم این پست برای دیگران نیز مفید واقع بشه تا من خودخواهانه وقت استاد و دوستان رو نگرفته باشم.
با سلام :
با عرض معذرت از پیشنهاد نرم افزار فوق { نرم افزار فوق صرفا برای برق شهری 50 هرتز طراحی شده } که بنده حضور ذهن این مورد را فراموش کرده بودم .
بله بنده هم قبول دارم از نظر کیفیت و دوام و ... هنوز مدارات امپلی فایر لامپی بخاطر سادگی و ...حرف اول را میزند .
در همین انجمن در موارد الکترونیک عمومی و طراحی انواع مدارات درحد امکان خدمتون خواهم بود .
در مورد محاسبه ترانس درخواستی : نرم افزار اختصاصی که پاسخگوی نیاز واقعی شما باشد در حال حاضر سراغ ندارم و این نرم افزار های موجود تقریبا برای مبتدیان تا حدودی { کاربرد عمومی } پاسخگو هستند اما نه در حدی که از نظر بازدهی و کیفیت مناسب و کارگشای شما دوست عزیز باشد . چشم . تهیه و تقدیم مقاله جامع و عملی ترانس های صوتی لازمه فرصتی هست که سعی میکنم در اسزع وقت بیشتر در خدمت باشم .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام، محاسبه امپدانس خروجی ترانسفورمر:
با سلام :
یک مشگل اساسی که دست پا گیر که دامن گیر ما ایرانی ها شده !!!! عدم دسترسی و تهیه مواد و قطعاتی هستند که در چنین سایت هایی بدانها تاکید شده .... برای فرض شما در ایران هسته ای که برای ترانس تهیه میکنید !!!! حتی چگالی دقیق انرا نمیدانید و هیچ منبعی هم موجود نمی باشد حتی فروشندگان { البته بخاطر ترانزیت اجناس و قطعات فله و کیسه ای .... بدون بروشور و کاتالوگ و... } و جبرا باید یک سری اعداد و ارقام فرضی را جایگزین فرمولهای ارایه شده کنید که در نهایت کار -- کلی از بازده به اتلاف صرف میگردد و مشگلات عدیده متعاقب ان ....
با توصیه ها و روش های کاربردی چنین سایت هایی خیلی دست پنجه نرم کرده ام متاسفانه نتیجه رضایت بخشی { لااقلش بنده } نگرفته ام
با تشکر از همکاری شما دوست عزیز ...
موفق باشید .

• Like

amin_bm2003

کاربر
2012-11-28
7
21
با سلام، محاسبه امپدانس خروجی ترانسفورمر:

سلام دوست عزیز
بعد از عرض تشکر فراوان نسبت به درج لینک بسیار مفید دو سوال برام بوجود آمد .
1-این توضیحات درون لینک با توجه به شکل داده شده ترانس 2 سره ورودی اولیه و 2 سزه خروجی ثانویه دارد که فکر می کنم برای مدارات سینگل لامپی استفاده می شود و برای پوش پول که مدار مد نظر من است که نقشه اونو توسط لینک گذاشته بودم 3 سر ورودی اولیه و 2 یا 3 یا 4 ( بنا به نیاز آمپدانس های مختلف انتخاب می شوند) سر خروجی ثانویه دارد. خالا آیا این 2 سر ورودی رو می شه به 3 روردی تبدیل کرد؟ و اگه می شه چجوری؟
2- این اصطلاحاتی که در فرمول ها استفاده می شه اصطلاحات تخصصی الکترونیک هستش می شه بگین نسبت به اون اطلاعاتی که من قبلا خدمت استاد رجبی عرض کردم چجوری اونا رو در فرمول ها قرار بدم ؟ یعنی به عبارتی اصطلاحات تخصصی فرمول ها رو به زبان عمومی تر ترجمه کنید.
با تشکر

• Like
بالا