آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روش تست صحت عملکرد پاور زیر بار...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,738
سلام
من همه راهی که دوست گفتند تجربه کردم دوست گرامی اول ولتاژپاور را اندازه می گیرم وبعد از این که مطمئن شدم ولتاژ درست هست یک عدد
مادر برد DDRبرای این کار کنار گذشتم و همیشه تست میکنم وبعد به مشتری می دهم و بهترین نتیجه را گرفتم امروز یک عدد پاور تعمیر کردم و بعد از تست ولتاژ روی مادر گذشتم مادر برد یک لحظه روشن می شد دوباره خاموش می شد ولتاژها درست بود اگر روی مادر برد تست نمی کردم متوجه این مشکل نمی شدم
با کما ل تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
پاسخ : اساتید جواب بدهند : روش تست صحت عملکرد پاور زیر بار...

سلام
برای تست جریان دهی پاورها لازم نیست جریان دهی هر پاوری را با ماکزیمم جریان دهی آنان تست فرمایید بلکه کافی است

1- فیش نری متناسب با فیش خروجی پاورها تهیه کنید
2- به روش استاد reza_473 بارهایی متناسب با ضعیفترین پاور تهیه و به فیش مادگی متصل کنید
3- برای تست جریان کلیه پاورهای مختلف کافیست این فیش را به هر پاوری متصل کنید و با ملاحظه شدت نور لامپها نه تنها از صحت جریان دهی ولتاژها مطمئن میشوید

بلکه قول میدهم پس از مدت کوتاهی به تجربه کافی میرسید که فقط با همین فیش دیگر نیاز به تستر ولتاژ هم ندارید و با یک نظر به لامپها از صحت و سقم ولتاژهای پاور هم مطلع میشوید

اگرچه من تعمیرکار صوتی و تصویری و الکترونیک صنعتی هستم ولی میدانم کامپیوتر به نویز پاور حساس نیست و خودش آنقدر فیل تر دارد که مکررا دیده ام برخی از خازنهای مادر برد منفجر شده ولی هیچ اشکالی ایجاد نکرده ( برخلاف ابزار صنعتی و خانگی که کمترین نشت یک خازن مواجه با اختلال و مصیبت میگردد )

لذا من برای تست منابع ولتاژ ، مدار ابتکاری و ساده ای با عقل ناقصم ساخته ام و سالهاست از آن استفاده میکنم که اگر فرصت مناسبی بدست آید قصد دارم نقشه آنرا بصورت فایلی آماده و به این سایت بسیار ویژه و دلنشین تقدیم نمایم

البته به کار شما نمی آید زیرا ریزترین عیوب تغذیه را اعلام میکند و برای تغذیه دستگاههای بسیار حساس مثل تلویزیون بیست است اما برای شما مایه دردسر هم میشود زیرا ناگزیر به تعمیر پاورهایی میشوید که برای کامپیوتر هیچ اشکالی ندارد

مطمئن باشید اگر منبع 40 آمپری و 50 آمپری و 60 آمپری که قادر است بار 20 آمپری را بدرستی تغذیه کند احتمال ایراد آن در جریان های بالاتر ، بسیار بسیار بعید و نزدیک به محال است
فقط وجود نویز محتمل است که مورد نظر و مورد نیاز شما نیست.
سپاس

آخرین ویرایش:

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام :بار پاور صرفا مقاومت اهمی نیست -لامپ- بیشتر اوقات بار ان دینامیکی وفعال است یعنی سلف است که مقاومت اندوکتانسی از خود بروز میدهد وطبق قانون لنز با منبع تغذیه در گیر می شود یا خازن است که از خود مقاومت راکتانسی نشان مدهد در اثر شارژ ودشارژ یا ترکیبی از اینها پس ما برای اندازگیری درست منبع تغذیه باید یک امپرمتر را با منبع تغذیه سری کرده وبرای چند مصرف کننده امتحان کنیم وبا ولتمتر درحین کار ولتاژ انها را بگیریم تا وات مصرفی انها مشخص شود p=vi در بزق dc

با تشکر از شما دوست عزیز که علمی توضیح دادید.لطف کنید و حالا که زحمت کشیدید جواب دادید یه نمونه عملی برای تست تمام مواردی که گفتید رو در بر داشته باشه بزارید ( بصورت مدار ) تا قابل استفاده باشه.
ممنون

آخرین ویرایش:

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام
من همه راهی که دوست گفتند تجربه کردم دوست گرامی اول ولتاژپاور را اندازه می گیرم وبعد از این که مطمئن شدم ولتاژ درست هست یک عدد
مادر برد DDRبرای این کار کنار گذشتم و همیشه تست میکنم وبعد به مشتری می دهم و بهترین نتیجه را گرفتم امروز یک عدد پاور تعمیر کردم و بعد از تست ولتاژ روی مادر گذشتم مادر برد یک لحظه روشن می شد دوباره خاموش می شد ولتاژها درست بود اگر روی مادر برد تست نمی کردم متوجه این مشکل نمی شدم
با کما ل تشکر

ممنون دوست عزیز راه حل شما هم یه راه تقریبا مطمئن هست فقط عیبی که داره اینه که اگه یه پاور تعمیر بشه و از نظر ولتاژی اوکی باشه و با این روش تست بشه و نتونه مادربرد رو بوت کنه یا کم بیاره مشخص میشه که پاور معیوب هست اما عیب پاور مشخص نمیشه و معلوم نیست عیب از کدوم قسمت هست.من بیشتر دنبال روشی هستم که بشه کامل یه پاور رو از نظر توان مصرفی تست کرد و درصورت کم آوردن پاور بتوان عیب پاور رو تشخیص داد و برطرف کرد.به هر حال از شما دوست عزیز بسیار ممنون و سپاسگذارم.
یا حق...

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
از دوستان و اساتید دیگه کسی نظری پیشنهادی نداره ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_hori
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا