آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کمک در مبدل 12 به 220 ولت

tamim1

کاربر vip
vip
کاربر
2012-07-26
21
28
سلام دوستان

من یه مبدل برق 12 ولت به 220 ولت 100 وات دارم (از همین هایی که به فندک ماشین وصل میشن) برای تعمیر رسیده پیشم... بازش کردم و متوجه شدم که
irf 3205 سوخته هست... دو تا irf 3205 داشت که هر دو رو عوض کردم...
ولی بازم درست نشد... دیگه قطعه خاصی هم نداره... یه هسته ترانس کوچک داره و یه آی سی که شماره اش ka 3525 هست... یه رله هم داره که کنتاکت میکنه....دیگه بقیه قطعاتش دیود و خازن و مقاومت هستند که به نظر نمیاد مشکل داشته باشند...

البته من این مبدل رو وصل کردم به ترانس 12 ولت 4 آمپر ... که کار نکرد.... به ماشین هم وصلش کردم بازم کار نکرد...

به نظر شما امکان داره که اون سیم پیچی که گفتم سوخته باشد ؟ یا اون رله ؟ البته اون ال ای دی اش روشن میشه وقتی به برق 12 وصلش میکنم... ولی خروجیش 220 نمیده...

مشکل چی میتونه باشه ؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام دوستان

من یه مبدل برق 12 ولت به 220 ولت 100 وات دارم (از همین هایی که به فندک ماشین وصل میشن) برای تعمیر رسیده پیشم... بازش کردم و متوجه شدم که
irf 3205 سوخته هست... دو تا irf 3205 داشت که هر دو رو عوض کردم...
ولی بازم درست نشد... دیگه قطعه خاصی هم نداره... یه هسته ترانس کوچک داره و یه آی سی که شماره اش ka 3525 هست... یه رله هم داره که کنتاکت میکنه....دیگه بقیه قطعاتش دیود و خازن و مقاومت هستند که به نظر نمیاد مشکل داشته باشند...

البته من این مبدل رو وصل کردم به ترانس 12 ولت 4 آمپر ... که کار نکرد.... به ماشین هم وصلش کردم بازم کار نکرد...

به نظر شما امکان داره که اون سیم پیچی که گفتم سوخته باشد ؟ یا اون رله ؟ البته اون ال ای دی اش روشن میشه وقتی به برق 12 وصلش میکنم... ولی خروجیش 220 نمیده...

مشکل چی میتونه باشه ؟

سلام
ترانس چاپرش رو هم چک کن. قبلا با قطعی سیمهای چاپر برخورد کرده ام.

farza_ab

کاربر
2009-05-25
59
90
اول ببین 12ولت توی مدار میاد بعد ببین آی سی نوسان مورد نیازرو میسازه بعد اگه روی ورودی ترانزیستور قدرت نوسان داشتی اینا هم سالم بودن ترانسو عوض کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA
بالا