آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن ابگرمکن دیواری

mefmef

کاربر
2012-10-17
1
6
دوستان سلام
من یه ابگرمکن دیواری دارم یک سال خریدم بوتان مدل B3115 هست چند روز بود که بسختی روشن می شد یعنی باید کلید رو چندبار در حالت شمعک نگه می داشتم و وقتی کلید رو رها می کردم شمعک خاموش می شد ولی بعد چند بار پشت سرهم اینکار رو می کردم روشن می شد ولی امروز هرکاری کردم روشن نشد کسی از دوستان راهنمایی می کنه مشکل از کجاست ؟

moein dust

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-05-11
769
18,123
تهران
دوستان سلام
من یه ابگرمکن دیواری دارم یک سال خریدم بوتان مدل B3115 هست چند روز بود که بسختی روشن می شد یعنی باید کلید رو چندبار در حالت شمعک نگه می داشتم و وقتی کلید رو رها می کردم شمعک خاموش می شد ولی بعد چند بار پشت سرهم اینکار رو می کردم روشن می شد ولی امروز هرکاری کردم روشن نشد کسی از دوستان راهنمایی می کنه مشکل از کجاست ؟
باسلام. دوست عزیز به احتمال زیاد رسوب گرفته . که باید ان را باز کرده و سرویس کنید و در اخر شمک ان را چند بار با مسواک بزنید .

دوستان سلام

باسلام خدمت شما.

دوست عزیز! مشکل شما از ترموکوپل یا ترموسوئیچ است. اگر نوک ترموکوپل خراب شده آن را تعویض کنید

و اتصالات ترموکوپل را چک کنید که شل نباشد. برای تست ترموسوئیچ هم فیشهای آنرا به هم اتصال دهید

اگر ترموکوپل و بوبین سالم باشد باید پیلوت روشن بماند.

مهدی عباسی.

آخرین ویرایش:

poya.poya

کاربر
2009-03-09
14
47
شما با یک فندک آشپزخانه مستقیم به نوک ترموکوبل 30 ثانیه حرات مستقیم بدهید کلید را به سمت پایین فشار داده و شمعک را همان لحظه روشن نمایید. وقتی شمعک روشن شد و در حالی که به نوک ترموکوبل حرارت میدهید ،کلید را رها کنید. اگر شمعک روشن بمانداین مراحل را را دنبال کنید.

disfan

کاربر
2008-06-29
4
16
با سلام روشن نشدن (نماندن )شمعک می تواند به دلیل یک یا چند ایراد باشد:1-تنظیم نبودن شعله پیلوت روی ترموکوبل 2-خرابی ترموکوبل یا شل بودن اتصالات آن 3- خرابی فیوزحرارتی در مدلهایی که ترموکوبل دو سیم دارند 3-خرابی شیر مغناطیسی 4- ایراد در شیرگاز و بسته شدن سوراخ مغزی شیر گاز با گریس مولیکات

peymanmst

کاربر
2008-03-09
2
0
www.9kteha.blogfa.com
سلام آبگرمکن من هم همین مدل هست که در پست اول گفته شده و همین مشکل براش پیش اومد سرویسکار ترموکوپل رو عوض کرد ولی مدلی که بسته اون دو تا سیم که بالای آبگرمکن میرفت رو نداره! میخواستم بدونم خطری نداره؟

disfan

کاربر
2008-06-29
4
16
با سلام ترموکوبلهای 2 سیم جهت امنیت بیشتر دستگاه در مدلهای جدید است به این صورت که اگر دمای ابگرمکن از105 درجه بالاتر رفت (مثلا بر اثر جر م گرفتگی مبدل یا فشار زیاد گاز ...) با قطع فیوز حرارتی وسپس ترموکوبل باعث بسته شدن گاز به آبگرمکن شود . که گاهی سرویسکاران با اتصال کوتاه دوسیم یا تعویض ان با ترموکوبلهای قدیمی بدون رفع علت کم لطفی می کنند.

amin_1366_y

کاربر
2013-01-17
1
0
سلام دوستان عزیز من یه آبگرم کن بوتان دارم که وقتی آب رو باز میکردیم خودکار فندک میزد و روشن میشد ولی متاسفانه چند وقتی مشکلی پیش آمده که وقتی آب را باز میکنیم فندک نمیزند و روشن نمیشود و باید یکبار برق را قطع و وصل کنیم تا روشن شود مشکل کجاست ؟ اگر میکرو سویچ تنظیم میخواهد تنظیم آن چگونه است ممنون راهنمایی کنید - با تشکر

foumanvilla

کاربر
2013-02-03
4
11
فومن
www.foumanvilla.ir
دوستان جای دیگه پرسیدم جواب ندادند عجله دارم
سلام
ما آبگرمکن b3115 داریم
یکی دوهفته دیدم از لوله های آب خونمون که از چاه تامین میشه جرم میاد بیرون.
این واقعه ظاهرا رو آبگرمکن تاثیر منفی داشت.
بعد از باز کردن آب و روشن شدن شعله های اصلی آبگرمکن، شمعک شعلش کوچیک و کوچیک میشه و خاموش میشه.
در نتیجه بعد از بستن آب دیگه شمعک خاموشه و نمیتونه شعله اصلیو مجددا

بالا