آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

قطعات قلابي و نامرغوب

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
تماس گرفتم باهاش میگه نه بردای ما مشکلی ندارن شما حتما اتصالی دادی بهش
کار این نیست همشون همینو میگن،اصلا اینو نگن چی بگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فروشنده خودش دست چپ و راسشو بلد نیست اصلا معلوم نیست چرا اومده تو این کار،جنس آشغال میده دستت میزنی تو روش و نمیخری طلب کارم میشه،این قسمت خیلی درد داره ....

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
فروشگاه سایت میخرم و راضی هستم
اگه فروشگاه سایت همه چیش کامل بود من سراغ هیچ کس دیگه ای نمیرفتم،بکلایت هایی که ازشون خریدم عالی جواب دادن.
چند تا قطعه دیگه هم خریم همشون کارمو راه انداختن ابزار لحیم کاریشونم درجه یک هست.
کاش فروشگاه خیلی تکمیل تر بشه.

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
سلام
تازگی ها خرابی ای سی صدا پخش های چینی نو با ای سی yd1028 زیاد شده و مارکی که خودش استفاده کرده خیلی بی کیفیته و یک نمونه هم از بازار گرفته بودم مثل نمونه خودش بود و جالب اینکه خروجی یکی از باندها به برق مثبت اتصالی داره .یکی از همکارای اینجا هم همین نمونه را گرفته بود دقیقا همین مشکل اتصالی یکی از باندها به مثبت را داشت

ای سی سوخته نمونه اصلی خود پخشه و اون یکی هم همینه که از بازار خریدم

p1010750_e88j.jpg

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
واقعا قطعات تقلبی رو اعصاب راه می روند امروز پاور تعمیر کردم خازن1000 عوض کردم ولتاژ افت شدید داره با یه خازن دیگه تست گرفتم دیدم نرمال هست چندین وچنتا از همین خازنها رو استفاده کردم بدون مشکل بی قانونی همینه هرکی هرچی خواست وارد کشور می کند و یه عده هم باید تاوان تقلب دیگران رو بدهند این کم ارزشترین هست قطعات گرانقیمت خدا بدور.

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
جالب ترین نمونه از اجناس تقلبی که من دیدم و البته به قیمت سوختن دوتا مودم برام تموم شد‌.خازن های 470 میکرو بود که خریدم که در کمال تعجب پلاریته هاشون جابجا بود‌.وقتی هم زنگ زدم زیر بار نمیرفت در حالیکه کلی خازن تو بسته بندی موجود بود که همه پلاریته برعکس بودن‌

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
سلام
آی سی های سری TNY و TOP ساخت شرکت power integration با لوگوی قبلی مرغوب بود منتها اخیرا با لوگوی جدید در بازار موجوده و مشکلات زیادی داره
از جمله مورد زیر
http://irantk.ir/threads/2930-قطعات-قلابي-و-نامرغوب?p=649170&viewfull=1#post649170

چند روز پیش TOP245PN را برای برد یخچال سامسونگ خریداری کردم که جواب داد منتها تعمیرکار یخچال گفت بعد از سی ثانیه کلا قطع می کنه و از نو راه اندازی میشه که در بررسی مشخص شد که وقتی بار روی اون میاد و دمای آی سی بالا میره این مشکل پیدا میشه که یک هیت سینک آلومینیومی روی آی سی پیچ کردم تا حل شد

نمونه لوگو قبلی
5d66bd8ae9022-1567014282.jpg

نمونه لوگو جدید

TOP245PN.jpg

آخرین ویرایش:
باسلام البته من هم چند وقت پیش از فروشگاه اسپیار اپتیک پلی استیشن ۲ و بکلایت مانیتور سفارش دادم که اپتیک خراب و تقلبی و همچنین بکلایتها هم شکسته تحویل گرفتم جالب این جاست که خرده های شیشه بکلایت در بسته بندی وجود نداشت تماس گرفتم یک ماه تمام سر کارم گذاشتند و با بی نزاکتی تمام جواب دادند از همکاران عزیز خواهشمندم که در خصوص انتخاب فروشگاه دقت زیادی کنند که ضرر نکنید .

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
درود بر دوستان و اساتید محترم

از ابتدا تا انتهای پست های عزیزان را مطالعه کردم ، چون خودم نیز مانند شما و سایر عزیزان با اینگونه مسائل روبرو هستم.

اما راهکار چیست؟

اینکه بیاییم و همدیگر را از برخی قطعات فیک ( تقلبی ) در بازار مطلع و آگاه کنیم کافی است؟
پس دیگر عزیزانی که شاید دسترسی به این موضوع و آگاه سازی را ندارند چه میشوند؟
وقتی هم که به فروشنده بابت جنس تقلبی که فروخته است اعتراض میکنیم گاها با سخنانی بی ربط سربالا که مثلا ( من که تو باغم نکاشتم ) توجیه میکنند.
یا فروشندگان اجناس تقلبی را معرفی بکنیم تا از طرف همکاران تحریم خرید شوند شاید درس عبرتی برای سایرین باشد!!
با این وضعیت گرانی قطعات و مشکلات و معضلات اقتصادی که وجود دارد چطور و چگونه یک تعمیرکار باید از پس این مشکلات و توون دادن برآید؟
الحمدالله هم هیچ نظارتی از طرف دستگاهای نظارتی بدلایل مختلف صورت نمی گیرد!!!
و......

بنظر حقیر میرسد که بایستی برای یکبار هم شده متحد شویم و کمپین حمایتی راه بیندایم تا صدایمان را هم به وارد کننده ، فروشنده ، اتحادیه ها و صد البته به دستگاهای نظارتی و مسئول برسانیم تا بلکه راهگشا باشد.
البته عزیزان دیگر هم نظرات ارزشمندشون را عنوان کنند تا به یک جمع بندی مناسب و خوب برسیم.

بقول دوستمون که میگفت ( از ماست که بر ماست )

موفق و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
حقیقت امر این است فروشنده قطعه مقصر نیست چون اگه مقصر بود تا فیهاخالدونش رو جلوی چشمش می آوردید
تعمیرکار مقصر است علم و تجربه تعمیرکار آنقدر باید قوی و غنی باشد تا در دام تولید کننده این قطعات نیفتد

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
سلام
آی سی های سری TNY و TOP ساخت شرکت power integration با لوگوی قبلی مرغوب بود منتها اخیرا با لوگوی جدید در بازار موجوده و مشکلات زیادی داره
از جمله مورد زیر
http://irantk.ir/threads/2930-قطعات-قلابي-و-نامرغوب?p=649170&viewfull=1#post649170

چند روز پیش TOP245PN را برای برد یخچال سامسونگ خریداری کردم که جواب داد منتها تعمیرکار یخچال گفت بعد از سی ثانیه کلا قطع می کنه و از نو راه اندازی میشه که در بررسی مشخص شد که وقتی بار روی اون میاد و دمای آی سی بالا میره این مشکل پیدا میشه که یک هیت سینک آلومینیومی روی آی سی پیچ کردم تا حل شد

نمونه لوگو قبلی
مشاهده فایل‌پیوست 190676

نمونه لوگو جدید

مشاهده فایل‌پیوست 190677
شما باید آیسی مورد نظر رو رو برد شارژر موبایل که با این آیسی همخوانی دارد تست میگرفتید و از شارژر بارگیری کامل می کردید حالا اگه مشکلی نبود رو برد 3 میلیونی یخچال تست می کردید

آخرین ویرایش:
بالا