آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اندازه گیری امپر

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
با سلام.راستش من از این روشی که دوستان برای گرفتن مقدار آمپر توضیح دادند استفاده کردم ولی اصلاً مولتی متر هیچی نشون نمیده و اون دستگاه هم روشن نمیشه.یعنی من منفی را مستقیم به دستگاه وصل کردم و مثبت را به سیم مثبت مولتی متر زده و منفی مولتی متر را به مثبت دستگاه وصل کردم ولی نه اون دستگاه روشن شد ونه مولتی متر هیچی نشون میده.
آیا راه حل دیگه ای برای گرفتن آمپر یک آدابتور یا شارژر وجود دارد؟

سلام
دوست عزیز همون روش آقا رضا درسته !
احتمالا فیوز مولتی متر پریده.

saeid322

کاربر
2008-05-31
2
4

سلام
دوست عزیز همون روش آقا رضا درسته !
احتمالا فیوز مولتی متر پریده.
ممنون از پاسخگویی شما.حدس شما درست بود ولی فیوز را هم که درست کردم باز هم جواب نداد و کار نکرد.من هم از همون روش آقا رضا استفاده میکنم منتهی فقط بجای استفاده از لامپ یه ال سی دی کوچیک هفت اینج هست که بعنوان گیرنده ولتاژ استفاده میکنم یه آدابتور 12 ولت 2 آمپر را بهش وصل میکنم و میخواستم بدونم که آمپر مورد استفاده چقدر هست و آدابتور چه آمیری میده در کل این مورد را فقط یرای چک کردن آمپر شارژرها و آدابتورها میخواستم یاد بگیرم.بحرحال گیرنده سیگنال که مهم نیست نباید فرقی بکنه؟!

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
در کل لامپ های رشته ای بیشترین اتلاف جریان رو دارن بهترین روش فکر کنم همین باشه .
ال سی دی در حالت کار کرد ما بین 1 الی 1.5 باید بکشه البته ال سی دی ها با هم فرق دارن.!
اگه می خواهید اداپتور رو تست کنید زمانی که اداپتور به ال سی دی وصله وکار می کنه با ولت متر بگیرید ببینید ولتاژ اسمی اداپتور که روش نوشته
رو ولت متر چقدر نشون میده اگه افتش 1الی 2 یا 3 ولت بود خازن ها و دیود فستش تست کن. در نهایت خازن ها رو تعویض کن حل میشه.
موفق باشید.

بالا