آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آدابتور sony vaio شارژ نمي كنه ؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام يك آدابتور سوني برام رسيده كه شارژ نمي كنه سئوال يك چطور بازش كنم وبه نظر شما مشكل از كجاست باتشكر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
پاسخ : آدابتور sony vio شارژ نمي كنه ؟

با درود خدمت دوست و همکار گرامی
من برای باز کردن شارژر لپ تاپ از اره کوچک با دندانه های ریز استفاده میکنم و اون قسمتی که پرس است را برش میدهم دو بار این کار را کنید کامل دستان می آید فقط باید کمی ضرافت به خرج دهید اون اره را هم میتونید از ابزار یراق تهیه کنید البته با موکت بر هم میشه یک کارای کرد
شما بعد از باز کردن شارژر حالا باید عیب را پیدا کنید ولی معمولا این ایراد به خاطر اتصالی یا قعطی سیم شارژ میباشد یا ایراد از ابتدای سیم شارژ یا انتهای آن میباشد
موفق و پایدار باشید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان

با سلام يكي از مقاومتهاي SMDسوخته شمارش رو شاسي يا برد هستش R2وروي خودش هست 5101ميشه برام بگيد مشابهش چيه آيا ازمقاومتهاي معمولي ميشه استفاده كرد اگه آره ازچه شماره اي وچه اهمي باتشكر

پیوست‌ها

• 49.2 کیلوبایت بازدیدها: 156
  • 85.1 کیلوبایت بازدیدها: 158
  • 84.5 کیلوبایت بازدیدها: 155
آخرین ویرایش:

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان

با سلام آيا كابل برق هر آدابتور باهم فرق مي كنه كابل اين آدابتور مشكل داشت من يك كابل ديگه زدم بهش ولي هربار كه مي زنم يك مقاومت ازش مي سوزه آيا مشكل از كابل هست يا ازبرد آدابتور ممنون ميشم راهنماييم كنيد باتشكر

mostafa103

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-01
97
912

با سلام خدمت دوست عزیز دوست من به احتمال زیاد ایسی اسیلاتور شما خراب است همان ایسی 8پایه شمارشو اگه داری اعلام کن ممکنم هست ترانزیستور مسفت شما هم خراب شده باشه چک کن

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران

با درود خدمت شما دوست گلم
دوست گرامی اگر کابل های خروجی یکی باشد و اتصالی هم نداشته باشد ایراد از جای دیگر است
شما مسیر قبل و بعد اون مقاوت سوخته را دنبال کنید ببینید به کجا میرسد احتمالا توی این مسیرها قطعه ای ایراد دارد
به جای اون مقاومت سوخته ، شما میتونید از مقاومت معمولی 5.1 کیلو اهم استفاده کنید
موفق باشید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام استاد امجدي عزيز اون مقاومت رو تعويض كردم دوباره تا بهش برق وصل كردم زد مقاومت ديگري را سوزوند كه روي شاسي نوشته R3وروي خودش نوشته 220يا226 چون حرف آخرش واضح نيست ممنون ميشم راهنماييم كنيد باتشكر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان

با درود خدمت دوست و همکار گرامی
من برای باز کردن شارژر لپ تاپ از اره کوچک با دندانه های ریز استفاده میکنم و اون قسمتی که پرس است را برش میدهم دو بار این کار را کنید کامل دستان می آید فقط باید کمی ضرافت به خرج دهید اون اره را هم میتونید از ابزار یراق تهیه کنید البته با موکت بر هم میشه یک کارای کرد
شما بعد از باز کردن شارژر حالا باید عیب را پیدا کنید ولی معمولا این ایراد به خاطر اتصالی یا قعطی سیم شارژ میباشد یا ایراد از ابتدای سیم شارژ یا انتهای آن میباشد
موفق و پایدار باشید

با عرض سلام

مهدی جان با اجازه شما
من از روش دیگری برای باز کردن آداپتور های پرس شده استفاده میکنم و تا امروز بخوبی پاسخگو بوده
با یک چکش بر روی لبه هایی که به هم چسبیده میزنم و اینکار تا جایی که دو لبه از هم جدا شود ادامه میدهم و با کمی فشار بقیه مناطق به هم چسبیده را از یکدیگر جدا میکنم
روش شما شیاری در قاب ایجاد میکند و کمی از زیبایی قاب میکاهد

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود با اجازه بزرگان
بنده یک روشی از همین سایت اموختم و خیلی کارامد هست!
با نوک پنس یا پیچ گوشتی تینر 10000 میریزم تو شکاف دور و بعد از چند دقیقه با بدنه دسته پیچ گوشتی ضرباتی میزنم روی شکاف.
به راحتی باز میشود!
نمیدانم عوارضی دارد یا نه!!
بدرود

بالا