آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هارد اکسترنال pqi

fery67

کاربر
2011-12-09
27
60
با سلام
هارد اکسترنال مدل pqi portable hdd h550 بعد از یک ضربه و در اومدن کابل هتگام کپی مشکل دار شده
مشکلش اینه که وقتی به PC وصل میشه به عنوان USB Mass Storage دیتکت میشه ولی توی Device Manager علامت "!" روش میزنه بعد از چند ثانیه اون هم میره و صدای جدا شدن USB میاد و این چرخه همینطوری ادامه داره.
کارهایی که من کردم: جعبه هارد و باز کردم که یک هارد دیسک Western Digital مدل wd3200bevt توش بود !!!!!!
بعد از وصل کردن متوجه صدای هارد شدم که یک صدای یک نواخ به بلندی 1 ثانیه و دفعات 3/4 بار میداد و 3/2 دقیقه دیگه باز همین صدا
هارد و از آداپتور جدا کردم بردشو باز کردم چیز خاصی ندیدم همه چیز سالم بنظر میومد.
اینم بگم که وقتی هارد رو از آداپتور جدا کردم آداپتور خالی رو زدم به USB به عنوان SATA Adaptor شناختش پس مشکل از آداپتور هم نیست.
کسی نظری داره؟

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
سلام دوست عزیز
احتمالا موقع کار کردن که این مشکل پیش اومده هد هارد گیر کرده و این صدا هم که میده برای همین بشه باید خودتون یا یک تعمیرکار وارد اون و در شرایط خاص باز کنید و هد اونو ازاد کنید اگه وارد نیستید دست نزنید که باعث از بین بردن دیسکهای سخت هارد میشوید

kaveh.21

کاربر
2011-10-25
120
605
شاهی در طبرستان
با درود دوست من
با توجه به این که هارد بسیار به ضربه حساسه و نباید تکون بخوره موقع کار شما کلامیتونی بیخیالش شی مگه اینکه دستگاه pc3000 داشته باشی که با اون هم 50 پنجاست
دوست من اون صدا داره میگه که حد فاصل هد با دیسک که یه فاصله میکرونی هست بهم خورده
متاسفانه هارد های جدید به شکلی طراحی میشن که روی نگه دارنده هد هیچ پیچی وجود نداره (در هارد های قدیمی یک پیچی هست که بعد باز شدن قاپ با یک دوسو میتونستی بازش کنی) و در حال حاضر روی هارد های جدید وجود نداره و از روی قاپ باید تنظیم بشه که همچین چیزی هم امکان پذیر نیست!!!! لا اقل تا الان

بالا