آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تصویر ندادن گرافیک گیگابایت gforce210

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
باسلام وتشکر وراوان از مدیریت سایت
بنده یک گرافیک گیگابایت gforce210 دارم که تصویر نمی دهد همه قطعات را تست زم با تینر 10000 شستم و هیتر کشی کردم ولی جواب نداده بنظر شما مشکل از کجاست
و با عرض پوزش تاپیک خاصی برای گرافیک پیدا نکردم مجبور شدم از این تاپیک استفاده کنم لطفا راهنمای کنید با تشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
برد را کاملا بررسی کنید که مقاومت و خازن و ترانزیستور SMD پریدگی نداشته باشد
ترانزیستورهای روی برد را تست کنید
سوال : آیا وقتی گرافیک روی مادربرد نصب است سیستم بوق گرافیک میزند ؟ یا بوق سلامت میدهد ؟ یا مین بوق نمیزند و تصویر نمیدهد ؟
در صورت امکان از دو طرف برد عکس بگیرید و در سایت قرار دهید
موفق باشید

shn

کاربر
2009-12-30
20
45
با سلام نمونه کارت گرافیک فوق را بنده نیز دارم و تمام تستهای گفته شده را انجام داده اممین برد الارم کارت گرافیک نمی زند و قطعات سالم است فقط یک قطعه شبیه ترانزیستور که با علامت ضربدر کوچک از روی برد مشخص است و مثل یک ترانزیستور با اهمتر تشخیص داده نمی شود وجود دارد و شماره کد smd ان نیز 21e25 است عکسها را جهت رویت جنابعالی اپلود کرده ام با تشکر لطفا در اسرع وقت پاسخ دهید

http://upload.tehran98.com/img1/8g6w3ipt08wz1iw3y7c6.jpg

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام نمونه کارت گرافیک فوق را بنده نیز دارم و تمام تستهای گفته شده را انجام داده اممین برد الارم کارت گرافیک نمی زند و قطعات سالم است فقط یک قطعه شبیه ترانزیستور که با علامت ضربدر کوچک از روی برد مشخص است و مثل یک ترانزیستور با اهمتر تشخیص داده نمی شود وجود دارد و شماره کد smd ان نیز 21e25 است عکسها را جهت رویت جنابعالی اپلود کرده ام با تشکر لطفا در اسرع وقت پاسخ دهید

http://upload.tehran98.com/img1/8g6w3ipt08wz1iw3y7c6.jpg

دوست عزیز شما روی چیپ شمالی فشار بیاورید ببینید تصویر می اید یا نه ؟ زیرا امکان دارد چیپ شمالی شما مشکل پیدا کرده باشد در ضمن خازنهای شیمیایی اطراف اسلات گرافیک را چک کنید

با تشکر

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام دوست من
بعد از بکار گیری فرمایشات دوستان،
با توجه به شکل زیر:
شما از هر سه قسمت مشخص شده خروجی نداری ؟ VGA OR HDMI OR DVI

GERAF.jpg
در ضمن اسلات روی مین را شستشو و المانهای اطراف آنرا تست وبررسی نمائید

در ضمن وقتی میخای عکس آپ کنی سعی کن عکست کامل باشه نه ناقص
پورتهای گرافیک کامل دیده نمیشه

اعلام نتیجه فرمایید

shn

کاربر
2009-12-30
20
45
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
در جواب سوال اول از هر سه پورت خروجی ندارم
اگر در عکس جدید دقت فرمایید دو عدد mosfet موجود در برد را برداشته ام
هردو سالم هستند ولی پایه drain که بدنه اصلی mosfet می باشد و به پایه مثبت دو عدد خلزن 1500 میکرفاراد وصل است به منفی کل برد که ضمنا پایه منفی خازنهاست اتصال کوتاه نشان می دهد در واقع قطعه متصل به خازنها که چیپ gpu اصلی است ظاهرا باعث اتصال کوتاه می باشد زمانی که برد در اسلات مربوطه در مین برد قرار دارد ولتاژ مثبت خازنهای فوق و پایه drain حدود 1.1 ولت است و چیپ دارای حرارت می باشد ایا مقدار ولتاژ درست است یا باید 3.3 ولت باشد و احتمال سوخته بودن چیپ وجود دارد یا خیر
ضمنا عکس جدید را اپلود کرده ام

http://upload.tehran98.com/img1/noxy7n1rjakv1zg6xi.jpg

با تشکر

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

اینطور که متوجه شدم شما با مولتی متر آشنایی دارید پس یکبار از خازنهای اطراف gpu گراند گیری کنید در صورت گراند بودن من پیشنهاد میکنم اگر دستگاه ir دارید با ir و اگر ندارید با سشوار صنعتی پس از فرستادن فلکسی زیر پایه های چیپ اون رو هیت بدید . قبلآ تست کردم جواب داده

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
مورد شما از GPU میباشد در صورت داشتن دستگاه BGA مشکل را میتوانید برطرف کنید - اگر دستگاه BGA ندارید - از سشوار صنعتی و... استفاده نکنید زیرا به چیپ گرافیک آسیب میزنید

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
با سلام

دوست عزیز فرمایش شما در مورد bga کاملآ صحیح است ولی قبل از اینکه این دستگاه وارد بازار بشود بنده با ir ,سشوار صنعتی و هیتر کارت گرافیک های مختلف را احیاء کردم که هنوز هم کار میکنند البته همانطور که شما فرمودید بهترین گزینه در حال حاضر بشرط دسترسی bga میباشد ولی در مورد آسیب با نظر شما موافق نیستم چون در اصل bga هم از طریق حرارت ir زیرین و حرارت از بالا ( فقط کلاسیک تر ) عمل میکند و همانطور که مستحضر هستید این چیپها معمولآ تحمل حرارت تا 400 درجه را دارند . البته این حقیر برای چیپهای مادربورد bga را ترجیح میدهم.

آخرین ویرایش:
بالا