آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

در خواست یه راهنمایی در مورد محاسبات یه مدار

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
با سلام من میخام فرمول محاسبه بدست اوردن مقاومت برای n عدد ال ای دی را تو یه مدار سری موازی پیدا کنم
با منبع تغذیه 5 ولتی و 12 ولتی
مثلا میخام 200 تا ال ای دی رو تو سه دسته سری موازی کنم یعنی تو دسته های 68 تایی سری و سه دسته واینا با هم موازی بشن حالا میخام یه مقاومت تو سر راه اصلی قرار بدم چند اهم و چند وات باید باشه ؟یا اگه واتش بالا میره تو هر شاخه چند اهم مقاومت میخاد
والبته برای ان تا ال ای دی نحوه محاسباتش چجوریه
ال ای دی ها هم همونطور که خودتون میدونید تو دو دسته 3.3 و 2 ولتیند و امپر ال ای دیها هم20 میلی امپر میشن
نرم افزار لطفا معرفی نکنین همشونو دارم یا سایت انلاین لاچینی رو هم دیدم موازی نمیده فقط میخام نحوه محاسباتشو یاد بگیرم
پیشاپیش از توجهتون متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
با سلام من میخام فرمول محاسبه بدست اوردن مقاومت برای n عدد ال ای دی را تو یه مدار سری موازی پیدا کنم
با منبع تغذیه 5 ولتی و 12 ولتی
مثلا میخام 200 تا ال ای دی رو تو سه دسته سری موازی کنم یعنی تو دسته های 68 تایی سری و سه دسته واینا با هم موازی بشن حالا میخام یه مقاومت تو سر راه اصلی قرار بدم چند اهم و چند وات باید باشه ؟یا اگه واتش بالا میره تو هر شاخه چند اهم مقاومت میخاد
والبته برای ان تا ال ای دی نحوه محاسباتش چجوریه
ال ای دی ها هم همونطور که خودتون میدونید تو دو دسته 3.3 و 2 ولتیند و امپر ال ای دیها هم20 میلی امپر میشن
نرم افزار لطفا معرفی نکنین همشونو دارم یا سایت انلاین لاچینی رو هم دیدم موازی نمیده فقط میخام نحوه محاسباتشو یاد بگیرم
پیشاپیش از توجهتون متشکرم

سلام دوست عزیز

یه سایتی بهتون معرفی میکنم که کلیه محاسبات ال ای دی - مقدار مقاومت نسبت به تعداد ال ای دی - ولتاژ ال ای دی سری موازی وغیره رو انجام میده.تشکر
[hide]
http://www.hebeiltd.com.cn/?p=zz.led.resistor.calculator[/hide]

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
سلام دوست عزیز

یه سایتی بهتون معرفی میکنم که کلیه محاسبات ال ای دی - مقدار مقاومت نسبت به تعداد ال ای دی - ولتاژ ال ای دی سری موازی وغیره رو انجام میده.تشکر
hidden content may not be quoted[/QUOT
اقا دمت گرم از این سایتها زیاد سراغ دارم با چندین نرم افزار
من میخام محاسباتشو بصورت دستی یاد بگیرم و بدونم چکار میکنم کسی اگه بتون محاسباتشو بذاره واقعا عالی میشه

بالا