آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بهم ریختگی تصویر کارت گرافیک

fery67

کاربر
2011-12-09
27
60
با سلام.
یک کارت گرافیکی Geforce 1GB دارم که مشکلش این هست وقتی کامپیوتر روشن میشه کاراکترهای تصادفی در قسمت POST BIOS ظاهر میشه. رنگها هم به کلی به هم ریخته شده در ویندوز.
هیت سینک رو باز کردم سیلیکون قبلی رو تعویض کردم فن رو تمیز کردم و بستم اما مشکل حل نشد.

چطور میشه حلش کرد؟ ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
پاسخ : کارت گرافیکی

با درود خدمت شما
دوست عزیز گرافیک را با دقت نگاه کنید و از لحاظ سلف پریدگی بررسی کنید
البته امکان هم دارد مشکل خازنی باشد ولی به احتمال زیاد سلف پریدگی دارد
موفق باشید

fery67

کاربر
2011-12-09
27
60

ببخشید میشه یکم بیشتر توضیح بدید. منظور از سلف پریدگی همون اتصال ندادن دو سر سلف هست یا چیز دیگه ای؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

fery67

کاربر
2011-12-09
27
60

ممنون از پاسخ شما. تست میکنم نتیجه رو همینجا اعلام میکنم

• Like

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان

با سلام.
یک کارت گرافیکی Geforce 1GB دارم که مشکلش این هست وقتی کامپیوتر روشن میشه کاراکترهای تصادفی در قسمت POST BIOS ظاهر میشه. رنگها هم به کلی به هم ریخته شده در ویندوز.
هیت سینک رو باز کردم سیلیکون قبلی رو تعویض کردم فن رو تمیز کردم و بستم اما مشکل حل نشد.

چطور میشه حلش کرد؟ ممنون
باسلام خدمت شمادوست گرامی
ممکن است خازنها مشکل داشته باشند ویا یکی ازقطعات ریز smd ه روی برد هست پریده باشد اگرخط خطی بود باید یکبار چیپش روریسولد یالحیم سردی بگیری انشاءالله موفق باشید البته ازآقای امجدی بیشترکمک بگیرید بهتراست چون ایشون استاد ماست ...

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر

باسلام دوست عزیز دو تا خازن smd ریز کنار چیب اصلیت هست سر هیتو رو کم بزار و کمی گرمش کن دقت کن که نیوفتن و همون خازنو تعویض کن موفق باشید.

fery67

کاربر
2011-12-09
27
60

ممنون از دوستان. میشه یکم در مورد لحیم سردی توضیح بدید؟ منیع یا مقاله ای اگه دارید ممنون میشم. اصطلاح انگلیسیش چی هست؟

• Like

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)

سلام دوست گلم این موارد برای من که مغازه دارم زیاد پیش میاد مراحل حل مشکل
1 ابتدا نگاه کن ببین خازن باد گرده داری یا نه
2 خازن SMD های کنار چیپو تست کن
3د که در اتکثر موارد جواب میده ریسولت چیپ هست حالا تعریف ریسولت چیپ : ریسولت عبارت است از لحیم سردی اصراف چیپ حالا لحیم سردی چی هست که اونم توضیح میدم البته عامیانه شما اگر چیپو باز کنید زیرش مثل ساچمه میمونه بعضی از موارد این ساچمه ها به دلیل مثلا سائیدگی از هم دور میشن و این ساچمه ها به حرارت حساسن و با گرفتن هیت دوباره به هم میچسبن و مشکل حل میشه

نکته جهت ریسولت چیپ قبل از ریسولت کارت گرافیکو در یک جای سفت و محکم بزارید تا بعد از هیت گرفتن تکون نخوره چون تکان میتونه باعث یشه ساچمه ها به هم بچسبه
2 شما بعد از هیت گرفتن روی چیپ تا 2 الی 3 دقیقه به گرافیک دست نزنید تا کامل مشکل برطف بشه دیگه ساده تر از این نمیتونستم توضیخح بدم

fery67

کاربر
2011-12-09
27
60

مشکل حل شد
خازنها ظاهرا مشکلی نداشتند.
با راهنمایی دوستان خوبم زیر چیپ یکم مایع فلکسی ریختم و 1 دقیقه با دمای 350 درجه و باد 5 هیت دادم. و مشکل فعلا به طور کامل حل شده.

چند تا سوال دیگه هم دارم از دوستای خوبم
خازنهای SMD رو چطور میشه روی برد تست کرد؟ تقریبا همشون روی برد تست بازر بوق میزدند ولی مقدارشون در حد 0.11X NF بود.
اگر خازنی مشکل داشته باشه چطور میشه تعویضش کرد منظورم از نظر ظرفیت و ... هست ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا
بالا