آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تصویر پــارازیــتــی لپ تاپ hp4520s

cypress

کاربر
2007-07-06
19
56
با سلام
یه لپ تاپ دارم hp4520s وقتی شارژر بهش وصل میشه تو بعضی از جاهای دسکتاپ تصویر *******ی میشه اما با باطری این مشک رو نداره ویندوز رو هم عوض کردم درایور گرافیک رو هم آپدیت کردم ولی مشکل پابرجاست اگر ممکنه راهنمائی بفرمائید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
پاسخ : تصویر *******ی لپ تاپ hp4520s

با درود خدمت شما
دوست عزیز با یک شارژر دیگه تست کن ببین حل میشه اگر نشد یک عکس از تصویر لپ تاپ بزار تا کار راحتتر پیش بره
بدرود

cypress

کاربر
2007-07-06
19
56

با یه شارژر دیگه هم تست شد بایوس رو هم آپدیت کردم بازم نشد فعلا عکس نمیتونم بذارم دستگاه دستم نیست ولی تصویر شبیه موقعی میشه که مثلا تو ماهواره ******* میندازن تصویر شطرنجی میشه

behnam39

کاربر
2012-04-23
66
179
شيراز

با سلام
ممكنه دستگاه قبلا تعمير شده دور GPU رو يه نگاه بنداز ببين هنگام گزاشتن هوا قطعات SMD سر جاشون هست
بعد لgpu رو يه Resold كن اگه درس نشد احتمالا مشكل از GPU باشه
كاري به شارژر نداره چون هنگام وصل كردن آداپتور به دستگاه GPU در حالت High Performance قرار ميگيره و همينطور سري هاي آخر اين مدل ها از 2 پردازنده گرافيك بهره مي برن يكي هنگاهي كه شارژر نيست كه از گرافيك داخل CPU استفاده ميشه (CPUهاي sandy bridge اينجوريه ولي قديما روي North بود) يعني در حالت باطري سوئيچ ميشه روي گرافيك Onboard ، و Gpu درگير نيست . ولي وقتي شارژر رو مي زني از GPU اصلي لپ تاپ استفاده مي كنه

cypress

کاربر
2007-07-06
19
56

با سلام
ممكنه دستگاه قبلا تعمير شده دور GPU رو يه نگاه بنداز ببين هنگام گزاشتن هوا قطعات SMD سر جاشون هست
بعد لgpu رو يه Resold كن اگه درس نشد احتمالا مشكل از GPU باشه
كاري به شارژر نداره چون هنگام وصل كردن آداپتور به دستگاه GPU در حالت High Performance قرار ميگيره و همينطور سري هاي آخر اين مدل ها از 2 پردازنده گرافيك بهره مي برن يكي هنگاهي كه شارژر نيست كه از گرافيك داخل CPU استفاده ميشه (CPUهاي sandy bridge اينجوريه ولي قديما روي North بود) يعني در حالت باطري سوئيچ ميشه روي گرافيك Onboard ، و Gpu درگير نيست . ولي وقتي شارژر رو مي زني از GPU اصلي لپ تاپ استفاده مي كنه

دستگاه قبلا تعمیر نشده من یکبار ریسولد کنم ببینم چی میشه اگر جواب گرفتم اعلام میکنم

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
با سلام وخسته نباشید می خواستم درمورد ریسولد برام توضیح بدید یعنی چی باتشکر فراوان از شما.....

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
solder لحیم
resold از بین بردن لحیم سردی
موقع عوض کردن یا بمرور زمان و یا در اثر ضربه ممکن است اتصال بعضی از پایه های آیسی یا چیپ بدرستی لحیم نشده باشد و یا لحیم سردی بوجود بیاید در اینحالت با درجه حرارت مناسب هیتر یا سشوار صنعتی و یا ... این لحیم سردی را از بین میبرند به این عمل ریسولد گویند که تمام اتصالات تمام پایه ها به برد بدرستی انجام پذیرد

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام من جندتا سئوال داشتم که کسی جوابدرستی برام نداد لطف می کنید برام جواب بدید ممنون میشم.
1:آیا در لپ تاپ ها آی سی I/Oوجود دارد یا نه اگر هست درصورت خرابی چه مشکلاتی پیش می آید؟
2:دیباگر لپ تاپ باید به کجا وصل شود وکدهایی که می دهد یا بیشترین کدهایی که می دهد چه کدهایی وازکجاست مثلا اگر تصویر ندهد یا مشکل از چیپ ها باشداصلا هر قطعه درصورت خرابی چه کدی می دهد؟
3:با چه کدهایی می توان پسورد بایوس لپ تاپ های مختلف را باز کرد وچگونه ؟یکی می گفت تو اینترنت سرچ کن ولی نشد چطور باید سرچ کنم؟
4:چیپ امنیتی که در لپ تاپ ها وجود کدام یکی هستش وچطور بایوس چنین لپ تاپ هاییی را میشه پروگرام کرد؟
5:قطعات وچیپ های لپ تاپ ها را ازکجا میشه تهیه کرد؟
6:چسبهای دور چیپهای لپ تاپ چه نوع چسبی هست وازکجا باید تهیه کرد وچطور میشه از دور چیپ برشون داشت؟
7:مدل لپ تاپ ها را ازکجا باید فهمید چیه برای آپدیت کردن بایوس لپ تاپ ودانلود درایورها مخصوصا درایور فینگرپرینت وسایتی برای دانلود درایورهای لپ تاپ ها در صورت امکان فارسی باشه؟
باتشکر ازشما استاد عزیزوگرامی

بالا