آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست آموزش گام به گام محاسبات سیم پیچ برای هسته فریت

• نویسنده موضوع imported_god boy
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
I

imported_god boy

Guest
با سلام خدمت دوستان و مدیران
لطفا اگه ممکنه آموزش کامل محاسبات پیچیدن سیم برای هسته های فریت رو در این تایپیک برای من و دوستان قرار بدید.
با تشکر:)

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
پاسخ اموزش هسته فریت

با سلام:
دوست عزیز:
در این مورد مقاله ای که جامع و موثق و کاربردی باشد به ان صورت ارایه نشده و سازندگان و طراحان هر کدوم نسبت به طرح های خود از روش ها و فرمول های خاصی بهره جسته اند شما میتونید مورد کاربردی خود را مطرح کنید تا راهنمایی شوید .
مثلا طراحی هایولتاز و مبدل های سویچینگ تغذیه و......
موفق باشید .

I

imported_god boy

Guest
با سلام و تشکر از شما
راستش یه چند تا مدار هستش که نیاز به هسته فریت داره به خاطر ولتاژی که باید تولید کنه .من فعلا لنگ یکیش هستم شما برام محاسباتش رو بکنید مثلا .. تعداد دور اولیه و ثانویه و قطر سیمشو واندازه هسته رو برام لطف کنید ..
این هم مشخصاتش
ورودی 1kct
خروجی 200k
با تشکر:)

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
پاسخ اموزش هسته فریت 2

با سلام:
دوست عزیز با این مفروضات نمیشه محاسبه یا طراحی کرد بیشتر توضیح دهید فرکانس کارتون چقدره؟ جریان نامی از خروجی چقدر باشه ؟
حجم و شکل فریت کدوم نوع ؟ و.......
این هم مشخصاتش
ورودی 1kct
خروجی 200k
منظور از این اطلاعات ورودی چیست؟

توضیح بیشتر ؟؟؟؟؟؟

I

imported_god boy

Guest
با تشکر از شما
والله بیشتر از این ننوشته بود کلا مدار یه شوکر هستش با نوسان ساز 555 اگه شما قانون محاسباتش رو لطف کنید شاید با یه کمی تمرین بتونم درستش کنم .... فقط نوشته بود وردی 1 کیلو که فکر کنم منظورش به اهم باشه و خروجیش هم که 200 هزار ولت و خود مدار هم که با 9 ولت کار می کنه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
پاسخ

با تشکر از شما
والله بیشتر از این ننوشته بود کلا مدار یه شوکر هستش با نوسان ساز 555 اگه شما قانون محاسباتش رو لطف کنید شاید با یه کمی تمرین بتونم درستش کنم .... فقط نوشته بود وردی 1 کیلو که فکر کنم منظورش به اهم باشه و خروجیش هم که 200 هزار ولت و خود مدار هم که با 9 ولت کار می کنه

با سلام:
دوست عزیز ورودی ترانس فریت را با اهم نمیشه بیان کرد و اگر منظور طراح از امپدانس باشه باز اطلاعات برای محاسبات خیلی کم و با فرضیات هم محاسبه در طرح شما غلط در خواهد امد اگه میتونید طرح تان را بزارید بقیه اش ردیف کنم براتون
موفق باشید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
پاسخ

با سلام:
دوست عزیز ترانس فوق یک کویل میباشد که ساختن دستی ان امکان پذیر نیست و ان مثل کویل های مشهور فندک های اتمی میباشد که هم از نظر قطر سیم بکار رفته (در حدود سیم با قطر 0/01 میلیمتر برای ثانویه و حدود 1500 دورکه نحوه سیم پیچی هم باید به شکل حلزونی باشد و استاندارد و حاضری ان را باید تهیه کنید (بخرید ) ولی برای تمرین (اگه بتونید سیم به این نازکی با این تعداد دور اشاره شده که حد اقل باید با پولیستر خالص هم عایق بندی کنید ) با بازده حدود 50% (صرفا برای تمرین پیشنهاد میشود ) نتیجه خواهید گرفت
باز هم برای راهنمایی بیشترتوصیه میشود کویل یک فندک (به اصطلاح اتمی ) خراب را باز کرده و نگاه کنید .( اماده اش را تهیه کنید)
موفق باشید .

I

imported_god boy

Guest
خیلی ممنون از شما
خوب نمی شه خود فندک اتمی رو سر راهش بذارم و اگه می شه به چه نحوه؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
پاسخ اموزش هسته فریت 3

خیلی ممنون از شما
خوب نمی شه خود فندک اتمی رو سر راهش بذارم و اگه می شه به چه نحوه؟

با سلام:
دوست عزیز هدف از مطرح کردن سیم پیچ فندک ها اشنایی شما با اینگونه ترانس ها می باشد و از سیم پیچ فندک نمی تونید در این طرح استفاده کنید چون عمل کرد ان ضربه ای (هیدرولیک ) است و طرح شما نوع فشار الکتریکی اگر سیم پیچ فوق را از نزدیک مشاهده کنید متوجه خواهید شد .
با تشکر موفق باشید . ابتیاع نوع اماده و استاندارد ان توصیه میشود .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا