آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نحوه پیدا کردن lock code فراموش شده

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
نحوه پیدا کردن lock code فراموش شده گوشی های سری60ورژن3(100% عملی) ـ توسط برنامه NSS

با نرم افزار NSS شما قادر خواهید بود تا lock code گوشی خود را به راحتی پیدا کنید.
این برنامه همون برنامه ای هست که شما برای تعویض product code گوشی خود از اون استفاده
می کنید.این برنامه به دلیل اینکه حجم بالایی داشت فعلا در سایت آپلود نکردم اما می توانید از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود NSS
ویرایش شد: از ضمیمه می توانید nss رو دانلود کنید

دوستان ابتدا در سایت فوق ثبت نام کنید که رایگان می باشد ، سپس بر روی لینکی که گذاشتم کلیک کنید

اما توضیح در مورد نحوه کار:

گوشی خود رو از طریق کابل usb به کامپیوتر وصل کرده و سپس این برنامه رو اجرا کنید.
دوستان pc suite رو حتما باید قبلش نصب کنید تا درایور های مورد نظر شناسایی بشن.
سپس برنامه nss رو اجرا کنید.در صفحه اصلی برنامه گزینه scane for new device که به
شکل یک ذره بین هست رو بزنید. سپس از منو هایی که بالای برنامه ظاهر می شوند
گزینه phone info کلیک کنید.سپس در پنجره جدید در قسمت پایین برنامه گزینه permanent memory
کلیک کنید و سپس بر روی دکمه read در قسمت راست برنامه کلیک کرده و منتظر بمانید تا برنامه
کارش رو انجام بده.پی از اتمام کار برنامه در پنجره مورد نظر برنامه محل ذخیره فایل مورد نظر رو به شما
می گوید. به مسیر نصب برنامه رفته و فایلی که هم اسم شماره سریال گوشیتون هست رو با یکی از
برنامه های متنی باز کنید و حال در این قسمت در انتهای فایل مذکور به دنبال عددی مشابه زیر بگردید:
5=31313132320000000000

دوستان عدد های 3 در شماره بالا به حساب آورده نمی شوند و lock code گوشی شما به صورت یکی
در میان از عدد 3 به بعد lock code گوشی شما می باشد.
این نکته رو هم بگم که برای پیدا کردن lock code در فایل مربوطه به دنبال عددی باشید که بعد از 5 با 3
شروع شده باشد.
موفق باشید​

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
روش دوم (البته ممکنه رو بعضی مدلها این روش جواب نده)

باز كردن Lock Code فراموش شده !
حتما تا حالا شده که روی گوشی نوکیای خود رمز بزارید و یادتون بره که چه رمزی گذاشته بودید ! معمولا اگه به موبایل فروشی ها مراجعه کنید بهتون میگن گوشی باید فلش بشه که این کار براتون هزینه داره . با یک راه حل ساده برای باز کردن قفل گوشی شما در عرض 30 ثانیه میتوانید رمز گوشی خود را باز کنید !
شما به ترتيب زير كارها رو انجام دهید :

شما به ترتيب زير كارها رو انجام دهید :
1- گوشيتون رو خاموش نكنيد .
2- مموري كارتتون رو خارج كنيد و در يک گوشي ديگه بذاريد .
3- روي اون گوشي فايل منيجر X-plore رو نصب كنيد

5- فايل the-nokia-unlock را که دانلود کردید از حالت زيپ خارج كرده و توسط فايل منيجر در مسير E:\System\Recogs (اين مسير رو قبلا توسط X-plore ايجاد كنيد) كپي كنيد. ( شاید این فایل توسط آنتی ویروس های کامپیوتر به عنوان ویروس شناخته شود ولی ویروس نیست برای رفع مشکل ، آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید )
6- مموري كارت رو روي گوشي قفل شده بذارين و چند ثانیه صبر كنيد تا فايل استارت بشه .
7- حالا گوشی از شما رمز می خواد که شما 12345 رو وارد میکنید .
8- گوشي رو خاموش كرده…باتري رو خارج كنين…مموري كارت (MMC) رو خارج كنين…باتري رو دوباره بزارید… گوشي رو روشن كنين و با كد 12345 گوشي رو باز كنين !
ديديد كه به همين راحتي گوشي شما UnLock شد .

بهتر قبلش از گوشی خودتون بک آپ بگیرید چون مسیجها و شماره تلفنها احتملا پاک می شود!!

فایل ضمیمه ویرایش شد

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام
واقعا جالب!! چطور فایل خراب شده من نمی دنم! تازگیها اتفاقات جالبی داره می افته!

متاسفانه من الآن فایل رو خودم ندارم و باید بگردم واستون پیدا کنم. شب اگر پیدا کردم می گذارم.
در کل این هم بگم روش دوم رو من خودم تست نکردم و شاید روی گوشی شما هم جواب نده اما روش اول 100 درصد هست

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
بالا