آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در صدای آیفون تصویری کوماکس

m.diamond

کاربر
2012-02-18
1
1
با سلام خدمت اساتید محترم .نمیدونم جای این سوال تو همین تاپیک هست یا نه .تخصص من تعمیر موبایل هست ولی روی اکثر بردهای الکترونیکی کار میکنم.
من یه آیفون تصویری کوماکس مدل dpv-4hp دارم که مشکل عدم صوت داره یعنی نه صدا میره نه میاد البته کمی مشکل تصویر هم داره (قطع و وصل خود به خود).
با یه گوشی واسه یه پنل سالم رو روی اون تست کردم که اون هم همینطوری بود و صدای رفت و برگشت نداشت . مشکل از خود پنل هستش سرویس و رفع قلع مردگی روی برد هم انجام دادم . آیا شماتیکی هست که بتونم بررسی مسیر کنم یا اگه راهنمایی برای حل این مشکل وجود داره دوستان کمک کنند ممنون میشم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

09718

کاربر
2011-10-03
39
129
شیراز
www.ecg1.blogfa.com
با سلام شما اول ببین در رو باز میکنه یا نه اگه در باز کن سالمه که چشم بسته ic 4558 , و386 رو عوض کن اگه درم باز نمیکنه بلافاصله دایود زنر 10 ولت هم عوض کن البته اگه 1 واحدیه اگه از 1 واحد بیشته ترازیستو c945 مر بوط به امپلی رو عوض کن همین :nevreness:

• Like

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ببین دوست عزیز اگه صدا نه میره و نه میاد مشکل تو مدار صوتته دوست ما هم 09718 هم خوب گفتن باید ایسی صدا و صوت رو عوض کنی تا مشکل صدات برطرف بشه
فقط ایسی هارو عوض کن و به ترانزیستورها کاری نداشته باش چون خرابی ترانزیستور ربطی به قطع بودن صدا نداره در مورد قطع و وصل شدن تصویر هم ممکنه تو طبقه عمودی یا همون
ورتیکالت که های ولتاژدستگاه اونجا وجود داره ممکنه خازنهای شیمیایی ورتیکالت مشکل پیدا کرده باشه تمام خازنهای شیمیایی بخش ورتیکالت رو چک کن و قلع مردگی بخش ورتیکالت رو هم برطرف کن

نکته اموزشی :خرابی خازنهای شیمیایی و قلع مردگی عامل بیشتر قطع و وصل شدن ها در مدارات هستند

• Like

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
همکار گرامی متاسفانه مانند تعمیر موبایل متد مدون ونقشه برای تعمیر ایفون وجود ندارد اما در همین سایت بلوک دیاگرام وشرح قسمت های ان وجود دارداما شماسه برد مجزا در این ایفون مشاهده میکنیدابتدا برد تغذیه را بررسی کنید ولتاژ ان را چک کنید.در صورت سلامت به برد تقویت کننده صوت ومیکروفن بپردازیدشما میتوانید المان های مربوطه این مدار را بررسی وچک کنید دیتا شیت ای سی مربوطه را گرفته وتغذیه ومسیر ورودی ان را میتوانید بررسی کنیدبرد بعدی هم مربوط به مدار تصویر میباشد که نیاز به شناخت بیشتر مدارات تصویر لامپ ترانس های ولتاژوالمان های مربوطه است که توضیح مدارات ان نیاز به اموزش کامل ومجزا دارد که امیدوارم دوستانی که در این زمینه بیشتر فعالیت میکنند بپردازند موفق باشید

بالا