آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بررسي گوشي i900 Omnia از شركت سامسونگ

ali_51

کاربر
2010-01-09
13
9
Tehran
باعرض سلام گوشی منi900 است ولی روی حالت هواپیما قفل شده وسیمکارت رانمیشناسد لطفاراهنمایی کنید متشکرم

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
باعرض سلام گوشی منi900 است ولی روی حالت هواپیما قفل شده وسیمکارت رانمیشناسد لطفاراهنمایی کنید متشکرم

سافت ريست كن البته سيم كارت در بيار اگر بعد از روشن شدن درست نشد بايد هارد ريست كني
اگر نشد دست اخر ميتوني بياري ببينمش فوق يه ويندوز براش عوض ميكنيم 10 تومن قطعا درست ميشه مگر اينكه مشكل از ريدرش باشه

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
با سلام دوستان عزیز
مطالب زیر حتما قبل از خرید بخونید این مطالب منحصرا توسط من ( س.مهدی. ش)تدوین شده
---------------------
تمام موارد ذکر شده منحصرا در امنیا i900 هست و ممکنه این موارد در گوشی های دیگر یا ppcهای دیگر هم وجود داشته باشه اما من صرفا فقط در امنیا بررسی کردم .بهتر ---> در مورد گوشی های دیگر نیز این موارد بررسی شود
---------------------

من چند روز پیش قصد خرید پاکت پی سی داشتم اما با توجه به مطالب موجود در اینترنت به جایی نرسیدم و اخر یک امنیا omnia i900 خریدم
به هر حال من خیلی قصد داشتم این نکات قبل خرید بدونم اما تو اینترنت بیشتر ادم سر درگم میشه یکی خوب نوشته یکی بد یکی هم ... یکی نوشته اینطوره اونیکی نوشته واقعا اینطوره و از این حرف... .
اما این تجربیات و مشاهدات شخص من از امنیا است امیدوارم قبل خرید بدردتون بخوره و مثل من گیج نشید
این تایپیک بروز میکنم اگر چیز جدید دیدم پس قبل خرید چکش کنید حتما
اگر کسی هم چیزی میدونه که نانوشته هست بگه حتما تا به بقیه کمک بشه اگر سوالی هم هست در موردش بفرمایید جواب میدم

---------------
معایب امنیا
1. دوربینش کاملا کیفیت 5 نیست انگار 4.8 مگا پیکسل هست البته عکس هایی خوبی میگیره اما در مقایسه با ان 95 کمتره ( البته نه زياد)کیفیتش در فیلم برداری هم همینطور انتظاره ادم بیشتر هست ازش ( توجه کنید کیفیت دوربین 5 بسیار بالاست و فکر نکنید کم هست ولی خوب در حد 5 کامل نیست این نکته در فیلم برداری بیشتر مشهود انگار 4 هست.- مثلا میگما منظور عدد میگم بهتر متوجه بشید)
2. حالت آفلاین که در نوکیا موجوده یا در سونی اریکسون با نام فلای مود (fly mode) در این گوشی یک عیب بزرگ هست
ببینید اگر سیم کارت شما درخواست پین کدش فعال باشه در گوشی نوکیا یا سونی اریکسون با رفتن به حالت آفلاین یا فلای مود هنگام برگشت به شبکه براحتی برمیگردید و پین کد سیم کارت نیاز نمیشه فقط وقتی گوشیتونو خاموش و روشن کنید پین کد میخواد اما در این گوشی
با هر بار رفتن به حالت افلاین موقع برگشت باید پین کد بزنید یا اینکه کلا بی خیال بشید و درخواست پین کد سیم کارتتونو خاموش کنید
که این یک عیب بزرگه چرا خوب مربوط میشه به کنتر سیم کارت ها که اگر نمیدونید بدونید تا 4000هزار بار میتونید سیم کارتتونو خاموش روشن کنید بعدش میسوزه و باید برید مخابرات عوضش کنید
فکر کنید اگر در یک روز فقط 2بار گوشی بخواهید خاموش روشن یا فلای مود کنید چی میشه
3. صفحه تاچ اسکرینش در زیر نور افتاب اصلا معلوم نیست اینکه میگم اصلا یعنی حتی 15 درصد هم قابل مشاهده نیست مثلا با ان 95 (مثال است) در زیر نور مستقیم آفتاب میشه تا 40 درصد صفحه را براحتی دید اما در این گوشی با حداکثر وضوح صفحه هم باز هیچی نمیشه دید و کلا ادم میمونه
4. حالت تنظیم زنگش به صورت دلخواه و قابل شخصی سازی نیست فقط میشه از بین 4حالتی که خودش داره ی******و انتخاب کرد که سامسونگ از قدیما این ایراد داشت از زمان n500 تا t400 که من داشتم همین مشکل بود فقط 4 خالت ( زنک - افزایشی- ویبره و زنگ- ویبره بعد زنگ- ساکت)
5. مشکل بعدی تاچ اسکرین اون هست در 4 مدلی ( 8 و 16 گیگ) که من دیدم همشون در بهترین حالت و تنظیم شده ترین حالت تاچ اسکرینشون دارای کمتر از 1میلیمتر خطا به سمت راست صفحه هست یعنی دقیقا جایی که میخوای کلیک کنی باید 3/0 تا 5/0 میلیمتر کنارش بزنی تا عمل کنه ( البته اصلا مشخص نیست چه با قلم و چه با دست)
6. الان در بازار چندین مدل از گوشی موجوده که حتی گاهی خود فروشنده ها هم نمیدونن برخی بالاش نوشته 8 گیگ و برخی نه همشونم اصله البته فرقشو تو سایت سامسونگ قسمت امنیا میتونید ببینید اینم مطلبی که تو اینترنت من دیدم خیلی ها توجه نداشتند و بعد از خرید وقتی یه جایی یا دست کسی میدیدند میگن چرا مال ما نوشته نداره یا برخی پک ها با کارکیت و شارز فندکی ارائه میشه و برخی بدون اونا
7. بزرگترین مشکل سامسونگ از قدیم این یکی بود انتن دهی بد یا کاذب زمان t400 و x640 که من خودم داشتم انتن دهی ضعیفی داشتند این مشکل در امنیا و کلا بقیه مدل های سامسونگ هنوزم وجود داره
مثلا در نقطه ایکه با n 95 یا k750 حدود 70 تا 90 درصد انتن داری ، با امنیا در حدود 30 درصد داری یا اصلا نداری گاهی هم نشون میده انتن نداری اما براحتی زنگ میخوره و صحبت میکنی ( انتن دهی کاذب یا بهتر بگم عدم نمایش صحیح درصد فرکانس) البته و صد البته آنتن دهی نوکیا بهتر از سامسونگ و شاید هم این مربوط باشه به اینکه شبکه ایران نوکیا و زیمنس طراحی کردن (دقیق نمیدونم) و لی کلا آنتن دهی یکم ضعیفه و دور از انتظاره
8. ***در مورد باتری بود که چون خلافش ثابت شد حذفش کردم***
9. سیستم بلوتوث واقعا مشکل داره با فایل های دریافتیش که البته با نصب نرم افزار مشکل حل میشه مثلا امکان تایید کردن فایل دریافتی نیست و اگر گوشی در جیب شما باشه و فایلی ارسال بشه کاملا دریافت میشه
10. سیستم اس م اس هاش هم مثل بالا کمی مشکل داره که اونم با نصب نرم افزار البته حل میشه
11. یکی بودن محل شارز و هدفون ( برای اونایی که همیشه موزیک گوش میدن واقعا مشکل سازه موقع شارز نمیشه هدفونشو وصل کرد) البته اینکه خود هدفونشم از سیستم 3.5 میلیمتری استفاده نمیکنه جای بحث جدا داره و تقریبا خوب نیست
12. وقتی گوشی به تلویزیون وصل هست و به قسمت دوربین میرید تصویری که میبینید در تلویزیون کیفیت کامل نداره(زياد مهم نيست البته)
13. نداشتن دکمه مجزای ورود به دوربین (قابل تنظيم هست البته)
14. این هم شاید بی اهمیت باشه در ظاهر اما میبینید واقعا مهم اونم عدم خروج رم در هنگام کارکردن دستگاه و اینکه حتما باید خاموش بشه و باتریش درآورده بشه
15. ضبط بد صدا در هنگام فیلمبرداری ( کیفیتی در حدود 40 درصد- این عدد فقط مثال و برای درک بهتر )
16. داشتن در برای ورودی های شارز و هدفون که موقع نصب هدفون نمیشه اونو براحتی در جیب قرار داد چون درش میگیره به این ور و اونو جیب و ممکنه شکسته یا جدا بشه

-----
مزایای امنیا
خوب معایب اول گفتم تا اونایی که قصد خرید داشتن تا الان بیشتر خواسشون جمع بشه
1. بهترین حسن امنیا قیمت اون در رده پاکت پی سی ها هست
2. امکاناتی که در سیستم دوربینش وجود داره بسیار جالب و قابل تامل هست و عکاسی باهاش لذت بخش میکنه مخصوصا قسمت امکان گرفتن عکس از فاصله نزدیک که کار برای دانشجو های راحت کرده تا ازجزوه دوستشون عکس بگیرند و دیگه تو صف طویل کپی دانشگاهها نایستند همینطور سیستم نور سنجی و سیستم تشخیص لبخند که واقعا جالب و سرگرم کننده در واقع هیچ وقت از کار با دوربینش خسته نمیشید و همیشه احتمالا باهاش ور میرید حتی گاهی هم ادم دوست داره باز تنظیماتشو مرور کنه
3. سیستم منحصر بفرد سامسونگ در مورد - سامسونگ ویدج - که یه قسمت تاچ اسکرین مخصوص و جالب البته زود براتون کهنه میشه و البته تقریبا غیر کاربردی اما اگر گوشی میخواهید به کسی برای اولین بار نشون بدید این قسمت بهترین چیزی هست که تو چنته دارید
4. فلاش قدرتمند هم از مزیت های اونه
5. ظاهر بسیار شیک گوشی و جنس خوب بدنه
6. . صفحه بسیار بزرگ که در شرایط مطلوبش بسیار چشم نواز و خیره کننده هست و دیدن ویدئو هارو بسیار جذاب میکنه
7. وجود موس نوری بسیار راحت و کارا ( در عکس گوشی دقت کنید دکمه سیاه رنگ در واقع یک موس نوری هست مثل موس لپ تاپ که کاربرد بسیار راحتی داره و کاملا لذت بخش)
8. داشتن کابل تی وی و مشاهده عینا عملیات در تلویزیون که واقعا چیزه خوبیه
9. قابلیت تست کلیه قطعات مثل موس و ویبره و تاچ اسکرین و... با گرفتن کد #*0#*
10. اومنیا برای ریختن فایل ها از پی سی به سیستم یا برعکس سریع تر عمل می کنه و با توجه به اینکه پردازشکر بهتر دارد در اجرا هم بهتر عمل می کند ( بسته به نسخه رام یا همون ویندوزش)
11. برد بلوتوث بهتر و کمی بیشتر از موارد مشابه هست ( در مقایسه با دیاموند 1)
12. امکان نصب ویندوز موبایل 6.5 که در امکاناتش من دیدم نوشته بهتر شدن خطای تاچ ( البته باید ریسک نصبشو با توجه به حساس بودن این مدل خودتون بپذیرید)
13. کیفیت بالای این گوشی اونقدر خوب هست که به شخصه توصیه میکنم موقع خرید بی گارانتی بخرید چون هم گارانتی ها در ایران کلا بدرد نمیخوره هم اینکه اگر گوشی که خریدید نو هست اونقدر با کیفیت که به جز مشکل نرم افزاری مشکل سخت افزرای نخواهید داشت و عملا پول گارانتی ندید بهتره ( نظر شخصی من )

------
مقایسه با سایر مدل ها
در مقام مقایسه شاید بتوان فقط سه مزیت نام برد ( فعلا البته )
1 . قیمت بسیار مناسب
2. توجه به ظاهر مطلوب دور دوربین ( اطراف دوربین) که در گوشی های مخصوصا htc و ایفون اصلا ظاهر مطلوبی ندارند
3. صفحه بزرگ و طراحی شیکتر نسبت به دیاموند 1 و2 و تقریبا اکسپریا

-----
ای کاش داشت
دوربین 8 مگی
امکان تعویض قاب
گیرنده تلویزیون ( البته شبیه چینی ها میشد اونوقت)
یه تایپیک خوب برای معرفی برنامه هاش و کرک که ادم گیج نشه یا فایل خرابه یا کرک کار نمیکنه یا توضیح ندادند چی به چیه و....)
------------
قیمت ( بروز شده در 1 ارديبهشت 89)

16 GIG بدون گارانتی 390 تومان - تهران -علاالدین

قیمت ها متعلق به طبقه اول تا دوم پاساژ علاالدین - تهران

دوستان عزیز دقت کنید این متن برای اونایی که هنوز دستگاه نخریدندو باید بدونند که چی به چیه
قصد من کوبیدن این گوشی نیست بلکه فقط اطلاع رسانی یکسری از چیزهایی که داره شاید به نسبت به بقیه مدل ها سرتر هم باشه شاید این عیب ها در بقیه پاکت پی سی ها هم باشه- اما اینجا من امنیا مورد تحلیل قرار دادم اگر قصد خرید دارید حتما مدل های مشابه بررسی کنید

در کل اونایی که میخوان پاکت پی سی بخرن و تا 450 هزینه کنن بهترین گزینه و شاید بیشتر از بهتر همین امنیا ای 900 خودمون هست
اين بازبيني در تاريخ 30/1/88 صورت گرفته است

بالا