آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست مدار ردیاب انتنی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

heidary3642

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
دوست عزيز بهتر است ذکر کنيد ردياب برای چی - برای فلز - سيم برق - گاز و یا هر چيز ديگر ردياب امواج - مادون قرمز و... لطفاٌ توضيح بيشتری بديد که چه رديابی و برای چه مصرفی نياز داريد تا نقشه نسبت به کارکرد مدار براتون ارائه بشود

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
وا ی چه مشتاق!!
یک مدار lrl یا ردیاب آنتنی واستون میزارم که بسیار معروف هست و بسیار عالی جواب میده و قطعاتش هم بسیار ارزان و public هست و همه جا پیدا میشه.
دقت کنید انتنها به جایی وصل نمیشن.
پراب ها یا همان میله ها که در زمین فرو میروند به خروجی signal out متصل میشوند. همان طور که می دانید این میله ها یا پرابها که سیگناله سیگنال ژنراتور یا همانMFD را به زمین منتقل میکنند با فاصله 10 سانتی متر داخل زمین فرو میروند و مدار را روشن و با انتن ها شروع به کاوش میکنیم.
برای باتری ها از باتری کتابی اما جنس خوب استفاده کنید کافی است
مدار:

1.gif

2.gif
3.jpg
MFD_DIAGRAM.jpg
تصاویر آموزش ساخت انتن ها:

لوازم موزد نیاز:
لوله از جنس مس با قطر حدود 15میلیمتر و طوب حدود 10سانتی متر 2عدد برای دسته ها
میله L مانند(آنتن) از جنس برنج با قطر 4میلیمتر یا اگر نبود 3.5 و نهایتا3 با طول 54سانتی متر 2عدد برای آنتن ها .(سعی کنید ایرانی نباشد!!!) که طبق تصویر 42سانت آن بیرون و 10سانت داخل لوله و 1سانت از بالا و یک سانت از پایین هم خالی(به تصویر دقت کنید)
نکات:
میله(آنتن) L مانند به هیچ عنوان نباید به دسته اتصال داشته باشد!!.
میله(آنتن) باید بتواند ازادانه درون انتن حرکت کند و بچرخد.
نوک میله ها (آنتن ها)بهتر است تیز شود.
برای نگاه داشت آنتن یا همان میله داخل لوله به سلیقه خودتان میتوانید از واشر شیر اب را هر چیز دیگری استفاده کنید.

111.jpg

222.jpg

333.jpg

444.jpg
anten.JPG

طریقه ساخت پراب ها یا میله هایی که در زمین فرو می روند:
ساخت پراب ها یا همان میله هایی که در زمین فرو میروند که به خروجی مدار ما(signal out) متصل اند.طول هر میله حدود15سانتی متر از جنس برنج با قطر حدود4میلیمتر.همانطور که گفتم این میله ها هر کدام به یکی از خروجی های مدار ما متصل شده وداخل زمین فرو می روند و ما با انتن هایی که ساختیم بدون اینکه انتن ها به جایی متصل باشند با روش هایی که داریم شروع به کاوش می نماییم.
لوازم مورد نیاز:
میله از جنس برنج با طول حدود 15سانتی متر(2 عدد) هر کدام به یی از خروجی های signal out مدار متصل می شوند
قوطی پلاستیکی برای خوشگل کردن پراب ها!!
تصاویر:
ant1.jpg

ant2.jpg

ant4.jpg

======================================================================

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
خوب حالا میخوام یک نکته اساسی در مورد کار با تمامی lrl ها به شما بگم که کمتر اپراتور حرفه ای این نکات رو در اختیار دیگران قرار میده.منظورم این نیست که من حرفه ای هستم هااا فقط سعی کردم و نکاتی را یاد گرفتم:ghost:.

نکته اینه که:
بعد از اینکه پرابها یا همان میله ها را در زمین فرو کردید و دستگاه را روشن کردید باید حتما 5دقیقه صبر کنید و بعد به کاوش با انتنها بپردازید!!!!

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
سلام طول سیم یا کابل پراب ها که به دستگاه میشوند چقدر میتواند باشد؟ایا نمناک بودن یا خیس یا خشک بودن زمین تاثیری در جستجو دارد ؟در چه حالت و چه خاکی بهتر جواب میدهد؟ روش کار دستگاه چگونه هست؟IC 8038 در بازار موجود میباشد؟متشکرم

آخرین ویرایش:

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
سلام طول سیم یا کابل پراب ها که به دستگاه میشوند چقدر میتواند باشد؟ایا نمناک بودن یا خیس یا خشک بودن زمین تاثیری در جستجو دارد ؟در چه حالت و چه خاکی بهتر جواب میدهد؟ روش کار دستگاه چگونه هست؟IC 8038 در بازار موجود میباشد؟متشکرم

با سلام

زمین نمناک و نوع خاک تاثیری ندارد اما گفته شده جهت اطمینان زمانی که زمین به مقدار زیادی نمناک بود پرابها یا همان میله های 10سانتی را با فاصله بیشتری از هم در زمین فرو کنید.حدودا 40سانتی متر. نوک میله پرابها و انتنها را سعی کنید تیز کنید.

ICL8038کمی سخت پیدا میشود اما بعضی از فروشگاه ها دارند.از فروشگاه ای معتبر تهیه کنید. فکر میکنم فروشگاه جناب آقای امیر آی سی در همین سایت هم داشته باشند.سوال بفرمائید.

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
خیلی جالبه!!
مدار در حقیقت سیگنال ژنراتور هست که شاید بشه با ای سی 2206
هم ساخت.
اما میشه توضیح بفرمایین میله ها چگونه اشکارسازی میکنن؟ و اصلا روش کار چیه؟
سپاس-بدرود

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
اصول کار ردیابها: یکی از دوستان در سایتی که یادم نمیاد توضیح داده بودن و چون توضیح واضح هست همینو واستون میزارم و از نوشتن توضیح مجدد خودداری میکنم. البته شایدم در همین سایت بود!!به هر حال خدمت شما:
به زودی اموزش کار با lrl ها را هم واستون یا خودم توضیح میدم یا از منابع مختلف میزارم

پیوست‌ها

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
با سلام
قصد نا امید کردنوتون رو ندارم
اما وقتتون رو روی این مدار و مدارات مشابه نزارید .هم این رو ساختم هم مدارهای مشابه ای که توی خیلی از سایتهای ایرانی و خارجی وجود داره .چندین سال هم هستش که با ردیابها کار میکنم و با ردیابهای تجاری زیادی کار کردم
دوستان عزیز فرق یه دستگاه 20 میلیونی با مداری که با 10هزار تون ساخته میشه خیلیه.اگه مدار داخلی ردیابهای تجاری شرکتهای معتبر رو ببینید متوجه حرف بنده می شوید.در پاسخ دوستمون که گفتن 5 دقیقه صبر کنیم اینو بگم که او سیستمهایی که 5 دقیقه صبر میکنن مجهز به مدار گراند بالانس هستن و خودشون رو با توجه به محیط با خاک مطابقت میدن و ذرات رو حذف کرده و بعد عمل آشکار سازی رو انجام میدن ....
نتیجه گیری کلی (وقتتون رو صرف این مدار ها نکنید)
موفق باشید

شما میدونید این مدار رو چه کسی طراحی کرده؟
آقای carl که خود ایشون در سایت geotech میگن همین مدار رو تولید میکردیم و با قیمت... میفروختیم!!!
این مدار به خوبی پاسخ میده و از مدل های رایج بازار هم بسیار بهتر و دقیق تر هست و خطای بسیار پایینی داره. اون سیستمی هم که میگید 20میلیون میفروشند فک نکنید 20میلیون تومان قطعه برده که اونقدر میفروشند!! از اون 20میلیون 10میلیونش هزینه قاچاقی وارد کردنش هست و بقیش هزینه طراحی و مقدار بسیار اندکش هزینه قطعاتش.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا