آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست از استادان براي دلگرمي دادن به من در اين رشته الكترونيك

Mohamad26

کاربر
2008-09-22
17
34
سلام
خسته نباشيد
از اساتيد و با تجربه تر ها خواهش دارم بخونن و كمكم كنن

از بچگي خيلي تعميرات و درست كردن همه چيز رو دوست داشتم مخصوصا هرچي برق توش جريان داشت.

هنرستان رشته الكترونيك رو انتخاب كردم.
پيش رفتم و توي كارگاه ها هميشه نفر اول بودم.

دانشگاه قبول شدم و مشغول تحصيل در مقطع كارداني شدم.
دوره تعمير موبايل هم ديدم و يكسالي شاگردي كردم

تعمير لپتاپ و كامپيوتر هم نرم افزار كامل بلدم
سخت افزارم 60 درصد بلدم.

الان هرچي دارم پيش ميرم از رشتم دارم دور تر ميشم. هرچي فكر ميكنم ميبينم دانشگاه واقعا هيچي به ادم ياد نميده. من ترم آخر كارداني الكترونيك. نه طراحي ميتونم بكنم. نه ميكرو چيزي ميتونم بنويسم. نه رباتي بسازم. نه تعميري يادم دادن.
از خودم و درسو رشتم نا اميد شدم و رفتم سراغ كار توي اينترنت و گذروندن وقت با كارهاي كامپيوتري.
دوست دارم از رته اي كه انقدر زحمت كشيدم براش استفاده كنم براي كار كردن.
ولي نميدونم چيكار كنم. جدا من برم يه شركت براي كار بگم الكترونيك خوندم واقعا چه كاري ميتونم براي شركت يا كارخونه بكنم جز اينكه مدرك رو نشونشون بدم ؟؟؟

آخرين دفعه اي كه مدار چاپي ساختم سوم هنرستان بود.
الان اصلا نميدونم بلدم با لتراست كار كنم يا نه چه برسه به طراحي مدار.

تورو خدا كمك كنيد بتونم خودم و رشتمو بشناسم.
با تشكر
يا علي

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام دوست عزیز
شما باید خودت تلاش کنی و عملا تمرین کنی چون اکثر دانشجوهای الکترونیک فقط تئوری خوندن و نمی تونن حتی مدار ساده درست کنند یا پی سی بی بزنند یا بجای وقت گذرانی در اینترنت به یه رشته ای
حالا نمی گم تعمیرات مثلا از ابتدا با میکرو شروع کن یا قسمت های رادیویی کار کن همه چی با تمرین بدست میاد با تشکر:eek:k::eek:k::eek:k:

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
دوست عزیز از همه مهمتر اگه میخوای در اینده کار گیرت بیاد و از نظر کار و اشتغال مشکل نداشته باشی مدرک خیلی مهم است شما درستون رو ادامه بدید و حتما مدرک کارشناسی و در صورت مقدور بودن مدارج بالا رو طی کنید و در کنارش اوقات فراغت یا بقیه وقت ازادتون رو در جایی برای تجربه عملی بگذرونید من یک دوست هم دانشگاهی داشتم که از رشته تجربی به دانشگاه در رشته برق قدرت امده بود و هیچ اطلاع از برق و مدارات کنترل نداشت و تمام ازمایشگاه و کارگاه ان با من که هم گروه بودیم بود و الان هم در کارخانه سیمان مسئول برق کارخانه است و اگه الان به ایشون بگید یک شستی زنگ در خونه رو ببنده از سیم کشی و مدار سر در نمیاره اما چون رشته تجربی بود و بیشتر نمرات رو از دروس عمومی و ریاضی فیزیک میاورد و مدرک گرفته و الان مسئول برق کارخانه سیمان بجنورد است

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
سلام
خسته نباشيد

از بچگي خيلي تعميرات و درست كردن همه چيز رو دوست داشتم مخصوصا هرچي برق توش جريان داشت.

سخت افزارم 60 درصد بلدم.

الان هرچي دارم پيش ميرم از رشتم دارم دور تر ميشم. هرچي فكر ميكنم ميبينم دانشگاه واقعا هيچي به ادم ياد نميده. من ترم آخر كارداني الكترونيك. نه طراحي ميتونم بكنم. نه ميكرو چيزي ميتونم بنويسم. نه رباتي بسازم. نه تعميري يادم دادن.
از خودم و درسو رشتم نا اميد شدم و رفتم سراغ كار توي اينترنت و گذروندن وقت با كارهاي كامپيوتري.
ولي نميدونم چيكار كنم. جدا من برم يه شركت براي كار بگم الكترونيك خوندم واقعا چه كاري ميتونم براي شركت يا كارخونه بكنم جز اينكه مدرك رو نشونشون بدم ؟؟؟

با تشكر
يا علي
به نام خدا

سلام دوست عزیز. به طور کلی آموخته های انسان در طی گذشت زمان فراموش میشوند و این خصلت آدمی است. فکر نکنید که فقط شما اینطور هستید و این کلی است!
بنده هم قبلا کارهای ابتکاری زیادی در تعمیرات انجام میدادم و یا مدارهایی می ساختم که حالا اصلا هیچ چیز از آنها به یاد ندارم و عملا نمیتوانم انجام دهم. همه ما همینطوریم و این مختص شما نیست.
شماالآن تحصیلات در رشته الکترونیک دارید و شروع به کار الکترونیک برای شما خیلی راحت تر و اصولی تر از کسی است که هنوز دیپلم هم ندارد!
پس با نام خدا شروع کرده و از پایه آغاز کنید و همه چیز را دوباره یاد بگیرید.
من مطمئنم که موفق خواهید شد!
از همین سایت هم شروع کنید که هر چه نیاز داشته باشید در آن هست و هر چه نیست را درخواست کنید تا اساتید محترم آن رشته به یاری شما بیایند.
یا علی ...

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
سلام
خسته نباشيد

سخت افزارم 60 درصد بلدم.

با تشكر
يا علي
با سلام به دوست عزیزم
دوست من متاسفانه دانشگاه به صورت صنعتی نیست.مثلا شما درسی مثله تحلیل مدار(تونن-نورتن-.....) رو با هزار زحمت پاس میکنی ولی وقتی میای تو بازار کار میبینی هیچ فایده ای برات نداره.
ولی این دلیل بر این نمیشه که شما دلسرد شوید و به درس ادامه ندهید چون اگر جنبه خوبشو در نظر بگیریم دانشگاه فکر ما رو باز میکنه و علم ما رو افزایش میده حالا ما باید این علم و در کنار تجربه قرار بدیم که شما میتونی این تجربه رو با کار کردن در یک تعمیرگاه به همراه
تلاش در همین سایت که واقعا پر بار هستش بدست بیاری.

دست علـــــــــــــــــــــی یارت.

Mohamad26

کاربر
2008-09-22
17
34
ممنون از تمامي دوستان و استادان گرامي
نميدونم از كجاش و چيشو شروع كنم
هر چيشو ميخوام شروع كنم يه دنياي جداست واسه خودش.
يكي ميگه برو ميكرو كار كن. ما هر ميكرو كاري ديديم فوقش نويسنده تابلو روان مينويسه كه من حالم از اين مدار به هم ميخوره.
هميشه آرزوي كارا بزرگ داشتم. نميدونم كدومش به دردم ميخوره كه آينده داشته باشه و پول خوبي داشته باشه داخلش.

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
ممنون از تمامي دوستان و استادان گرامي
نميدونم از كجاش و چيشو شروع كنم
هر چيشو ميخوام شروع كنم يه دنياي جداست واسه خودش.
يكي ميگه برو ميكرو كار كن. ما هر ميكرو كاري ديديم فوقش نويسنده تابلو روان مينويسه كه من حالم از اين مدار به هم ميخوره.
هميشه آرزوي كارا بزرگ داشتم. نميدونم كدومش به دردم ميخوره كه آينده داشته باشه و پول خوبي داشته باشه داخلش.

با سلام
دوست عزیز به نظر من کاری که بدت میاد و انجام نده چون رضایت شغلی ازش نداری و موفقیتت نصبی هستش. شما اگه تعمیرات و دوست داری در این زمینه ها کار کن ( تعميرات گیرنده های ستاپ باکس -تعمیرات تخصصی LCD , LED , Plasma-ایسیو خودرو)
من نظر خودم و گفتم چون بقیه چیزها اشباع شدست.

اگه دوست داری یا علـــــــــــی رو بگو و شروع کن.

aliavr

Banned
2010-02-13
208
494
سلام
خسته نباشيد

سخت افزارم 60 درصد بلدم.

با تشكر
يا علي

سلام دوست عزيزهيچ دلسردنباش ازساختن چشمك زن دوباره شروع كن كه همه ما دررشته الكترونيك باهمين چشمك زن شروع كرديم درضمن كتابهاي آقاي محمود بخت آور بگيرواستفاده كن مثلاكتاب avrوبرنامه نويسي به زبان ساده.موفق باشيد

Mohamad26

کاربر
2008-09-22
17
34
ممنونم از راهنمايي ها و دلگرميهاتون
راستش يه سري چيزا خيلي اذيتم ميكنه. اينكه فكر به اينكه ميكنم بايد بشينم مدارات كسايي رو مونتاژ كنم كه 10 سال پيششون طراحي كردن.
برم كتاب ساخت مدارات avr رو بگيرم خب 4 تا مدار هست و 4 تا برنامه. اينجا چطوري من برنامه نويسيشو ياد ميگيرم.
يعني تا آخر عمرم بايد به اميد مونتاژ مدارات مردم زندگي كنم ؟
اين عذابم ميده.
فكر ميكنم همه خودشون طراحي ميكنن و من با اين هيكلم بايد بشينم چشمك زن بسازم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
ممنونم از راهنمايي ها و دلگرميهاتون
راستش يه سري چيزا خيلي اذيتم ميكنه. اينكه فكر به اينكه ميكنم بايد بشينم مدارات كسايي رو مونتاژ كنم كه 10 سال پيششون طراحي كردن.
برم كتاب ساخت مدارات avr رو بگيرم خب 4 تا مدار هست و 4 تا برنامه. اينجا چطوري من برنامه نويسيشو ياد ميگيرم.
يعني تا آخر عمرم بايد به اميد مونتاژ مدارات مردم زندگي كنم ؟
اين عذابم ميده.
فكر ميكنم همه خودشون طراحي ميكنن و من با اين هيكلم بايد بشينم چشمك زن بسازم.
باسلام :
چه با حوصله !!!!! ؟ خب اگر میتونید طراحی ده سال پیش انها را شما هم طراحی کنید چه نیازی به چشمک زن ....
باید این را هم بپذیرید که هیچ فردی مادر زادی طراح به دنیا نیومده و همگی انها از بهم بستن دوسیم و روشن کردن یک لامپ معمولی شروع به طراحی رسیده اند .
این نردبانی است که باید از اولین پله شروع و به ترتیب خودتون را بالا بکشید .
امیدوارم این توصیه دوستانه استارتی برای شروع کارتان مقبول بیافتد .
موفق باشید .

بالا