آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

باتری موبایلم خیلی زود شارژ تموم میکنه آیا راهی برای حل این مشکل هست؟

zadis

کاربر
2010-01-17
8
14
بندرعباس
با سلام من گوشی چینی ztc n73دارم ولی هر باتری عوض میکنم خیلی زیاد شارژش تموم نشه یه روزه تازه اونم اگه هیچی استفاده نکنی یه باتری اصل هم خریدم با قیمت 12 هزار بازم همونطوره گر چه یکم خیلی کم از باتریهای قبلی بهتره ولی بهر حال من باید هر روز شارژ کنم راهی برای حل مشکل هست؟ ممنون موفق باشید

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
با سلام من گوشی چینی ztc n73دارم ولی هر باتری عوض میکنم خیلی زیاد شارژش تموم نشه یه روزه تازه اونم اگه هیچی استفاده نکنی یه باتری اصل هم خریدم با قیمت 12 هزار بازم همونطوره گر چه یکم خیلی کم از باتریهای قبلی بهتره ولی بهر حال من باید هر روز شارژ کنم راهی برای حل مشکل هست؟ ممنون موفق باشید
سلام
دوست عزیز چند علت میتونه داشته باشه
نا مرغوب بودن جنس باتریها
ویروسی بودن گوشی
باز بودن برنامه های گوشی
کثیف بودن پین باتری روی گوشی
منتظر نظر دوستان دیگه هم باشید

zadis

کاربر
2010-01-17
8
14
بندرعباس
سلام آقای Shami راستش تا الان 3 تا باتری عوض کردم نمیشه که هر 3 تا باتری کثیف باشه و هر سه تا نامرغوب باشه در ضمن از کجا بفهمیم گوشیمون ویروسیه؟ کدوم برنامه ها مثلا بازه چیز خاصی باز نیست ممنون موفق باشید

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
سلام آقای Shami راستش تا الان 3 تا باتری عوض کردم نمیشه که هر 3 تا باتری کثیف باشه و هر سه تا نامرغوب باشه در ضمن از کجا بفهمیم گوشیمون ویروسیه؟ کدوم برنامه ها مثلا بازه چیز خاصی باز نیست ممنون موفق باشید
سلام
راستش این مورد که سوال کردید یکبار من خودم همین گوشی 73 تجربه کردم
باتریهای موجود در بازار جنسشون نامرغوب هست شک نکنید اما برای خرید باتری به یک اشنا مراجعه کنید تا باتری قلابی بجای اصلی نفروشد
در ضمن دو سال پیش باتری جنس مرغوب خودم خریدم 22000 ریال
منظور از کثیف بودن باتری نیست پین هایی که روی گوشی هست و به باتری متصل میشود را تمیز کنید
دکمه منو را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید اگر برنامه های گوشی باز باشد نمایش داده میشود
ویروسی بودن هم ابتدا رم گوشی را از گوشی جدا کنید و چند روز تست کنید ببینید نتیجه چی میشه ایا باز هم باتری زود تموم میشه؟
بهتر است یکبار گوشی را فرمت کنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران

بعضی ویروسها با روشن کردن بلوتوث و ارسال دائم پیام و یا روشن کردن بعضی پروسه های دیگه باعث میشن انرژی زیادی از باتری زود تمام بشه. ولی گوشی مدل شما چینی هست و ویروسها قادر به انجام این کارها نیستند یعنی توانایی روشن کردن بلوتوث و دیگر کارها نیستند و تنها با تکثیر خود میتونن موجب کند شدن گوشی بشن.

پس احتمال زیاد من فکر میکنم گوشیتون اتصالی داره و یک اتصالی خیلی کوچک در مدار ها هم میتونه موجب این مشکل بشه که کار هر کس هم نیست درستش کنه باید تعمیرکار خوبی باشه...
موفق باشید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اگر خاموش میکنید خود به خود خاموش میشه که صد درصد ایراد سخت افزاری داره. ایراد نرم افزاری میتونه خاموش کنه اما روشن نه....

نه چرا گوشی جدید بخرید؟ خوب بدید بگید براتون درست میکنند ولی تعمبرکار خوب بدین و به شرط بدین که باتری یک روز حداقل بره.... اگه نتونستن درست کنن یک گوشی بخرین

hamed_u139

کاربر
2011-09-19
5
5
دوستان عزیز یعنی شارژ گوشیم درست میشه؟ اگه درست نمیشه چرا برم الکی هزینه کنم؟

گوشی چینی ها اکثرا همینطورین و اصلا فایده نداره واسه تعمیرش خرج کنی. چون خیلیاشون اصلا واسه تعمیر شدن ساخته نشدن و یکبار مصرفند. حداقل k900 من مشکل شارژ داشت کلی خرجش کردم از آخر هم درست نشد و فرقی با روز اولش نمیکرد

بالا