آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

در انتخاب بین این دو گوشی گیر کردم به نظر شما با توجه به موارد کدوم یکی رو انتخاب کنم؟

babak1000

کاربر
2006-10-20
19
20
سلام در انتخاب بین این دو گوشی گیر کردم.به نظر شما با توجه به موارد زیر کدوم یکی رو انتخاب کنم؟
امکانات مورد نظر من به ترتیب اولویت:
1-آنتن دهی خوب
2-ال سی دیه بزرگ با رزولیشن و شفافیت بالا.
3- باطری با نگهداری شارژ بالا، بگونه ای که با استفاده عادی 2 تا 3 روز دوام بیاره.
4-کیفیت و بلندی صدای بالا.
5-داشتن wlan و gps
6- خوانایی خوب در زیر نور خورشید.
7-جنس مورد استفاده در مورد ساخت گوشی مرغوب و مقاوم باشه.
8-برنامه براش موجود باشه.
9-در اثر کار زیاد داغ نکنه و همینطور هنگ نکنه
10- تو رنج قیمت 370 الی 380 تومن باشه.

SAMSUNG S8500 WAVE

SAMSUNG S8530 WAVE 2

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز اگر دنبال کیفیت خوب هستی من به شما اصلا سامسونگ رو توصیه نمیکنم! گر چه اینها تا حدودی هم سلیقه ای هست ولی تجربه به من ثابت کرده گوشی های سامسونگ خوب نیستند

اولا باطری که گوشیهای ال سی دی بزرگ هیچکدوم زیاد باطری نگهدار نیستند و گوشیهای امروزی روی رنج قیمتی 300 تا 400 هیچکدوم با اینکه چندان ارزون هم نیستن کیفیت خوبی هم ندارن!!

به نظر من به این نکات هم توجه کنید:
کیفیت تاچ. خیلی از گوشیهای تاچ سامسونگ اصلا کیفیت مناسبی در این زمینه ندارند. یا باید محکم فشار دهید یا اگر هم سریع عمل میکنند دقت کافی رو ندارند و خلاصه اگر مدتی یک تاچ نوکیا دستتون باشه تفاوت رو احساس میکنید!
البته تاچ HTC که ار لحاظ حساسیت و کیفیت و عکس العمل دیگر از همه بهتر هست

مورد دیگر به نظر من سعی کنید گوشی شما wimax هم داشته باشد. چون می دونید که داره wimax همه جا زیاد میشه و wlan کم! از wlan فقط برای شبکه داخلی خوتون م یتونید استفاده کنید ولی از wimax از اینترنت شهری نیز می تونید استفاده کنید.

البته فکر میکنم تعداد گوشی هایی که wimax رو پشتیبانی میکنند هنوز خیلی کمه و زیاد جای مانور ندارید اگه براتون این گزینه مهم باشه

مورد بعد اینکه بعضی تاچ ها خازنی هستند و بقیه معمولی و با فشار کار میکنند. خازنی ها اصلا نیاز به فشار دادن بر روی ال سی دی نیست چون همینکه دست ال سی دی رو لمس کنه دیگه تمامه. مانند گوشی X6 نوکیا. اما درسته که خیلی حساس خستند و نیازی هم به صرف انرژی ندارند اما اگر دستکش دستتون باشه یا جای ظریفی رو با قلم بخواید کلیک کنید این امکان وجود نداره چون خازنی ها فقط با لمس دست کار میکنند.
جدیدا قلمهایی برای خازنی ها در اروپا عرضه شده که البته قیمت بالایی دارند و هنوز هم تو ایران گیرتون نمیاد
ولی خوب خازنی ها سیستم جدید تر و به روز تری هستن

گوشی C6 نوکیا گوشی خوبی هست ولی باتری بیشتر از 2 روز براتون نگه نمیداره. کیفیت عکس گوشی های سامسونگ هیچ زمانی خوب نبوده. توجه به عدد مگاپبکسل آنها نکنید. اولا عکس به نوع سنسور و حساسیت ان دهنه دیافراگم ، قطر و کیفیت لنز و نرم افزار آن و ... بستگی دارد. به همین دلیل گاهی میبینید دوربین 3 مگاپیکسلی یک گوشی به مراتب از 5 مگاپیکسلی دیگری بهتر است و تنها سایز عکسش کمی کوچیک تر هست
در ضمن همه گوشی های سامسونگ با وجود سیستم لرزش گیر دست باید خیلی در گرفتن گوشی دقت کنید و کوچیکترین حرکتی عکس را مات میکند. در واقع گرفتن عکس با وضوح کار سختی به نظر میرسد!!

به این مورد هم توجه کنید گوشی هایی که فقط لمسی هستند اگر برنامه براتون مهمه با خیلی از برنامه مشکل دارند نه به خاطر اینکه برنامه برای تاچ طراحی نشده بلکه خود تاچها باز از نظر سایز و اندازه متفاوت هستند و گه گاه برنامه دلخواهتان با تاچ شما سازگار نیست اما C6 این حسن را دارد که دارای یک کیبورد نیز هست که باز میشود و شما دیگر با هیچ برنامه ای مشکل ندارید خصوصا در ارسال sms و یا نوشتن متن در چت با کلیدها م یتوانید به سرعت کامپیوتر کار کنید

مخصوصا برنامه های چت اکثرا جاوا بوده و کلیدهای آنها ریز هست و گوشی های جدید هم اکثرا قلم ندارند و برای تایپ خیلی طول میکشه تا عادت کنید و بتونید با سرعت مطلوبی چت کنید که طرف از دستتون عصبانی نشه :DD

و این رو هم بگم گوشی های دو سیمکارته سامسونگ با سیستم ایران زیاد تناسب ندارند و تعدادیشون در موقع صحبت کردن خود به خود ریست میکنند یا خاموش میشند

نگین با سامسونگ مشکل دارم هااااا ولی به هر حال از تجربیاتم براتون گفتم شاید بدردتون بخوره

درضمن برنامه های گوشی های آندرئید امروز طرفداران خیلی بیشتری نسبت به سیمبیان دارند و سیبیان یک سیستم عامل از رده خارج تقریبا دیگه حساب میشه
اگه دنبال برنامه های جدید هستید دنبال گوشی باشید که سیستم عاملش آندروئید آن هم از آخرین نسخه های آن باشد. به دلیل open sourc بودن طرفداران خیلی زیادی داره و همکنون خیلی برتر از سیستم عامل سیمبیان در همه زمینه ها عمل میکنه که البته اولش شاید بهش عادت نداشته باشید چون کمی پیچیده تر از سیمبیان هست و لی به مرور براتون جا می افته

به سیستم عامل به تنهایی هم نگاه نکنید هر سیستم عامل بر روی پلت فرم تخصصی خود فقط خوب جواب میدهد. مثلا سونی اریکسون ویواز دارای سیستمعامل سیمبیان ویرایش پنجم هست شاید به گمان اینکه دقیقا مانند نوکیا م یتوانید از ان استفاده کنید اول به سراغش بروید مخصوصا که پردازنده قوی نسبت به نوکیاهای هم رده و هم قیمت خودش داره. اما وقت یگوشی رو تهیه میکنید با کمال ناباوری متوجه میشوید اکثر برنامه هایی که بر روی ویرایش پنج نصب میشن بر روی ویواز نصب نمیشوند!!! و این تنها به دلیل این است که سیمبیان ویرایش پنجم برای پلت فرم این گوشی ساخته نشده و هماهنگی لازم رو ندارد و همینطور برنامه سازان همیشه عمده رو درنظر میگیرن و هیچوت برنامه ای رو برای یک گوشی نمیسازند بلکه به گونه ای طراحی میکنند که با اکثریت و پلت فورم اصلی مطابقت داشته باشد
موفق باشید

m-amirreza

کاربر
2010-07-28
23
45
دوست عزیز به نظر من هیچکدوم از این خصوصیاتی رو که گفتی نمیتونی یکجا داشته باشی این از سیاستهای تولید کنندگان موبایله که یک قابلیت رو به یک مدل میدن و قابلیت دیگه رو به یه مدل دیگه تا بتونن همه رو به فروش برسونن..شما باید بر حسب کارایی و نیازت انتخاب کنی ..توی دنیای پیشرفته و جهان اول، موبایل یا کلاً لوازم الکترونیکی برای مدت زمان معینی طراحی شده و به محض تولید مدل جدیدتر ،مدل پایینتر کارائیی خودش رو از دست مده پس زیاد فکر نکن بر حسب نیازت یه چیزی انتخاب کن ..بین سونی اریکسون..نوکیا..سامسونگ..جدیداً اچ تی سی هم بد نیست ولی با توجه به تحریم باید درست انتخاب کنی..برو توی سایتهای مختلف تحلیل و بررسیها رو ببین ..همینطور از نزدیک گوشی رو لمس کن..هر کدوم یه خصوصیات خاص خودش رو داره..دیگه الان با پیشرفته شدن دنیای الکترونیک یه سری از ضعفها برطرف شده..ولی باز هم دقت کن و آخرین نکته اینکه همه اینها تولید چینه فرقی نمیکنه که چه مارکی باشه..موفق باشی

بالا