آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نحوه اتصال برنامه هاي جاوا به اينترنت در گوشی های سری 40

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با وجود اينكه تنضيمات GPRS ايرانسل از طريق اس ام اس براتون ارسال شده و مرورگر خود گوشي هم به اينترنت وصل ميشه برنامه هاي جاوا مثل opera mini و غيره نمي تونید استفاده کنید و به اينترنت وصل نمیشن. باید تنظیمات گوشی خود را تغییر بدید که در زیر تنظیمات مربوط به اون رو براتون قرار دادم. موفق باشید

اگه زبان گوشيتون فارسيه موقتا انگليسيش كنيد و بعد از اينكه تنظيمات GPRS ايرانسل براتون ارسال شد برين به اين آدرس
[hide]
menu->setting->configuration->personal config.sett​
در اين مرحله درگزينه options گزينهadd new را انتخاب ميكنيم
از گزينه هايي كه مشاهده ميكنيد گزينه access point را انتخاب كنيد
يك نام در قسمت account name به دلخواه انتخاب كنيد
در قسمت access point setting دو گزينه داريم
يكي data bearer كه از دو گزينه آن packet data را انتخاب ميكنيم (معمولا خودش پيشفرض هست)
در قسمت bearer setting گزينه هاي پيشفرض را تغيير نميدهيم فقط نام آن را mtnirancell در قسمت pocket data acc.pt( با حروف کوچک) قرار میدهیم
دوباره به منوي setting گوشي برگرديد در قسمت connectivity گزينه pocket data را انتخاب ميكنيم
از گزينه هاي active access point يكي را انتخاب ميكنيم (فرقي نميكنه)
درقسمت edit active access pt باز دو گزينه داريم
نام گزينه pocket data acc.pt را برابر mtnirancell قرار ميدهيم
در پايان مطمئن شويد كه گزينه activ.def.in all apps در قسمت configuration فعال شده[/hide]

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
با وجود اينكه تنضيمات GPRS ايرانسل از طريق اس ام اس براتون ارسال شده و مرورگر خود گوشي هم به اينترنت وصل ميشه برنامه هاي جاوا مثل opera mini و غيره نمي تونید استفاده کنید و به اينترنت وصل نمیشن. باید تنظیمات گوشی خود را تغییر بدید که در زیر تنظیمات مربوط به اون رو براتون قرار دادم. موفق باشید

اگه زبان گوشيتون فارسيه موقتا انگليسيش كنيد و بعد از اينكه تنظيمات GPRS ايرانسل براتون ارسال شد برين به اين آدرس
hidden content may not be quoted
به نام خدا

سلام آقای نکویی و تشکر از شما. بنده همه این تنظیما ت را انجام دادم و چند بار هم چک کردم. اما گزینه ACTIVATE DEFALT IN ALL APPLICATIONS که فرمودید در آخر باید فعال بشه؛ فعال نمیشه! به نظر شما مشکل از چی هست؟
گوشی هم 5200 نوکیا هست و به عنوان مودم استفاده میکنم و راضی هم هستم. منتها اپرا مینی قابل استفاده در آن نیست و موقع لود ایرور میده.
ممنون از شما

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام

وقتی برای اولین بار این گزینه ها رو میزنید گاهی این گزینه خودش خاموش هست اشکال نداره ولی بعد از انجا این تنظیمات کار میکنه. من خودم امروز چندتا گوشی به همین شکل سری 40 درست کردم که برنامه هاشون مثل اوپرا مینی به اینترنت وصل نمیشد و راه افتاد.

اگه نتونستید یکبار دیگه مسیر کارهایی که انجام دادید رو بازبینی کنید. یک بار به جای mtnirancell بنویسید در هر دو جا internet اگر باز هم جواب نداد بیاین تو یاهو همون موقع گوشیتون هم دستتون باشه ا باز بیشتر راهنمایی کنم . متاسفانه از راه دور کمی سخته ولی مطمئنم همینجوری راه می افته
موفق باشید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز سوالتون رو باید در بخش خودش میپرسیدید. برای سری 60 نیازی به این کارها نیست اگر تنظیمات اینترنت شما درست باشه اینترنت هم وصل میشه و مشکلی نداره

monap

کاربر
2011-06-19
1
2
ببخشید من هم 6303 دارم ولی نمی دونم چرا این گوشی موقع اتصال به اینترنت با نرم افزارهای جاوا مثل sh messenger و .. خطا میده.می شه راهنمایی کنید که چه جوری می تونم فعال کنم اینترنتمو؟

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز سوال شما دقیقا مربوط به همین تایپیک هست. من در پست اول آموزشش رو گذاشتم همین کار رو انجام بدید درست میشه. تمام گوشی های سری 40 نوکیا به همین شکل هست و تا کارهای بالا رو نکنن اینترنت برنامه های جاوا براشون کار نمکینه

alifighter

کاربر
2011-10-15
1
1
باسلام
جناب آقاي نکويي با کمال تشکر از شما بخاطر راهنمايي کامل و مفيد . گوشي من نوکيا 6131 است تمام تنظيمات را انجام دادم در برنامه اپرا حالا اينترنت را شناخته و شروع به لود کردن براي باز شدن برنامه مي کنه که باز همان خطاي قبلي رو نشان مي دهد. اطفاً راهنمايي کنيد.

بالا