آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دیگر نیازی به خرید هیتر اینفرارد ندارید

دوستان لطفا نظر خود را راجع به اين بيان كنند

• مجموع رای دهندگان
    23

moen7000

Banned
2008-05-28
589
1,379
www.irantk.info
حتما تا به حال با تعویض قطعات پلاستیکی به مشکل بر خورد کرده اید!

حتما به فکر خرید هیتر اینفرارد افتاده اید!

حتما مبلغ این هیتر به شما فشار مالی می اورد!

و ..............

با روشی که میگم براتون خیلی راحت بدون اینکه حتی یک ذره از قطعات پلاستیکی آب بشه

می تونید با هیتر معمولی این کار رو انجام بدید

بله درست شنیدید !

ابتدا نوک هیتر خود رو باز کنید

و یک نوک 9 میلی متری روی هیتر نصب کنید ( البته می تونید از نوک 9 میلی متری هم استفاده نکنید و از هیتر بدون سر استفاده کنید که یک مقدار تسلط کم میشه )

حرارت رو روی 350 درجه فیکس کنید

باد رو به اندازه ای کم کنید که تقریبا بادی از هیتر خارج نشه ( بیشتر حرارت حس کنید تا باد )

و حالا هر قطعه ای رو که میخواهید بردارید کافی هیتر رو در فاصله 2 سانتی متری اون بگیرید

و خواهید دید که فقط قلع پایه ها آب میشه نه خود قطعه

تذکر : حتما از فلکس برای این کار استفاده کنید اونم به مقدار زیاد

منبع:JAVADIAN

sardar shams

کاربر
2008-01-05
132
537
قوشاچاي
با تشكر فراوان از راهنمايي شما من هم روشي دارم كه مي خواهم در اين جا بيان كنم اول بايد يك قلع كش Smd تهيه كنيد بعد هر چيزي را كه مي خواهيد در بياريد با هويه قلمي روي هر پايه بزنيد طوري اين كار انجام بد هيد مثل اينكه لحيم كاري مي كنيد يعني كليه پايه هاي قطعه مورد نظر را كاملا" با اين قلع آغشته كنيد حالا حداكثر 1 دقيقه صبر كنيد بعد با يك پيچ گوشتي كوچك از زير قطعه مورد نظر فشار دهيد تا جدا از روي مدار چاپي جدا شود اين روش به نظر من بهترين روش است به خصوص براي قطعاتي كه پلاستيكي هستند و يا زير آنها را چسب زده اند كه بدون دادن حرارت جدا مي شوند در ظمن بعد از اين كه قطعه مورد نظر را در آورديدپايه هاي قطعه مورد نظر را روي مدار چاپي كلا"عاري از اين قلع كش بكنيد چون اگر روي مدار چاپي بماند نمي گذارد تا لحيم به پايه مورد نظر بچسبد در بازار بنام قلع smd يا قلع سكه اي معروف است در ظمن اگر اين روش معايبي دارد لطفا" دوستان بيان كنند.

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
با تشكر فراوان از راهنمايي شما من هم روشي دارم كه مي خواهم در اين جا بيان كنم اول بايد يك قلع كش Smd تهيه كنيد بعد هر چيزي را كه مي خواهيد در بياريد با هويه قلمي روي هر پايه بزنيد طوري اين كار انجام بد هيد مثل اينكه لحيم كاري مي كنيد يعني كليه پايه هاي قطعه مورد نظر را كاملا" با اين قلع آغشته كنيد حالا حداكثر 1 دقيقه صبر كنيد بعد با يك پيچ گوشتي كوچك از زير قطعه مورد نظر فشار دهيد تا جدا از روي مدار چاپي جدا شود اين روش به نظر من بهترين روش است به خصوص براي قطعاتي كه پلاستيكي هستند و يا زير آنها را چسب زده اند كه بدون دادن حرارت جدا مي شوند در ظمن بعد از اين كه قطعه مورد نظر را در آورديدپايه هاي قطعه مورد نظر را روي مدار چاپي كلا"عاري از اين قلع كش بكنيد چون اگر روي مدار چاپي بماند نمي گذارد تا لحيم به پايه مورد نظر بچسبد در بازار بنام قلع smd يا قلع سكه اي معروف است در ظمن اگر اين روش معايبي دارد لطفا" دوستان بيان كنند.

دوست عزیز این روش فقط برای قطعاتی قابل استفاده که ظریف نیستند مثلا برای جو استیک یا سوکت های بزرگ اما این روش برای بردهای گوشی اصلا قابل استفاده نیست اگر لحظه ای غفلت کنید برد خراب می شود زیرا این ماده(جیوه) اتصال به قلع و باعث می شود قلع مایع شود و اگر این قلع مایع به زیر ای سی های bga نفوذ کنه باعث هزار مشکل می شود هیتر اینفرارد بهترین گزینه اما متاسفانه 90%تعمیرکاران با کار کردن با این هیتر مشکل دارند و سراغ سشوار صنعتی می روند از خود هیتر هم می شود برای سوکت ها استفاده کرد اما این روش هم فقط برای تعمیرکاران حرفه ای بهترین گزینه در حال حاضر یا استفاده از اینفرارد یا سشوار صنعتی دیگر گزینه ها باعث مشکل می شوند موفق باشید

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
البته از معایب دیگه این نوع قلعها سمی بودن و سرطانزا بودن آنهاست البته من من هم نقل قول از بعضی از تعمیرکاران اصفهان میگم ولی در کل برای جدا کردن آی سی های سیستم سامسونگ و یا موارد مشابه که زیر اون چسب زدن به نظر من گزینه خوبی هست

بالا