آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

باز نشدن درب سی دی رام یا دی وی دی

jafari1

کاربر vip
کاربر
2008-03-12
56
169
سلام بعضی وقت ها سی دی رام ها دربشان باز نمیشود و باید با یک سیم مفتولی درب آن را باز کرد ولی بصورت تجربی مشاهده شده که وقتی سی دی داخل آن یاشد مشکلی ندارد و فقط وقتی داخل آن سی دی نیست درب آن باز نمیشود برای رفع این عیب درخواست راهنمایی دارم

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام بعضی وقت ها سی دی رام ها دربشان باز نمیشود و باید با یک سیم مفتولی درب آن را باز کرد ولی بصورت تجربی مشاهده شده که وقتی سی دی داخل آن یاشد مشکلی ندارد و فقط وقتی داخل آن سی دی نیست درب آن باز نمیشود برای رفع این عیب درخواست راهنمایی دارم

سلام
دوست عزیز خوب به این عکس نگاه کن
ببین تسمه کوچک را می بینی؟
همین را عوض کنید کار شما راه می افتد
بهتر است بدون در آوردن سی دی رام و تنها با باز کردن درب و یک پنس کوچک اقدام به تعویض تسمه کنید
در بازار هم تسمه معروف به سی دی رام موجود است ولی نمونه را با خود ببرید

پیوست‌ها

• 25.2 کیلوبایت بازدیدها: 307

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692

با درود ////همانطور که اقای رحمانیان فرمودند در اکثر موارد با تعویض تسمه مشکل حل میشود ولی شما در صورتی که رفع نشد سینی و ریل مربوط به ان را تمیز و روغن کاری کنید اهن ربایی را که روی سیدی قرار میگیرد برعکس کنید ////پیروز باشید

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
با درود.
دوستان کامل فرمودن و بنده نکته کوچکی را عرض میکنم:
تسمه را اندکی کوچکتر تهیه کنید.نه به اندازه ای که داخل تسمه اصلی قرار گیرد.البته تجربی اندازه را به دست میاورید.
ضمنا ضخامت تسمه هم نباید بیشتر باشد که مثل تسمه تنگ عمل خواهد کرد.
در هر صورت تسمه تنگ تر نیز باعث باز نشدن درب یا فشار روی ای سی و موتور خواهد شد.
اگر مجبور به باز کردن دستگاه شدید مراخل زیر به ترتیب مفید خواهد بود:البته دوستان قبلا فرمودن اما سر جمع میگم:
1-باد گرفتن(روی اپتیک باد نگیرید)
2-تنظیف ریلها با برس
3-گریسکاری ریلها با گریس پلاستیک و نه گریس اهن(معدنی)
4-تنظیف اپتیک با گوش پاک کن و الکل ایزوپروپیل(با ملایمت و نهایتا خشک کردن سطح اپتیک با سر خشک گوش پا ک کن)
5-تعویض تسمه در صورت لزوم
6-تزریق اسپری 60(روغنی)داخل موتورها
7-هوای گرم روی ای سی ها و بیرون اوردن و تنظیف ریبون اپتیک هر دو سر
8-لحیمکاری مجدد کانکتور ide
9-دقت شود چسبهای انتقال حرارت روی ای سی ها گم نشود.
پیروز باشید.

بالا