آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: فیوز پراندن آمپلی فایر ساند استریم

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
تمام ماسفت های قدرت رو در آوردم پروتکت حل نشد
2 دیود شاتکی رو که در آوردم پروتکت حل شد
میتونه علت این دو تا دیود باشه چون با اهمتر تست میکنم سالم هستن.

دیودها را جابجا نصب نکردید؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
739
1,224
2 دیود شاتکی رو که در آوردم پروتکت حل شد
میتونه علت این دو تا دیود باشه چون با اهمتر تست میکنم سالم هستن.
طبیعتا می‌بایست تعویض صورت بگیره و مجدد تست کنید؛ اما برای من هم چنین چیزی پیش اومده.
تو یه ساختمان اداری که رعد و برق زده بود؛ چند تا از مانیتورها خاموشی کامل داشت. از لحاظ تست همه چیز سالم بود؛ اما خروجی تو بخش پاور نداشتم. با تعویض یکی دو تا از دیودها که با تست دیود سالم هم بودن، مشکل رفع شد.
امیدوارم که مشکل شما هم با تعویض همین چند قطعه رفع بشه.

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
دوست گرامی شما وقتی دودیو شاتکی رو در بیاری یعنی عملا هیچ سیگنالی که نشانه خرابی باشه به سمت tl494 نمیاد .پس اونارو سر جاش قرار بده و مسیر پروتکت روچک کن ببین از کدوم قسمت دار ولتاژ پرتکت میاد وروی همون قسمت تمرکز کن.

QARAMALEKI

کاربر vip
کاربر
2014-05-15
85
70
دوست گرامی شما وقتی دودیو شاتکی رو در بیاری یعنی عملا هیچ سیگنالی که نشانه خرابی باشه به سمت tl494 نمیاد .پس اونارو سر جاش قرار بده و مسیر پروتکت روچک کن ببین از کدوم قسمت دار ولتاژ پرتکت میاد وروی همون قسمت تمرکز کن.
سلام
دوست عزیز میتونید بیشتر توضیح بدید من کدوم مسیر رو چک کنم؟

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
سلام کلیه قطعات رو سرجای خودش نصب کن و اگر ترانزیستور های قدرت درست بودن ترانزیستورهای کوچیکی که اطراف اونا هست روبادقت تست کن ترجیحا از مدار خارج کن

f_b_p

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-12-03
313
516
قم
سلام دوست عزیز همان طور که دوستمون در پست 37 گفتن ترانسیستورهای کوچک را از مدار خارج کن و چک کن چون خود من هم یه بار گیر افتادم ترانسیستور رو مدار سالم نشون میداد ولی از مدار که خارج شد خراب بود

بالا